ONLINE: Slovensko - Lotyšsko (príprava na MS v hokeji 2021)

Patrik Lamper (vpravo) a Oskars Cibulskis v zápase Slovensko - Lotyšsko, príprava na MS v hokeji 2021.
Sportnet|21. apr 2021 o 13:30

Sledujte online prenos s nami.

PIEŠŤANY. Slovensko a Lotyšsko dnes hrajú druhý zápas v príprave na MS v hokeji 2021. Prvý duel v Piešťanoch vyhrali Lotyši 2:1 po predĺžení.

Jediný gól Slovenska strelil už v 3. minúte Adam Liška. Spoluhráči však naňho už nedokázali nadviazať.

Zvládne Slovensko druhý prípravný zápas?

Sledujte hokej s nami.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Lotyšsko (hokej, dnes, Kaufland Challenge, NAŽIVO, LIVE, video, príprava na MS v hokeji 2021, utorok)

Kaufland Challenge  2020/2021
21.04.2021 o 16:00
Slovensko
1:0
(0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
61' minúta
Ukončený
Lotyšsko
Prehľad
Góly a asistencie: 61. Slafkovský (Kňažko). Rozhodca: Stano, Baluška – Synek, Durmis.
Prenos
Najlepší hráč Lotyšska: Ivars Punnenovs
Najlepší hráč Slovenska: Adam Liška
importantV doplnkových samostatných nájazdoch zvíťazilo Lotyšsko 2:1.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ešte po krátkej úprave ľadu budú nasledovať doplnkové samostatné nájazdy.
Koniec zápasu.
60:52
goalSlovensko dalo gól!
Predĺženie netrvalo dlho, rozhodli sme ho po 52 sekundách. Výborne to urobil Kňažko, prešiel po ľavom krídle, obhodil si brániaceho hráča a jednou rukou zakončil do vybehnutého brankára, od neho sa puk odrazil k voľnému JURAJOVI SLAFKOVSKÉMU, ktorý nemal problém trafiť odkrytú lotyšskú bránu!
Asistencia: Samuel Kňažko
60:26
Ďaloga obkorčuľoval bránu a sám aj zakončil, no nepresne.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Gól nepriniesla ani tretia tretina. O malú chvíľu sa začne predlženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:45
Svanenebergs ešte hľadal Daugavinsa, zasahovať musel Konrád.
58:17
Mohli sme ísť vo dvojici dopredu, ale lotyšská defenzíva sa stihla sformovať a potom sme o puk prišli.
57:00
Liška skúsil strelecké šťastie po krátkej spätnej prihrávke, pri žŕdke neuspel.
56:27
importantKonrád nás výborným zákrokom podržal! Lotyši sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Konrád kryl strelu Karsumsa aj dorážku Ro. Bukartsa.
56:02
Ihneď po vyhratom vhadzovaní pálil Dzerins, ale veľmi nepresne.
55:38
Faško-Rudáš už Gachulincovu prihrávku nestihol dokorčuľovať – icing na našej strane.
55:13
Hra sa prelieva zo strany na stranu. Uvidíme predĺženie?
importantAni tento gól NEPLATÍ. Pokračuje sa za stavu 0:0.
importantOpäť je situácia konzultovaná s videorozhodcom.
53:30
importantFominykh prihrával z pravého krídla pod seba Nemcovi, ktorý ihneď vystrelil švihom, jeho pokus Punnenovs vyrazil, puk dosledoval Faško-Rudáš a bekhndom po ľade ho poslal do brány. Lenže Lotyši si zobrali trénerskú výzvu.
52:50
Točíme Lotyšov v ich pásme, Fominykh to skúšal spoza brány bekhendom.
51:08
Holešinský sa preštrikoval do streleckej pozície, no jeho strela bola zblokovaná. Chova sa už k dorážke nedostal. Zvyšujeme však aktivitu.
50:20
Grmanova strela skončila na bližšom betóne lotyšského brankára, ktorý si bez problémov poradil.
49:32
Oba tímy striedajú, puk sa nachádza za lotyšskou bránou. Hostia zaútočili, no zastavil ich ofsajd.
48:08
importantSlafkovského bekhend skončil mimo brány, zostali sme v pásme, Faško-Rudáš sa preštrikoval do zakončenia, puk po jeho koncovke skončil na ľavom Punnenovsovom betóne!
47:11
Koch aj jeho strela, puk končí v lapačke Punnenovsa, ktorý prerušuje hru.
46:44
Liška posielal puk pred bránu, kde bol Buc, ale žiadna šanca z tejto situácie nevznikla.
45:28
Na druhej strane Krastenbergsa vytlačil z lepšej pozície Chovan.
45:09
Po Bučkovej prihrávke pálil tesne vedľa aktívny Slafkovský.
44:40
Slafkovského prihrávka neprešla, pomôcť prišiel ešte Kollár, no ani on nedokázal prihrať cez brániacich hráčov.
43:38
Faško-Rudáš hľadal z pravej strany pred bránou Jánošíka, ten ťažký puk nedokázal tečovať.
42:53
Ro. Bukarts nabil svojmu spoluhráčovi z druhej vlny, ten delovkou bránu minul.
41:40
V hre sa konečne pokračuje, Bučko bol tvrdo narazený na mantinel Marenisom. Lotyši pritvrdili.
importantDebata s videorozhodcom trvala poriadne dlho, gól Lotyšska napokon uznaný NIE JE.
importantNaša lavička si zobrala trénerskú výzvu, situácia je ešte posudzovaná na videu. Skúma sa prípadná vysoká hokejka Indrašisa, prípadne bránenie v hre Konrádovi.
40:51
importantLotyši zaznamenávajú výborný vstup do tretej tretiny! Konrád nič nevidel, Cibulskis nahodil puk na našu bránu, kde ho šikovne do siete tečoval Indrašis. Gól však možno platiť nebude.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Aj po druhej tretine je stav stále bezgólový. Opäť mal náš tím viacero sľubných šancí, najmä v jej závere, no Lotyši na čele s Punnenovsom odolali.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
