Nitra postúpila do finále, jej fanúšikov pre výtržnosti museli vyviesť

Nitra oslavuje postup do finále. (Autor: TASR)
Sportnet|8. apr 2017 o 18:25

Nitra ovládla semifinálovú sériu so štyrmi víťazstvami.

ŽILINA. Hokejisti HK Nitra sú prvými finalistami hokejovej Tipsport Ligy.

Vo štvrtom semifinále play off vyhral obhajca titulu v sobotu na ľade MsHK Žilina 4:3 a v sérii triumfoval hladko 4:0.

Duel museli rozhodcovia v 51. minúte na viac ako pol hodinu prerušiť pre výtržnosti fanúšikov a pokračovalo sa až po vyprázdnení sektora priaznivcov hostí.

Nitra porazila Žilinu a postúpila do finále: fotogaléria

6.8.2017

Tipsport liga 2016/2017:

MsHK Žilina - HK Nitra 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Góly: 9. Bokroš (Hovorka, Rogoň), 19. Brejčák (Gmitter, Rogoň), 45. Stupka (Juraško, Hovorka) - 5. Paukovček (Pupák, Bajtek), 26. Tvrdoň, 33. Macík (Šille, Milam), 39. Tvrdoň (Šille, Macík)

/konečný stav série: 0:4, Nitra postúpila do finále/

Žilina: T. Tomek - Ťavoda, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, M. Macejko, Kříž, J.E. Mendrej - Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, P. Rogoň - Prokop, E. Švec, Zlocha

Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka

Hlasy (zdroj: RTVS):

Milan Jančuška, tréner MsHK Žilina: "Motivovať mužstvo za stavu 0:3 na zápasy nie je jednoduché. Nám sa to podarilo. Škoda, že sme za stavu 2:1 spravili chyby, po ktorých sme inkasovali góly. Chlapci však bojovali až do posledného hvizdu. Na zápasy sme napokon prehrali 0:4, no v každom z tých stretnutí sme mali vydarené úseky. Ukázalo sa, že na ceste za titulom je dôležité mať široký káder."

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: "Zápas sme začali celkom dobre, no nemali sme tlak na bránku. Prevahu sme mali iba optickú, neboli sme príliš nebezpeční. V druhej tretine sa rozohral parádny zápasy play off. Dali sme nejaké góly a otočili sme skóre. Ustáli sme množstvo oslabení, čo ma teší. Sme veľmi radi, že sme postúpili a musím priznať, že sme nečakali, že to bude iba na štyri zápasy. Myslel som si, že svoju košeľu nebudem prať po tomto zápase, ale keďže ma obliali pivom, tak budem musieť."

Tibor Kutálek, útočník HK Nitra: "Chvalabohu, že sme vo finále. Bolo to veľmi náročné stretnutie, no v druhej tretine sme sa súperovi vzdialili. Polhodinový výpadok viac pomohol nám než Žilinčanom. Snažili sme sa zostať správne psychicky naladení. Takéto veci by sa nemali stávať, no napokon to viac pomohlo nám, keďže Žilina bola v tom čase herne rozbehnutá."

Online prenos:

