Pánik dal Washingtonu dva góly, bol treťou hviezdou zápasu

Richard Pánik
Richard Pánik (Autor: TASR/AP)
SITA|14. apr 2013 o 07:56

Boston podľahol Caroline na jej ľade 2:4.

NEW YORK. Slovenský hokejista Richard Pánik odohral svoj bodovo najlepší zápas v zámorskej NHL, v sobotu na ľade Washingtonu strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu.

Produktivita mladého Martinčana však Lightning nestačila, domáci Washington zvíťazil 6:5 po predĺžení.

Capitals viedli 4:0 i 5:1, hostia do konca základnej hracej doby dokázali vyrovnať a zabezpečiť si tým aspoň bod. O výsledku rozhodol v 63. min Mike Green a Lightning prehrali štvrtý zápas z ostatných piatich.

Pánik má v premiérovej sezóne v profilige na svojom konte po štyri góly i asistencie.

V sobotu odohral vyše 15 minút, domácu bránku ohrozil štyrikrát a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

Pricea vystriedal Budaj

V kanadskom derby dominovalo v úvode domáce Toronto, ktoré po troch góloch v prvých jedenástich minútach zápasu vyhnalo z bránky Montrealu Careyho Pricea.

Peter Budaj bol už úspešnejší ako Kanaďan, ktorý zo štyroch striel inkasoval tri góly. Do konca duelu kryl Banskobystričan 22 pukov domácich a nezabránil pri prehre 1:5 ešte ďalším dvom gólom. Toronto malo v úvodnej tretine výbornú efektivitu, z piatich striel sa presadilo štyrikrát.

O postup do play-off tvrdo so svojimi tímami bojujú Andrej Sekera i Marián Gáborík. Sekerovo Buffalo zvíťazilo doma nad Philadelphiou tesne 1:0. Brankár Jhonas Enroth vychytal prvé čisté konto sezóny, o výsledku rozhodol v úvode tretej tretiny Christian Ehrhoff.

Sekera bol s takmer 25 minútami najvyťaženejším mužom zápasu. Návrat Mariána Gáboríka do Minnesoty už v drese Columbusu bol víťazný, Blue Jackets sa priblížili k play-off triumfom 3:2 po samostatných nájazdoch. Gáborík nebodoval, na ľade strávil 21 minút a dosiahol dve plusky a tri strely na bránku.

Rangers zdolali Islanders

Diváci na mestskom derby v New Yorku videli len jediný gól, v 64. min ho strelil Dan Girardi z hosťujúcich Rangers. Ľubomír Višňovský v drese Islanders odkorčuľoval takmer 26 minút, brankára Henrika Lundqvista ohrozil trikrát. Švéd dosiahol prvý shutout v ročníku a celkovo 44. v kariére. Na nulu potreboval Lundqvist 29 zákrokov.

Carolina ukončila šnúru prehier na hodnote sedem zápasov, zdolala Boston 4:2. Bruins si ešte musia počkať na potvrdenie postupu do play-off. Zdeno Chára odohral vyše 23 minút a v prvej tretine sa pobil s Jayom Harrisonom.

Najlepší tím Východnej konferencie Pittsburgh zvíťazil na ľade Floridy 3:1. Domáci Tomáš Kopecký sa nepresadil žiadnou z dvoch striel.

Výsledky:

Buffalo - Philadelphia 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 41. Ehrhoff (Porter, Ott)

Colorado - Vancouver 4:3 (1:0, 0:2, 3:1)

Góly: 2. Landeskog, 43. McLeod (O´Reilly), 53. Parenteau (Duchene, B. Malone), 60. Hejda (D. Jones, Barrie) - 25. Lapierre (R. Kesler, Edler), 27. Hansen (D. Sedin, H. Sedin), 44. Garrison (Hamhuis, Ebbett)

Toronto - Montreal 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Góly: 2. Bozak (Van Riemsdyk, P. Kessel), 9. Komarov (O´Byrne, J. McClement), 11. J. McClement (Kuľomin), 18. Phaneuf (Kadri, Gunnarsson), 25. P. Kessel (Van Riemsdyk, Franson) - 14. Drewiske (Gallagher, Desharnais)

Peter Budaj (Montreal) chytal od 11. min, mal 22 úspešných zákrokov

New York Islanders - New York Rangers 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 64. Girardi (Brassard, Del Zotto)

Florida - Pittsburgh 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 25. Upshall (Skille, B. Campbell) - 15. Letang (Bennett, Morrow), 19. Morrow (Bennett, Vitale), 60. Morrow (Dupuis)

Washington - Tampa Bay 6:5 po predĺžení (3:0, 2:2, 0:3 - 1:0)

Góly: 14. Brouwer (Ribeiro, Ovečkin), 19. Hillen (Beagle, Oleksy), 20. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 23. Chimera (Perreault, Oleksy), 26. Fehr (Perreault), 63. M. Green (Ribeiro, Fehr) - 24. PÁNIK (Pyatt, Purcell), 39. St. Louis (Stamkos, Pouliot), 45. PÁNIK (Gudas, Aulie), 49. St. Louis (Hedman, Pyatt), 58. Purcell (Pyatt, PÁNIK)

Richarda Pánika (Tampa) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

Carolina - Boston 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 20. Skinner (Siomin, Faulk), 35. Tlustý (E. Staal, Gleason), 50. Corvo (M. Bergeron, Jordan Staal), 60. Tlustý (Jordan Staal, Siomin) - 7. Lucic (Bartkowski, Jágr), 38. Seguin (Ference)

Minnesota - Columbus 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Bouchard (B. Clark, Pominville), 57. Pominville (Parise, R. Suter) - 24. Prospal (Dubinsky, Prout), 27. Ťutin (Prospal, Dubinsky), rozhodujúci sam. nájazd Letestu

Dallas - San Jose 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 2. Nystrom (Daley, Fiddler), 7. Chiasson (Ray Whitney, L. Eriksson) - 46. B. Burns (Galiardi, Gomez)

Edmonton - Calgary 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 2. Petrell (R. Jones, Horcoff) - 1. Backlund (Bärtschi, Brodie), 22. Wideman (T. Jackman, Brodie), 26. Bärtschi, 51. Reinhart (T. Jackman, Hudler)

Los Angeles - Anaheim 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 11. Doughty (T. Lewis, Stoll), 40. M. Richards (Doughty, Kopitar) - 24. Getzlaf