Tipos extraliga: Slovan Bratislava je v play off naďalej stopercentný

Momentka zo zápasu Slovan - Prešov.
Momentka zo zápasu Slovan - Prešov. (Autor: TASR)
Sportnet|26. mar 2022 o 12:00

Sledovali ste online prenos zo štvrťfinále play off Tipos extraligy: Slovan Bratislava - Prešov.

BRATISLAVA. Slovan Bratislava a Prešov dnes hrali 2. zápas štvrťfinále play off Tipos extraligy. "Belasí" boli v úlohe favorita a tú opäť potvrdili.

Po piatkovom víťazstve 6:2 sa síce tentokrát Bratislavčania natrápili viac, dokonca museli otáčať skóre, ale po tesnej výhre 2:1 vedú v sérii už 2:0 na zápasy.

Hokej ste sledovali online.

ONLINE PRENOS: Slovan Bratislava - Prešov dnes (hokej, Tipos extraliga, štvrťfinále play off, 2. zápas, NAŽIVO, LIVE, sobota)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2021/2022
26.03.2022 o 18:30
HC Slovan
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Prešov
Prehľad
Góly a asistencie: 23. Valach (Belluš, Breton), 35. Zigo (Rapuzzi, Jääskeläinen) – 17. Sýkora (Nauš, Růžička). Rozhodca: Korba, J. Konc ml. – Janiga, Hajnik. Diváci: 4 134.
V tretej tretine gól nepadol, Slovan tesne zdolal Prešov 2:1 a v sérii vyhráva 2:0. V utorok sa pokračuje v Prešove.
Koniec zápasu.
59:35
importantPetrík je preč z bránky.
58:56
importantMaier sa z vlastnej tretiny dostal s pukom až pred Petríka, ktorý zlikvidoval jeho strelu z bezprostrednej blízkosti.
58:23
Harris tentokrát z pravej strany, Petrík vyrazil.
57:58
Harrisova strela z ľavého kruhu bola zrazená na ochrannú sieť. V tomto zápase vidíme množstvo zblokovaných striel.
57:08
importantPo strele Goliana sa puk obtrel o hornú žŕdku.
56:07
Růžička sa uvoľnil a vystrelil na Petersa, ten úspešne zasiahol.
54:15
Petrík vystrčil svoj pravý betón a zastavil strelu Yogana.
53:58
Teraz sa hra prelieva zo strany na stranu, obrany sú pozorné.
52:45
Lialka naďalej hýri aktivitou, jeho strela ale bola zblokovaná, Peters nemusel zasahovať.
51:08
V. Fekiač od mantinelu z nulového uhla buď prihrával alebo rovno strieľal na Petersa, ale ten bol pripravený.
50:17
importantTakáč prihral Haščákovi, ten mal obrovskú šancu, no Petrík dáva svojmu tímu šancu na dobrý výsledok.
49:42
Jääskeläinen nabil Zigovi na modrú, ten trafil iba do Lalíka.
48:37
Hostia nevyhodili čistý puk, Sersenovo nahodenie skončilo na brániacom hráčovi.
47:25
importantEšte sa pozeralo video, gól uznaný nebol.
47:25
importantJääskeläinen vypálil po prihrávke spoza brány spomedzi kruhov z prvej, Petrík zasiahol, no puk mu vypadol a zostal tesne pred bránkovou čiarou. Petrík ležiac na chrbte prikryl puk lapačkou, prišiel Šotek, šťuchol do lapačky a puk skončil za bránkovou čiarou.
46:30
Preisinger nabral rýchlosť na ľavom krídle, no nedokázal nájsť spoluhráča. Slovan sa drží v útočnom pásme.
44:59
Šimun strieľal, ale domáci hráč opäť vložil hokejku do jeho strely. Bol to MacKenzie. Puk skončil na ochrannej sieti.
44:38
Valent dal do jazdy Lalíkovi, ten zakončil bekhendom do Petersa a dostal aj možnosť dorážať.
43:50
Welychka kľučkoval s pukom na osi klziska, ale vypomôcť belasej defenzíve prišiel v pravý čas Preisinger.
42:49
Prešovčania išli do brejku, Vas ale trafil iba do protihráčov, ktorí mu vystavili dobrý blok.
41:49
importantRapuzzi si nakorčuľoval pred bránku, dostal prihrávku, trafil iba do Petríka.
41:18
Yogan trafil iba Růžičku, potom Breton strieľal na bránu a Petrík skryl puk vo výstroji.
41:07
Slovan opäť dostal darček v podobe presilovky, keď hostia veľmi zle rozohrávali a Šimun už iba hasil.
40:29
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Šimun – 2 min., podrazenie).
