Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

So Slaviou si mohol zahrať v Lige majstrov. Stoch možno skončí v druhej lige

Miroslav Stoch v drese PAOK Solún. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. jan 2020 o 13:18

Jeho klubu hrozí vylúčenie.

ATÉNY. Gréckym prvoligovým futbalovým klubom PAOK Solún a Xanthi hrozí zostup do nižšej súťaže a finančná pokuta.

Nezávislá komisia pre profesionálne športy obvinila oba kluby z nelegálneho zdieľania spoločného vlastníctva, no konečné slovo bude mať až vedenie ligy.

Komisia navrhla pokutou vo výške 300 000 eur potrestať PAOK a o približne 100 000 eur viac by malo uhradiť Xanthi.

Vedenie Olympiakosu Pireus v predchádzajúcich týždňoch podalo sťažnosť na ruského majiteľa PAOK Ivana Savvidisa, ktorý je známy najmä svojím vstupom na ihrisko po jednom zo zápasov s pištoľou v púzdre na svojom boku.

Podľa informácií zo strany Olympiakosu má Savvidis bližšie nešpecifikovaný podiel v klube Xanthi, čo však Rus rázne odmietol.

"Jediným cieľom tohto rozhodnutia a návrhu je zničiť úspešnú históriu PAOK, pretože sme ukončili dlhoročnú nadvládu Olympiakosu. Už niekoľkokrát sa nás takto snažili odrovnať," reagoval Savvidis.

Podľa neho stojí za rozhodnutím grécky námestník ministra športu Lefteris Avgenakis. "Jasne preukázal, že je zástupca tlačového výboru Olympiakosu, ktorý tú vec vytiahol," znie vo vyhlásení úradujúceho gréckeho šampióna.

Avgenakis ihneď po obvinení vydal na sociálnej sieti twitter svoje stanovisko, v ktorom uviedol, že vláda rešpektuje rozhodnutie komisie.

"V žiadnom prípade by si komisia nedovolila týmto spôsobom potrestať tak historický významný klub," dodal grécky funkcionár. Informáciu priniesla agentúra AFP.

V PAOK pôsobí aj slovenský krídelník Miroslav Stoch, do klubu prišiel počas leta zo Slavie Praha. Zatiaľ čo český klub si zahral v skupinovej fáze Ligy majstrov, Gréci v baráži o Európsku ligu podľahli Slovanu Bratislava.

Súvisiace články