Hokej Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2021 LIVE dnes. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|30. dec 2020 o 16:00

Slováci nestrelili ani jeden gól.

Fínsko - Slovensko 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 9. Lundell (Simontaival, Pyyhtiä), 27. Niemelä (Lundell), 29. Simontaival (Lundell, Niemelä), 47. Hatakka (Hirvonen), 48. Helenius (Korhonen), 54. Helenius (Korhonen)

Rozhodovali: Maille, Bloski - McGowan, Foster (všetci Kanada), vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Fínsko: Piiroinen - Hatakka, Heinola, Kokkonen, Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi - Hirvonen, Lundell, Simontaival - Järventie, Pärssinen, Lambert - Mäntykivi, Nikkanen, Aku Räty - Korhonen, Helenius, Petman - Pyyhtiä

Slovensko: Hlavaj - Mudrák, Golian, Bečár, Petrovický, Nemec, Stacha, Turan - Mrázik, Jellúš, Faith - Chromiak, Kašlík, Slafkovský - Mešár, Myklukha, Turanský - Kolenič, Eliaš, Jendek - Jedlička

EDMONTON. Slovensko prehralo svoj záverečný zápas v A-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji hráčov do 20 rokov s Fínskom vysoko 0:6.

V priebežnej tabuľke patrí Slovákom po nočnom triumfe Nemcov nad Švajčiarmi štvrté miesto, na ktorom už aj ostanú.

Vo štvrťfinále, ktoré je na programe 2. januára, tak budú súperiť s víťazom B-skupiny.

Slovensko sa v ňom určite nestretne s Českom, ktoré v B-skupine už nemá šancu obsadiť prvé alebo druhé miesto.

Jeho súperom bude jeden z trojice Švédsko, Rusko a USA.

Slováci natiahli s Fínskom nepriaznivú sériu prehier na juniorských šampionátoch na päť duelov, naposledy nad týmto súperom zvíťazili v decembri 2014 v pomere 2:1.

Za najlepšieho hráča zápasu v drese Slovenska vyhlásili útočníka Michala Mrázika.

TOP zo zápasu Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov: fotogaléria

31.12.2021

Priebeh zápasu

I. tretina:

Fíni začali veľmi dobre, Hlavaj hneď po niekoľkých sekundách musel zakročiť proti Lundellovi. Na druhej strane zakončoval Kašlík, ale aj fínsky brankár bol na mieste.

Po vyrovnanom úvode postupne Fíni prebrali taktovku zápasu do rúk, vyhrávali osobné súboje a boli častejšie pred bránkou.

V 9. minúte Fíni po zlej rozohrávke Chromiaka udržali útočné pásmo, Simontaival poslal prihrávku na Lundella, ktorý otvoril skóre.

Niekoľkými dobrými zákrokmi sa potom blysol Hlavaj, Severania ho prekonali až v závere prvého dejstva. Puk však prešiel cez bránkovú čiaru až po uplynutí dvadsiatej minúty.

II. tretina:

V druhej tretine pokračovala prevaha Fínov. Prvú šancu mal Heinola, no neskôr mali Slováci skvelú príležitosť na vyrovnanie.

Myklucha využil zaváhanie fínskej obrany, poslal puk na Turanského a ten vzápätí na Mešára, ale slovenský útočník mieril oba do brankára.

Vzápätí inkasoval Hlavaj po druhý raz, keď Niemelä využil výhodu pri avizovanom vylúčení. O dve minúty neskôr už favorit duelu viedol o tri góly, presadil sa Simontaival.

Tri a pol minúty pred koncom druhého dejstva hrali Slováci svoju prvú presilovú hru v zápase, ale tento dôležitý moment zápasu nedokázali využiť. Naopak, len zásluhou výborného Hlavaja neinkasovali v oslabení.

III. tretina:

V tretej tretine sa obraz hry nezmenil, