Slovan doťahoval, skúsil hru bez brankára, ale z výhry sa tešil druhý tím ligy

Gólová radosť Popradu.
Gólová radosť Popradu. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|19. jan 2024 o 20:47

Slovan prehrával celý zápas.

Tipos extraliga - 37. kolo

Slovan Bratislava - HK Poprad 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly: 17. Šille (Maier), 53. Poirier – 4. Bjalončík (Petran, Turan), 14. Brincko (Dmowski, Svitana), 26. Bodnár (Belluš, Brejčák), 58. Svitana (Dmowski)

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Baroš) – Korenčík, Ahnelöv, Kubka, Golian, Sersen, Beňo, Jendek, Maier – Žitný, Poirier, Ranford – Fominykh, Mahbod, Takáč – S. Petráš, Šille, Dudáš – Török, Preisinger, Lukošik

HK Poprad: Vay (Rabčan) – Cardwell, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, Brejčák, Česánek – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Suchý, Steenbergen – Belluš, Bodnár, Melcher

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom zápase 37. kola Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava 4:2 a pripísali si tretí triumf v sérii.

"Kamzíci" majú na konte 66 bodov a figurujú na druhej priečke tabuľky, na vedúcu Spišskú Novú Ves strácajú sedem bodov. "Belasí" sú s 50 bodmi na deviatom mieste.

Popradčania mali vydarený úvod zápasu a skóre otvorili už po troch minútach, keď sa presadil Bjalončík.

O desať minút neskôr zvýšil na 2:0 Brincko, ktorému prihral na ľavú žŕdku Dmowski. Slovan dokázal do konca úvodného dejstva znížiť vďaka presnému zásahu Šilleho a vyrovnať mohol v dvoch následných presilovkách, no neuspel.

V 26. minúte zvýšil na 3:1 Bodnár. Slovan zdramatizoval duel v 53. minúte, keď sa dostal do úniku Poirer a trafil pomedzi Vayove betóny - 2:3.

Domáci mali v závere ešte zopár príležitostí, no neskórovali a v 58. minúte rozhodol do prázdnej bránky Svitana.

VIDEO: Zostrih zápasu Slovan Bratislava - HK Poprad

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Slovan Bratislava - HK Poprad dnes (hokej, 37. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Slovensko»Tipsport liga»Slovan doťahoval, skúsil hru bez brankára, ale z výhry sa tešil druhý tím ligy