Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Pápežovo San Lorenzo prvýkrát vyhralo juhoamerickú Ligu majstrov

Hector Villalba zo San Lorenzo dvíha pohár. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 14. aug 2014 o 05:40

V odvete finále európskej obdoby Ligy majstrov vyhrali na domácej tráve nad paraguajským Nacionalom Asuncion 1:0.

BUENOS AIRES. Prvýkrát v histórii vyhrali futbalisti argentínskeho klubu San Lorenzo, obľúbeného klubu pápeža Františka, juhoamerický Pohár osloboditeľov.

V odvete finále európskej obdoby Ligy majstrov vyhrali na domácej tráve nad paraguajským Nacionalom Asuncion 1:0 vďaka gólu Nestora Ortigozu z penalty 1:0 a po remíze 1:1 v prvom súboji sa tešia.

Pre klub je to najväčší úspech v 106-ročnej klubovej histórii. Vybojovali si účasť na decembrových MS klubov FIFA.

Ako posledný klub z takzvanej argentínskej Big Five sa mohli zbaviť tieňa, že ešte nikdy nevyhrali túto trofej.

"Spoluhráči mi verili a ja som ich nesklamal," povedal po súboji hrdina okamihu. Pre Argentínu je to už 23. titul jej klubu v súťaži, ktorá sa datuje od roku 1960. V minuloročnom finále nestačil tiež paraguajský klub a trojnásobný víťaz Olimpia na brazílske Atletico Mineiro.

San Lorenzo tiež prelomilo 5-ročné kraľovanie brazílskych klubov v súťaži. Pre argentínskeho trénera víťazov Edgarda Bauzu je to už druhý triumf v súťaži, v roku 2008 k nemu priviedol futbalistov ekvádorského LDU Quito.