importantVýborná akcia Kňažka, ktorý prihral pred bránu Kollárvi, ten zoči voči Punnenovsovi neuspel, neujala sa ani Holešinského dorážka!
38:36
Hráči zašliapli puk pri mantineli, až hlavný rozhodca musel prerušiť hru.
37:56
Liška bol sám v útočnom pásme, strieľal na vzdialenejšiu žŕdku, Punnenovs zasiahol.
36:44
importantFominykh sa krásne natlačil z ľavého krídla až pred bránu, brankár už bol prekonaný, no Fominykh tesne minul odkrytú bránu!
36:08
Grman iba nastrelil puk na bránu, Galvinš zasiahol pred vlastným gólmanom.
35:24
Holešinský prešiel pomerne ľahko až za lotyšskú bránu a konečne sme sa dostali do útočného pásma.
34:51
Berzins strieľal, jeho propagačná strela skončila v Konrádovej lapačke.
34:21
Nemec ihneď našiel Muchu, no jeho strela bola zblokovaná.
34:17
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Ri. Bukarts – 2 min., podrazenie).
33:31
Holešinský strieľal bekhendom zblízka, Punnenovsa neprekonal.
32:55
Slafkovský výborne zblokoval strelu Lotyšov. Hra sa rýchlo presúva na druhú stranu.
32:39
Indrašis našiel z druhej vlny korčuľujúceho Redlihsa, ktorý zakončoval z osi klziska a Konrád si po dlhšej dobe zachytal.
32:26
Po Gachulincovej prihrávke sa do dobrej šance dostal Faško-Rudáš.
31:19
Nemcovu prihrávku si Mucha nedokázal lepšie spracovať, následne Ďalogova delovka tesne minula bránu.
30:45
Chovanovu strieľanú prihrávku Punnenovs vyrazil na ochrannú sieť.
29:51
importantChovan naštartoval Ďalogu, jeho bekhend vyrážal Punnenovs, Fominykh sa už k dorážke nedostal.
29:17
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Indrašis – 2 min., nedovolené bránenie).
28:54
Liška vyhodil puk cez všetky čiary.
28:33
Vylúčenie v tíme Slovensko (Buc – 2 min., podrazenie).
27:43
Nášmu štvrtému útoku sa darilo držať puk ďaleko od našej brány.
26:56
Vystrelený puk skončil za našou bránkou, hra sa sťahuje pred lotyšskú bránu.
25:42
Koch posielal od mantinelu prihrávku pred bránu, no adresáta nenašiel.
23:28
Bukarts dostal puk do jazdy, podaril sa mu natlačiť do zakončenia, Konrád musel zasahovať.
22:40
Traja proti trom, zakončoval z pravej strany Bubela, Punnenovs bol pozorný.
22:20
Oslobodzujeme sa len za cenu zakázaného uvoľnenia.
21:53
nevydarila sa nám rozohrávka, Lotyši zachytili puk a dostali sa do zakončenia, ktoré zblokoval Koch.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne približne o 16:45.
V prvej tretine sme gól nevideli, Slovensko – Lotyšsko zatiaľ 0:0. Boli sme aktívnejší, o čom svedčí aj naša strelecká prevaha, no gól sa nám streliť nepodarilo.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:46
Strela Fominykha po ľade, Punnenovs vyráža pred seba, Mucha sa už k puku ale nedostal.
17:42
Na druhej strane sme videli nebezpečnú strelu Daugavinsa, po ktorej Konrád prerušil hru.
17:05
Slafkovský odviedol dobrú robotu, vymyslel šikovnú prihrávku na Kollára, ktorého strela skončila na korčuliach brániaceho hráča.
16:05
Kochovo nastrelenie skončilo v Punnenovsovej lapačke, získali sme buly v útočnej tretine.
15:25
Jánošík vypálil príklepom, naši hráči clonil pred bránou, ale k dorážkam sa nedostali, keďže Punnenovs puk nevyrazil pred seba.
14:10
Výborne sme forčekovali, Punnenovs musel pomôcť svojím spoluhráčom s rozohrávkou. Následne Lotyši vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.
12:48
Galvinsova strieľaná prihrávka hľadala hokejku Karsumsa, puk prešiel až ku Konrádovi, ktorý ho zastavil hokejkou.
11:42
Tesný ofsajd na našej strane. Vhodí sa v strednom pásme.
10:35
Fominykh sa natlačil pred bránu, no puk príliš podvihol a bránu netrafil.
09:59
Pekná kombinácia Lotyšov, veľa nechýbalo, no v poslednej chvíli tam vložil hokejku Okuliar.
08:41
Krížna prihrávka Daugavinsa na Karsumsa neprešla, bez väčších problémov sme vyhodili puk cez všetky čiary.
07:58
Vylúčenie v tíme Slovensko (Bubela – 2 min., podrazenie).
07:03
importantVeľmi pekný signál z našej strany, z prvej pálil Nemec, no Punnenovs ho vychytal.
06:33
Nemec si potiahol puk bližšie k bráne a vystrelil, puk bol zrazený mimo nebezpečný priestor.
06:04
Ďalogov odvážny prienik skončil na zadnom mantineli, kde nášho hráča odzbrojil Zile.
05:38
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Galvins – 2 min., podrazenie).
04:03
importantPrišli sme o puk, dopredu sa nebezpečne rútil Ri. Bukarts, no Konrád vyšiel z brány a jeho strelu zlikvidoval.
03:02
Liška sa nepredral cez Galvinsa, no o malú chvíľu nebezpečne strieľal.
02:13
Zakázané uvoľnenie na strane lotyšského tímu, zatiaľ je to opatrný hokej.
01:03
Prihrávka na voľného Daugavinsa, ktorému strela spomedzi kruhov nesadla ideálne, Konrád puk prikryl.
00:29
V útočnom pásme sme sa k puku nedostali, Bukarts ho posiela za vlastnú bránu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Konrád – Grman, Jánošík, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Lamper, Buc, Liška – Mucha, Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský

