Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Ovečkina preorientujú v Capitals z pravej strany na ľavú

Ovečkin si zvykne na novú pozíciu. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 13. sep 2014 o 10:29

Tréner Barry Trotz vidí lepšiu využiteľnosť Ovečkina na ľavej strane.

WASHINGTON. Kapitán hokejistov Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin sa v úvode novej sezóny presťahuje z pravého na ľavé krídlo. Nedávno experti NHL.com vyhlásili Rusa za najlepšieho pravého krídelníka v súťaži, nový tréner Capitals Barry Trotz sa však rozhodol pre zmenu a presunie hviezdu na ľavú stranu útoku.

"Pred kempom som sa rozhodol, že budem Alexandra Ovečkina orientovať skôr na ľavú stranu. Myslím si, že sa tam lepšie pohybuje. Občas ho budeme potrebovať aj na opačnej strane, ale najradšej by som ho videl na ľavom krídle," povedal pre CSN Washington Barry Trotz.

Ovečkin v minulej sezóne strelil v základnej časti NHL 51 gólov, ale mal aj 35 mínusových bodov. Kouč Capitals teraz chce zapájať hviezdneho útočníka častejšie aj do plnenia si defenzívnych úloh. "Veci, ktoré Alex vie, ho už nemôžem naučiť. Môžem s ním však pracovať na vylepšení a zdokonalení činností, ktorým sa v minulosti toľko nevenoval," tvrdí Trotz, ktorý už svojho zverenca oboznámil o plánoch.

Ovečkin končil poslednú sezónu so zranením, na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku, na ktorých bol kapitánom zlatého ruského výberu, si poranil koleno. Hráč s číslom osem potvrdil, že je zdravotne v poriadku. "Koleno ma už neobmedzuje. Cítim sa byť stopercentne pripravený," doplnil Ovečkin. Informácie pochádzajú z CSN Washington, AP a NHL.com.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.