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine Slovan otočil zápas zásluhou gólov Valacha a Ziga a vyhráva 2:1.
Tretia tretina sa začne o 20:20.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
Prešovčania nemajú ani kedy striedať a už nevládzu, Slovan toči hru pred ich bránou.
38:20
Haščák prihral Maierovi na modrú, jeho strela na bránu neprešla a Slovan aj stratil pásmo.
37:03
importantVýborná pozícia pre Růžičku, ktorý zostal voľný medzi kruhmi, no Peters sa nenechal prekonať a skryl strelu v lapačke.
36:08
Šimun vystrelil od mantinelu, brániaci hráč puk zrazil na ochrannú sieť. Navyše Peters bol pripravený a mal odkrytý výhľad.
34:19
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan v posledných minútach zvýšil aktivitu a odmenou mu je vedúci gól. Rapuzzi strieľal o ľade na betón Petríka, na dorážku si počíhal TOMÁŠ ZIGO a poslal puk do horného rohu brány.
Asistencie: William Rapuzzi, Joona Jääskeläinen
33:05
Yogan dal do druhej vlny Haščákovi, Petrík vyšiel ďaleko z brány, zmenšil strelecký uhol a puk zachytil.
32:08
MacKenzieho strela po ľade sa dostala až k Petríkovi, nikto ju netečoval, no pred bránou vznikol závar.
31:41
Zigo prihral Harrisovi, ten ho potom hľadal medzi kruhmi, Zigo prihrávku netrafil.
31:19
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Valent – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
31:15
Valach prihral Matouškovi, ten vystrelil do lapačky Petríka.
30:02
importantGlazkov nabil Takáčovi na kruh na strelu z prvej, opäť výborný Petrík.
29:31
importantChyba Prešova pri rozohrávke, Rapuzzi následne pálil do Petríkovho betónu.
28:40
Valach vyšiel spoza brány a sám aj zakončil, Petrík bol pripravený a jeho strelu zblízka vyrazil.
27:53
Sýkora sa dostal k strele cez Sersena, bránu netrafil.
27:28
Slovan akoby nechával Prešovčanov hrať, vôbec nediktuje tempo hry.
26:20
Po Jendroľovom nahodení si po puk prišli domáci hokejisti, lenže vyhodili ho na icing.
25:06
importantBelluš vystrelil z bránkovej čiary, Petrík mal s jeho zakončením problémy, ale aj za pomoci spoluhráčov udržal puk pod sebou.
24:13
Valachova strela skončila na zadnom mantineli, Matoušek ani Yogan ju nedokázali tečovať.
22:46
V ďalšej šanci sa ocitol Zigo, Petrík zabránil vedeniu Slovana, jeho lapačka rýchlo vystrelila do vzduchu.
22:20
JURAJ VALACH si dobrú formu zo základnej časti preniesol aj do play-off. Dostal prihrávku ešte v strednom pásme, prešiel do útočného a z vrcholu kruhu príklepom prestrelil Petríka.
Asistencie: Martin Belluš, Alex Breton
21:11
Rajnoha pod tlakom Haščáka prišiel o puk, Haščák hľadal prihrávkou naslepo Takáča pred bránou, ale neuspel.
20:50
Naušov bekhend zachytil Peters a prerušil hru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhráva Prešov nad Slovanom 1:0. Presilovú hru využil v 17. minúte Sýkora.
Druhá tretina sa začne o 19:28.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:33
Zigo prihrával na malom priestore pred bránu, hostia ale puk poslali preč.
19:17
Domáci váhali so streľbou, krížna prihrávka Haščáka bola vytečovaná mimo ihriska.
18:05
V. Fekiač mal hokejku pod korčuľami domáceho hráča, faul sa nepíska, hostia vyhadzujú.
17:44
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Vas – 2 min., podrazenie).
17:06
Po štipľavej strele z kruhu sa puku ešte dotkol Rapuzzi, puk skončil nad hornou žŕdkou.
16:29
goalTím Grotto Prešov dal gól!
JÁN SÝKORA po ôsmich sekundách využíva presilovú hru. Prešov vyhral buly, nasledovala prihrávka Nauša po modrej na Růžičku, ten strieľal z prvej a Sýkora sa presadil z dorážky.
Asistencie: Aurel Nauš, David Růžička
16:22
Prešov bude hrať presilovku 5 na 4.
16:22