Lotyšsko: Punnenovs – Balinskis, Sotnieks, K. Redlihs, Galvins, Cibulskis, Zile, Marenis, Ošenieks – Karsums, Dzerins, Ro. Bukarts – Daugavins, Svanenbergs, Indrašis – M. Redlihs, Berzins, Ri. Bukarts – Meija, Batna, Krastenbergs

Rozhodca: Stano, Baluška – Synek, Durmis.
Slovenská hokejová reprezentácia odohrá dnes od 16:00 svoj druhý prípravný zápas pred blížiacimi sa MS v Lotyšsku. Jej súperom bude tak ako včera tím Lotyšska.

Vo včerajšom zápase sme ťahali za kratší koniec. Skóre síce otvoril už v 3. minúte Liška, no to bolo, čo sa gólov týka, z našej strany všetko. V 26. minúte sme inkasovali od Karsumsa a v predĺžení v 64. minuté rozhodol o výhre Lotyšska Krastenbergs. Nasledovali ešte doplnkové samostatné nájazdy, z piatich pokusov Slovensko premenilo dva, Lotyši tri. Za nášho najlepšieho hráča bol vyhlásený Denis Godla, na strane hostí to bol taktiež brankár – Janis Kalnins.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»MS v hokeji 2021»ONLINE: Slovensko - Lotyšsko (príprava na MS v hokeji 2021)