Tipsport Liga (SR) play-off Semifinále 2016/2017
08.04.2017 o 18:30
Žilina
3:4
(2:1, 0:3, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Bokroš (Hovorka, Rogoň), 19. Brejčák (Gmitter), 45. Stupka (Juraško, Hovorka) – 5. Paukovček (Pupák), 26. Tvrdoň, 33. Macík, 39. Tvrdoň (Šille, Macík). Rozhodca: Kubuš, Lauff – Holienka, Tvrdoň.
Nitra po výhre 4:0 postupuje do finále, pre Žilinu sa sezóna končí. S konštatovaním, že Žilina na domácom ľade podľahla Nitre 3:4, v celej sérii 0:4 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
59:30
V Žiline buchla ďalšia dymovnica, verme preto, že dnešný zápas sa dohrá.
59:20
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ťavoda – 2 min., nedovolené bránenie).
59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.
58:28
importantTomáš Tomek ostáva na striedačke Žiliny.
58:28
Oddychový čas domácich.
58:28
Obrovská šanca Žiliny, Rastislav Konečný ostal sám pred Hartzellom, no bol už príliš blízko a tak jeho bekhend končí na hrudi brankára Nitry.
58:01
Do konca riadneho hracieho času ostávajú necelé dve minúty.
57:35
Domácim to už skutočne vôbec nejde, Žilinčania robia jednu nepresnosť za druhou, čo mohli využiť hostia, no Cope po prihrávke Blackwatera nemieril presne.
57:01
Po drobnej chybe Rogoňa sa k puku dostal Judd Blackwater, v dobrej pozícii namieril len do hrude Tomáša Tomeka.
56:47
Hostia v plnom počte.
56:25
Presilová hra Žiliny sa pomaly končí, puk smeruje ku Tomášovi Tomekovi.
55:55
Nuž, sú to nervy, domácim už nervozita zjavne zväzuje nohy aj ruky a Nitra sa pohodlne bráni.
55:28
Žiline sa vôbec táto presilová hra nedarí, Vlci sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.
55:01
Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 5 minút.
54:47
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., nedovolené bránenie).
54:35
Šille sa snažil natlačiť cez Rogoňa do streleckej pozície, mladý žilinský útočník ho však napokon zastavil.
53:59
Znovu Žilinčania od vlastnej bránky zakladajú postupný útok.
53:21
Zápas stratil výrazne svoje tempo, napriek tomu sa Juraško oprel od modrej čiary do puku, no neuspel.
52:29
Tvrdoň inkasoval tvrdý hit no zdá sa, že bude v poriadku.
52:00
Puk je za bránkou Žiliny, oba tímy striedajú počas hry.
51:25
Hovorka sa cez Pupáka dostal k puku za bránkou Hartzella ako prvý, nič vážnejšie z toho však nevzniklo.
50:25
Zdá sa, že po dlhom čase môžeme pokračovať v zápase.
50:25
Neuveriteľné veci sa dejú v Žiline. Fanúšikovia Nitry sa nedokážu zmestiť do kože, musia teda opustiť priestor štadióna za asistencie policajnej zásahovej jednotky.
50:25
importantV Žiline sa nehrá, fanúšikovia Nitry hodili na štadióne dymovnicu, hráči oboch tímov mieria do šatní. Sektor hostí musí opustiť štadión.
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále prehráva na domácom ľade s Nitrou 3:4.
49:36
49:05
Tvrdá strela Michala Juraška tesne míňa bránku hostí, puk následne mieri až ku Tomášovi Tomekovi.
48:52
Žilinčania neuveriteľne bojujú, snažia sa ešte zvrátiť stav dnešného stretnutia.
48:25
importantRadim Hruška sa dostal do dobrej pozície, no znovu na Hartzella nevyzrel!
47:55
Peter Ordzovenský posiela puk cez všetky čiary.
47:36
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Tvrdoň – 2 min., podrazenie).
47:25
Skúsený Juraj Štefanka využil zaváhanie Juraška, dostal sa do šance pred Tomeka, no jeho strela nebola ideálna a žilinský brankár tak nemal problém chytiť tento puk.
46:58
Žilinčania bojujú a snažia sa nájsť priestor v obrane hostí, majú však problém s prechodom útočnej modrej, pretože Nitra skvele prehusťuje stredné pásmo.
46:15
Michal Krištof sa cez Radima Hrušku šikovne natlačil spoza bránky pred Tomeka, jeho strelu po ľade však žilinský brankár kryl.
45:59
Pupákov nahodený puk na bránku podržal Tomek v lapačke, nasledovať bude buly pred bránkou Žiliny.
45:39
Slovák dostal puk do útočného pásma, ale bol tam neskôr ako Cope, je z toho postavenie mimo hru.
45:15
Tvrdý stret Macejka s Macíkom, hráč Nitry má problém dostať sa na striedačku, ale napokon to vyzerá tak, že bude v poriadku.
45:01
Máme za sebou prvých 5 minút tretej tretiny, stav v Žiline je 3:4.
44:49
