Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Ovečkin šiestykrát v All-star tíme, premiérovo napravo

P.K. Subban (vľavo). (Autor: SITA/AP)
SITA|3. júl 2013 o 19:55

Okrem moskovského rodáka sú v prvom tíme hviezd center Sidney Crosby a ľavý krídelník Chris Kunitz, obaja z Pittsburghu.

NEW YORK. Ľavý krídelník Alexander Ovečkin sa šiestykrát ocitol v prvom All-star tíme hviezd NHL, ale premiérovo na pravom krídle.

Hviezde Washingtonu Capitals sa to podarilo ako druhému hráčovi po Markovi Messierovi, ktorého v minulosti dvakrát vybrali na pozíciu centra a dvakrát na ľavé krídlo.

Ako je známe, tréner Adam Oates počas sezóny presunul 27-ročného ruského kanoniera z ľavej strany na pravú, kde potom značne ožil.

Dvadsaťsedemročný ruský reprezentant Ovečkin nastrieľal v skrátenom ročníku 2012/2013 v 48 stretnutiach 32 gólov a vyslúžil si Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča.

Okrem moskovského rodáka sú v prvom tíme hviezd center Sidney Crosby a ľavý krídelník Chris Kunitz (obaja Pittsburgh) spoločne s obrancami P. K. Subbanom z Montrealu a Ryanom Suterom z Minnesoty.

V bránke All-star výberu figuruje najlepší gólman minulej sezóny Sergej Bobrovskij (Columbus). Svojimi hlasmi o tom rozhodli vybraní publicisti píšuci o NHL.

Súvisiace články