Van Der Breggenová je šampiónkou v ženskej kategórii MS v cyklistike

Rakúsko Holandská reprezentantka v cyklistike Anna Van der Breggenová počas pretekov žien na Majstrovstvách sveta v cyklistike.
Rakúsko Holandská reprezentantka v cyklistike Anna Van der Breggenová počas pretekov žien na Majstrovstvách sveta v cyklistike. (Autor: Jozef Jakubčo - SME)
Športové prenosy SME|20. aug 2018 o 12:00

K dvom strieborným, z individuálnej a tímovej časovky, pridala olympijská víťazka z Ria aj najcennejší kov.

1.Anna Van Der BreggenováHolandsko4:11:04 h
2.Amanda SprattováAustrália+3:42 min
3.Tatiana GuderzoTaliansko+5:26
4.Emilia FahlinováŠvédsko+6:13
5.Malgorzata JasinskaPoľsko+6:13
6.Karol-Ann CanuelováKanada+6:17
7.Annemiek van VleutenováHolandsko+7:05
8.Amy PietersováHolandsko+7:05
9.Lucinda BrandováHolandsko+7:17
10.Ruth WinderováUSA+7:17
...Tereza MEDVEĎOVÁSlovenskonedokončila
...Tatiana JASEKOVÁSlovenskonedokončila

INNSBRUCK. Holandská cyklistka Anna Van Der Breggenová triumfovala v ženskej kategórii Elite na majstrovstvách sveta v Innsbrucku.

Na trati dlhej 155,6 km z Kufsteinu do Innsbrucku skončila druhá so stratou 3:42 minúty Amanda Sprattová z Austrálie, tretia bola Talianka Tatiana Guderzo (+5:26).

Ženy bojovali o titul majsterky sveta na trati, ktorá pozostávala z troch okruhov. Na štart sa postavilo 149 pretekárok, medzi ktorými boli aj dve Slovenky - Tatiana Jaseková a Tereza Medveďová.

Od úvodu sa viaceré pretekárky pokúšali dostať sa do úniku, no výraznejšie sa to počas dlhých kilometrov nepodarilo nikomu. Napokon sa dopredu dostali Aurela Nerlová z Poľska a Ana Cristina Sanabria Sánchezová z Kolumbie, ktoré si vytvorili dvojminútový náskok.

Pelotón mal však situáciu pod kontrolou. Kolumbijčanka sa postupne odpútala od Nerlovej a Sanchézovú sa pokúšalo dostihnúť viacero cyklistiek. Pelotón sa roztrhal, Slovenky zaostávali.

Pred záverečným okruhom sa na čelo dostala olympijská víťazka z Ria de Janeiro 2016 Van Der Breggenová a postupne si vytvorila nedostihnuteľný takmer 4-minútový náskok pred Sprattovou.

Holandská cyklistka tak s veľkým náskokom finišovala na prvom mieste. Van Der Breggenová si z Innsbrucku odnáša aj dve strieborné medaily - z individuálnej i tímovej časovky.

"Nevedela som, aký mám náskok, nevedela som nič, išla som naplno až po cieľovú čiaru. Až v cieli som uverila, že sa mi to podarilo. Je to úžasné," povedala po víťazstve Van der Breggenová.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Van Der Breggenová je šampiónkou v ženskej kategórii MS v cyklistike