Domáci už hrajú o všetko, v sérii prehrávajú 0:3, v zápase 3:4, musia už vsadiť všetko na jednu kartu.
44:24
44:04
goalŽilina dala gól!
Tak predsa len Žilina využíva presilovú hru, pretože strelu Michala Juraška vyrazil Hartzell len pred seba a VÁCLAV STUPKA na druhú dorážku dostal puk do siete. Asistencia: Michal Juraško, Marek Hovorka.
43:50
Marek Hovorka sa dostal ku jeho typickej strele z prvej, delovkou vyprášil výstroj kanadského brankára Nitry.
43:30
Znovu domáci Žilinčania v tlaku, ale Nitra skrátka výborne bráni priestor pred Hartzellom.
43:07
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Meland – 2 min., podrazenie).
43:01
Nitra sa po dlhom čase oslobodzuje a posiela puk cez všetky čiary.
42:45
Stále trvá obrovský tlak Vlkov, strelu Bokroša obetavo zblokoval Matt Cope.
42:22
Nitra so štyrmi hráčmi.
42:12
importantObrovská šanca Hrušku, ktorý dostal puk pri ľavej tyčke, no z prvej tesne minul Harzellovu bránu!
40:45
Žilina stále v pásme, ale je to príliš statické a bez streľby.
40:25
Žilina hrá presilovku o 2 hráčov, okamžite je usadená pred Hartzellom.
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Žiliny.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine Žilina prehráva na domácom ľade s Nitrou 2:4. Hostia vyrovnali v 26. minúte zásluhou Tvrdoňa. V 33. minúte dostal Nitru do vedenia Macík, aby v 39. minúte pridal svoj druhý gól v zápase Marek Tvrdoň. Tretia tretina sa začne približne o 20:26.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:42
Žilina v tlaku pred bránkou Nitry, no Hartzell odoláva!
39:26
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 5 min., pichnutie špičkou hokejky + osobný trest do konca zápasu, pichnutie špičkou hokejky).
39:22
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Korím – 2 min., hákovanie).
39:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelá minúta.
38:53
goalNitra dala gól!
Rýchly protiútok Nitry do rozhodenej obrany Žiliny, Šille našiel voľného MAREKA TVRDOŇA a ten sa nemýlil. Asistencie: Timotej Šille, Radoslav Macík.
38:39
Domáci však stále ostávajú pred bránkou Nitry, tvrdá rana Mareka Hovorku tesne minula bránku Nitry!
38:14
Do dobrej šance si nakorčuľoval Emil Švec, ktorý z ľavého krídla namieril len do hrude Erica Hartzella.
37:26
Tomáš Bokroš dnes už jeden gól od modrej čiary dal, no teraz zostrelil len húštinu modrých dresov pred Ericom Hartzellom.
36:57
Žilinčania dotierali na Hartzella, ktorý však zvládol rozohrávku a vyhodil puk z vlastného pásma.
36:18
Nitra si dáva pozor na defenzívne chyby, domáci majú problém s prechodom do útočného pásma.
35:40
importantJurík bojoval o puk s Versteegom, po odraze od korčule Juraja Juríka puk tesne minul bránku Nitry!
35:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút.
34:50
Aktuálna informácia hovorí, že domáci lekár Jaroslav Hanulák zašíval drobnú ranu Filipovi Bajtekovi, ktorý však bude v poriadku a bude pokračovať v zápase.
34:41
Žilinčania však napriek všetkému bojujú o každý kúsok ľadu.
34:05
importantKrásna kombinácia druhej formácie Žiliny, pred Hartzellom dostal puk na strelu skúsený strelec Konečný, no tomu asi nie je súdené Hartzella prekonať.
33:26
Mezei ďalším príklepom od modrej čiary znovu trafil Ručkaya. Tak to je pre útočníka Nitry veľmi nepríjemné.
32:55
Nuž, tak ako domáci otočili vývoj prvej tretiny, tak sa to hosťom podarilo v tretine druhej.
32:27
A platí staré známe pravidlo nedáš – dostaneš. Gmitter svoju šancu nepremenil, RADOSLAV MACÍK vletel s pukom po pravej strane do útočného pásma a nekompromisne zavesil puk do ľavého horného rohu žilinskej bránky. Bez asistencií.
32:09
Žilinčania neuveriteľne bojujú, ale Gmitter nedokázal pretlačiť puk za Hartzella.
31:42
importantRastislav Konečný sa skvele od ľavého mantinelu predral pred brankára Nitry, jeho strela švihom mu však vôbec nesadla.
31:09
Hrá sa v obrannom pásme Nitry, domácim Vlkom sa však nedarí strelecky ohroziť Erica Hartzella.
30:35
Nitre sa darí zbierať odrazené puky v strednom pásme, i toto je obrovská devíza tímu okolo trénera Andreja Kmeča.
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina na domácom ľade hrá s Nitrou nerozhodne 2:2.
29:35
Vhadzovanie pred Hartzellom síce získali Žilinčania, ale následne strácajú útočné pásmo.