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Belluš – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Preisinger – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Lalík – 2 min., hrubosť).
15:44
Opäť Yogan s vyhratým súbojom, vyslúžil si potlesk tribún.
15:18
Yogan sa preštrikoval blízko k bráne, puk z jeho hokejky však skončil na hradbe tiel.
14:00
Lialka získal puk v rohu, prihrávkou pred bránou hľadal Nauša, ale nebol presný.
12:56
importantRapuzzi v individuálnej akcii, stroskotal na výbornom Petríkovi, ten puk zachytil betónmi.
12:41
Breton strieľal po ľade na teč, ten sa podaril Preisingerovi.
12:09
Slovanu sa dlho nedarilo vyhodiť puk, bol pod veľkým tlakom, hosťom chýbalo aj šťastie, že im tam nič nepadlo.
11:27
Veľký tlak hostí, Růžičkovu strelu tečoval Nauš, Peters vyrazil betónmi do strany.
10:50
Vas si vymieňal puk s Růžičkom, potom strieľal , Nauš puk nedorazil do brány.
10:29
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Rapuzzi – 2 min., držanie).
10:09
Gachulinec prešiel do útočného pásma a skúsil strelu, Petrík povyskočil a tečoval puk na ochrannú sieť.
09:02
importantUž druhý nájazd Prešova v úvodnej tretine, tentokrát išiel sám na bránu Šimun, ale zabudol puk za sebou.
08:04
Nahodene od modrej tečoval Rapuzzi, hostia mali šťastie, že puk smeroval vedľa tyčky.
07:35
Petrík zachytil strelu, ale nevedel, kde má puk, ten zostal voľný medzi betónmi, niekoľko hráčov Slovana sa natlačilo do brány, hlavný rozhodca prerušil hru.
07:18
Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Welychka – 2 min., faul kolenom).
06:37
Petrík vyráža aj po Yoganovej strele, stihol sa presunúť k ľavej žŕdke.
06:10
Haščák strieľal zblízka do betónov, k dorážke ho už protihráči nepustili.
04:55
Glazkov si komplikuje situáciu, hráč Slovana ale nebol v stave okamžite zakončovať.
04:09
Petrík opäť bez problémov po nahodení Maiera od modrej. Stále má odkrytý výhľad.
03:16
Haščák strieľa po buly, Petrík na puk videl a puk udržal v lapačke.
03:02
Rapuzzi sa snažil prejsť sám s pukom, zrámoval Vasa, ktorý chvíľu ostal ležať na ľade, ale sám s pozbieral.
02:22
Toto môže Slovan naštartovať. Prešov vyhadzuje iba na zakázané uvoľnenie.
01:26
importantSýkora je síce špecialista na trestné strieľania, no tentokrát mu puk ušiel, kĺzal sa medzi betóny Petersa, ten ich sklepol a drží bezgólový stav.
01:25
importantSlovan zle rozohral, Sýkora išiel sám na bránu, bol faulovaný, je nariadené trestné strieľanie.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Peters (Hlavaj) – MacKenzie, Golian, Gachulinec, Sersen, Valach, Breton, Maier – Jääskeläinen, Rapuzzi, Zigo – Haščák, Harris, Takáč – Yogan, Kytnár, Matoušek – Belluš, Preisinger, Šotek

HC GROTTO Prešov: Petrík (Adamko) – Růžička, Glazkov, F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Jendroľ, Bakala – Welychka, Čacho, Michnáč – Nauš, Vas, Lialka – Šimun, Valent, Sýkora – Lalík, V. Fekiač, Žilka

Rozhodca: Korba, J. Konc ml. – Janiga, Hajnik.
V základnej časti sa Slovan s Prešovom stretli štyrikrát, všetky duely vyhral Slovan. Východniarom sa nepodarilo zvíťaziť ani v úvodnom dueli štvrťfinálovej série play-off, prehrali vysoko 2:6. V poradí druhý zápas je na programe dnes od 18:30, opäť na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Slovan začal napĺňať rolu favorita hneď od úvodu a po prvej tretine viedol 2:0. Svoje vedenie v priebehu druhej časti ešte navýšil, no Prešov sa dostal do zápasu dvoma strelenými gólmi v rozpätí iba 42 sekúnd. Belasí však vyrovnanie nepripustili a svojmu súperovi nasúkali v záverečnej časti hry ďalšie tri kúsky.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Slovan Bratislava je v play off naďalej stopercentný