Štvrtok, 28. októbra, 2021Meniny má Dobromila

Desať rokov bez Demitru. Aký bol šéf hokejovej kabíny? (video)

Pavol Demitra prekonáva ruského brankára Iľju Bryzgalova v v nájazdoch na ZOH 2010 vo Vancouvri. (Autor: TASR)
Adrián Mečiar|7. sep 2021 o 10:00

Spomienka na slovenského hokejového lídra.

BRATISLAVA. Bol jednou z najväčších hviezd slovenského hokeja. Po domácich majstrovstvách sveta v roku 2011 sa rozlúčil s reprezentáciou. A chystal sa na druhú sezónu v KHL v drese Lokomotivu Jaroslavľ. Osud to však zariadil inak.

V stredu 7. septembra 2011 odštartovalo z jarosľavského letiska Tunošna lietadlo s hokejovým tímom Lokomotiv Jaroslavľ na prvý zápas nového ročníka súťaže proti Dinamu Minsk. Krátko po štarte sa však lietadlo zrútilo do rieky Volga.

Pri leteckom nešťastí zahynulo 44 ľudí, hokejisti a funkcionári Lokomotivu i členovia posádky. Prežili dvaja ľudia - člen posádky Alexander Sizov a ruský útočník Alexander Galimov, ktorý však po piatich dňoch podľahol zraneniam.

Medzi obeťami bol aj Pavol Demitra a traja českí hokejisti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Podľa správy expertov piloti spôsobili katastrofu tým, že pri štarte mimovoľne brzdili, lietadlo tak nedosiahlo potrebnú rýchlosť a havarovalo.

Pavla Demitru, hokejovú ikonu a niekdajšieho šéfa slovenskej kabíny, si Sportnet pripomína v spomienkovom videu. 

Adrián Mečiar
Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články