29:16
Chybu Versteega sa snažil využiť Ján Ťavoda, ktorý získal puk, no následne sa mu ho nepodarilo poslať na Ondreja Gmittera.
28:45
importantJudd Blackwater našiel ideálne Mareka Slováka, ktorý mohol dostať svoj tím do vedenia, lenže Tomáš Tomek bol proti.
28:31
Domáci v plnom počte.
27:55
Brejčák s Hovorkom dobre zapracovali a získali cenné sekundy v oslabení pre svoj tím.
27:22
Dve dobré príležitosti Matúša Raisa, Tomek však bol pozorný a následne vzniká pred bránkou Žiliny klasická šarvátka.
27:02
Hostia z Nitry už sú nasťahovaní pred Tomášom Tomekom.
26:31
Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
25:23
Ďalšia chyba Emila Šveca v obrannom pásme, puk znovu získal MAREK TVRDOŇ, ktorý však mal tentoraz veľmi veľa času, potiahol si puk a strelou švihom vymietol pravý horný roh Tomekovej bránky. Bez asistencie.
25:16
Po chybe Emila Šveca sa ku strele dostal Tvrdoň, no nemieril presne.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina vedie nad Nitrou 2:1.
24:46
Patrik Rogoň sa prebíjal popri ľavom mantineli do útočného pásma, o puk ho však čisto obral obranca Nitry Rais.
24:19
Neplánované zakázané uvoľnenie Žiliny, hra sa znovu sťahuje pred Tomáša Tomeka.
23:41
Po strele Juraja Juríka musel znovu zasahovať Eric Hartzell.
23:25
Hrá sa výborný hokej hore – dole, oba tímy tvrdo bojujú o každý centimeter ľadu.
22:56
Lukáš Paukovček ostal osamotený v medzikruží, jeho následná strela ale neurobila Tomekovi vrásky na čele.
22:15
Nuž a pri bránke Nitry vidíme znovu šarvátku, za pasy sa chytajú Tomáš Prokop a Versteeg.
21:58
Śille v obrannom pásme dobre zapracoval s Versteegom, no Źilina už je znovu pred Hartzellom. Ondruš nahral Grmanovi, ktorý spoza bránky skúsil prekvapiť Erica Hartzella.
21:35
Tak druhá tretina má skvelý náboj už od úvodu, vyzerá to, že dnes nás čaká ešte skvelý zápas.
21:02
Druhý útok Žiliny sa usadil pre Hartzellom, no Rastislav Konečný nestihol vystreliť na kanadského gólmana.
20:35
importantKrásna kombinačná akcia Nitry, Slovák nabil Milamovi, ktorý pálil do protipohybu Tomáša Tomeka, ktorý skvelým zákrokom ľavým betónom podržal svoj tím!
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech Žiliny.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie Žilina nad Nitrou 2:1. Hostia však otvárali skóre stretnutia, pretože v piatej minúte prekonal Tomeka Paukovček. Domáci vyrovnali v presilovej hre v 9. minúte zásluhou Tomáša Bokroša. Do vedenia sa Žilna dostala v 19. minúte, kedy Gmitterovu výbornú prihrávku zužitkoval Daniel Brejčák. Druhá tretina sa začne približne o 19:25.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Domáci dostali po góle doslova krídla a snažia sa ešte pridať jeden gól.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:45
importantNitra vzápätí kontruje, prvú strelu Tomek vyrazil a následne vychytal v dorážke Jamesona Milama!
18:19
Ondrej Gmitter spoza bránky našiel DANIELA BREJČÁKA, ktorý si zbehol medzi kruhy a preloboval Erica Hartzella v bránke Nitry. Asistencia: Ondrej Gmitter.
17:45
Branislav Mezei príklepom od modrej čiary zostrelil Henricha Ručkaya, ktorý sa len veľmi ťažko pozviechal z ľadu.
17:29
importantHenrich Ručkay v ďalšej gólovej šanci, Tomáš Tomek síce s problémom, ale predsa len zastavil puk lapačkou.
17:15
Filip Bajtek sa po chybe už spomínaného Ťavodu dostal do dobrej pozície, Tomáš Tomek si však postrážil pravú tyč a predviedol dobrý zákrok.
16:58
Ján Ťavoda si pripravil streleckú pozíciu, delovkou však zostrelil len Václava Stupku.
16:29
Domáci sa na niekoľko sekúnd usadili v útočnom pásme, puk však lietal len v rohoch klziska a tak nemusel Hartzell zasahovať.
15:51
Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie ku bránke Erica Hartzella.
15:25
Žilina má problém dostať sa z vlastného obranného pásma, no domáci bojujú ako sa len dá. Nitra však výborne kontroluje priebeh zápasu.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.
14:25
Hrá sa v rýchlom tempe, ale diktuje ho Nitra, chýbajú však vyložené gólové šance.
13:53
Dlho predlho sa hrá v obrannej tretine Žiliny, tieto súboje musia stáť oklieštenú žilinskú zostavu neuveriteľne veľa síl.
13:07
Stupka s Konečným napádajú rozohrávku Nitry v útočnom pásme, nedarí sa im však vyviesť obrancov Nitry z rovnováhy.
12:32
Marek Hovorka skúsil strelu švihom, Eric Hartzell osvedčil svoje reflexy a šikovnú vyrážačku.
12:07
Buly po ľavej ruke Tomáša Tomeka, puk v prospech domácej Žiliny.
11:55
Peter Ordzovenský stiahol puk za svoju bránku, hostia vymenili svoje útočné formácie a idú dopredu.
11:26
Na ľade je tretí útok Žiliny, Gmitter sa však nedostal cez útočnú modrú čiaru a okamžite vzniká šarvátka medzi hráčmi.
11:05
Vidíme viacero tvrdých osobných súbojov, hokejisti na oboch stranách si vôbec nič nedarujú.
10:28
Veľká príležitosť hostí z Nitry, Henrich Ručkay bol v druhej svojej dnešnej šanci, znovu ho však vychytal Tomáš Tomek.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina zatiaľ hrá nerozhodne s Nitrou 1:1.
09:44
Tvrdý stret Hovorku s Korímom, lepšie z neho vyšiel kapitán Žiliny.
09:05
Domáci to skúšajú ako sa len dá, snažia sa dostať dopredu kombinačne, nastreľovaním pukov, sú si vedomí, že bojujú o zotrvanie v semifinále.
08:36
Nitra ale prakticky okamžite zahrozila na opačnej strane, Tomáš Tomek bol však na svojom mieste.
08:01
Domácim vyšla presilová hra po pár sekundách, TOMÁŠ BOKROŠ videl, že Hartzell má zakrytý výhľad, oprel sa do puku a od modrej čiary prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Marek Hovorka, Patrik Rogoň.
07:55
07:39
Macík v tvrdom súboji za bránkou Žiliny uspel, následne však domáci získali puk a budú hrať presilovú hru.
07:02
Buly pred Hartzellom síce vyhrali Žilinčania, ale Tomáš Prokop neudržal puk na útočnej modrej čiare.
06:45
K slova sa dostávajú aj fanúšikovia Žiliny, ktorí sa snažia vyburcovať svoj tím k lepšiemu výkonu.
06:10
Konečný so Stupkom zabojovali v útočnom pásme, k puku sa dostal Marcel Holovič, ktorý dobre vystrelil, no Eric Hartzell bol na svojom mieste.
05:36
Tlak Nitry stále trvá, naopak, domáci hokejisti sú zjavne pod ťažkou psychickou dekou.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina na domácom ľade prehráva s Nitrou 0:1.
04:58
Po buly sa ku strele od modrej čiary dostal Pupák, následne ešte pred Tomekom puk tečoval LUKÁŠ PAUKOVČEK a otvoril skóre dnešného zápasu. Asistencia: Miroslav Pupák.
04:55
Nitrania sú aktívni a tlačia sa do zakončenia.
04:38
Versteeg skúsil strelu z veľkej diaľky, no minul Tomekovu bránku, následne však znovu strieľal Timotej Šille a Tomáš Tomek musel znovu zasahovať.
04:11
Grman v súboji s Michalom Krištofom, úspešnejšie z toho vyšiel obranca Žiliny.
03:45
Marek Hovorka i Juraj Jurík skončili v krátkom časovom slede po sebe na ľade, vylučovať sa nebude. To sa však domácim vôbec nepozdáva.
03:20
Puk je za bránkou Žiliny, oba tímy striedajú svoje formácie na ľade.
02:55
Prokop vyhadzoval puk z vlastného pásma, nabil nechtiac puk na hokejku Korímovi, ktorý však bol podľa názoru rozhodcov v postavení mimo hru.
02:28
Po buly pred Tomekom sa do puku oprel Paukovček, následný teč Filipa Bajteka minul bránku Žiliny.
02:00
Versteeg v tvrdom súboji poslal k ľadu jedného z domácich hokejistov, vylučovať sa nebude.
01:25
Od úvodu vládne v Žiline výborná atmosféra, hostí prišli podporiť štyri autobusy fanúšikov, čo je na slovenské pomery parádny počet.
00:58
Žiline sa nedarí rozohrávka, čo vyústilo do prvej šance hostí, v ktorej sa ocitol Henrich Ručkay, no nedokázal otvoriť skóre dnešného súboja.
00:39
Ťavoda v prvom ostrom súboji s Juddom Blackwaterom, puk získal obranca domácich Vlkov.
00:01
Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Nitry.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Všetko je pripravené, poďme na to.
Po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa začne samotný zápas.
Na ľade prebieha ešte oceňovanie malých žilinských hokejistov, ktorí nedavno vyhrali svoju miniligu. Vidíme medzi nimi i známe hokejovo-hokejbalové mená. Je tam napríklad syn aktuálneho hokejistu Žiliny Petra Húževku, či syn hokejbalovej legendy Róberta Kaššu.
Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Bokroš, Ťavoda, Juraško, Brejčák, Macejko, Grman, Mendrej, Kříž – Jurík, Hruška, Hovorka (C) – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter – Zlocha, Śvec, Prokop

HK Nitra: Hartzell (Valent) – Milam, Ordzovenský, Rais, Mezei, Meland, Versteeg, Pupák, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Ručkay, Krištof, Kutálek – Macík, Šille, Tvrdoň – Štefanka, Paukovček, Bajtek

Rozhodca: Kubuš, Lauff – Holienka, Tvrdoň.
Príjemný dobrý podvečer zo Žiliny, kde dnes pokračuje semifinálová séria hokejovej Tipsport ligy, v ktorej si zmerajú sily hokejisti HK Nitra a MsHK Žilina. Zápas sa v žilinskej Tipsport arene začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nitre patrilo po základnej časti našj najvyššej súťaže druhé miesto so ziskom 112 bodov. Tím okolo trénera Andreja Kmeča obhajuje majstrovský titul z uplynulej sezóny. Lídrami tímu sú najmä útočník Marek Slovák (v základnej časti 60 kanadských bodov), obranca Jamesom Milam (v základnej časti 39 bodov). V bránke sa aktuálne striedajú Michal Valent (34 zápasov, úspešnosť 91,25% s Ericom Hartzellom (19 zápasov, úspešnosť 92,78%). Vo štvrťfinálovej sérii vyradili Nitrania Poprad hladko 4:0 na zápasy.

Žiline vyšla základná časť súťaže nad očakávanie. Vlci obsadili v konečnom účtovaní 4. miesto so ziskom 90 bodov. Tím vedený skúseným lodivodom Milanom Jančuškom patril k prekvapeniam súťaže. Kanadské bodovanie tímu vyhral skúsený Marek Hovorka, ktorý sa po príchode z Košíc stal i kapitánom tímu. V 53 zápasoch získal 60 bodov (23+37). Druhé miesto v bodovaní patrí Lukášovi Handlovskému, tretie Rastislavovi Konečnému. Oporou MsHK v bránke je Tomáš Tomek. chrbát mu kryje mladý Maroš Mikoláš. Vo štvrťfinálovej sérii Žilinčania vyradili Zvolen pomerom 4:3 na zápasy.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra postúpila do finále, jej fanúšikov pre výtržnosti museli vyviesť