Peter Cehlárik končí v NHL! Podpísal zmluvu so švédskym Leksandom

Oh My Hockey|17. aug 2020 o 16:18

Už to dlhšie nešlo. Peter Cehlárik sa rozhodol odísť z Ameriky a po štyroch sezónach zakotví v Európe. Na najbližšie dva roky si ho upísal účastník najvyššej švédskej súťaže (SHL), Leksands IF.

25-ročný Žilinčan to vo Švédsku už pozná. Vo veku šestnásť rokov sa presťahoval do Škandinávie, kde hrával v juniorskom i seniorskou drese klubu Luleå HF. V Leksande nikdy predtým nepôsobil. Vo Švédsku si ho však pamätajú ako produktívneho a talentovaného mladíka.

V ostatných štyroch rokoch dostala niekdajšia 90-ka draftu rovných štyridsať šancí v drese prvého tímu Boston Bruins. V nich Cehlárik zvládol zapísať 11 bodov za 5 gólov a 6 asistencií. V ročníku 2019/20 sa mu ušli len tri štarty, počas ktorých zaknihoval jednu prihrávku na gól.

Dlhší čas pritom bolo zjavné, že sa "Cehlo" v Bostone trápi a nemá tu najlepšie zázemie. Veľakrát ho vedenie - na papieri alebo reálne - presúvalo medzi farmou a prvým tímom. V posledných mesiacoch rástli aj výzvy od Cehlárika, ktorý sa posťažoval aj verejne v médiách.

„Cítim to aj na sebe, že pracujem štyri roky s rovnakými ľuďmi a nedarí sa mi prekročiť hranicu toho, aby som presvedčil trénera Bruins Brucea Cassidyho natrvalo. Občas som mal pocit, akoby len čakal na moju chybu a mohol ma poslať späť na farmu. Je na ňom, komu verí. Zišla by sa mi zmena. Snažili sme sa o ňu s agentom už minulý rok v lete. Hneď si ma však podchytili kvalifikačnou zmluvou. Pravidlá im stále hrajú do kariet," povedal pred štyrmi mesiacmi Tomášovi Prokopovi z denníku Šport.

Pre klubový web Leksands IF povedal Peter Cehlárik tieto slová:

"Po prvé som veľmi vďačný za to, že môžem byť súčasťou Leksands IF a teším sa na to, keď konečne začneme. Som hladný po hokeji a vyhrávaní zápasov. Sledoval som celý proces, ako sa ma fanúšikovia snažili dostať do Leksands a toto je po prvýkrát, čo som videl takú úžasnú podporu od verejnosti. Veľmi si to vážim a na ľade urobím všetko pre tím a fanúšikov. Teším sa na moment, keď sa v tomto týždni pripojím k tímu!"

Generálny manažér Leksands, Thomas Johansson, o novej posile dodal toto:

"Peter je veľký a silný na puku. Má výborný prehľad v hre a tvrdo maká, čiže si myslím, že sme získali kompletného forvarda. Som rád aj za jeho vek. Ten naznačuje, že budeme môcť pokračovať v jeho vývoji, keďže ešte stále nedosiahol vrchol svojej kariéry."

Nachádzate sa tu: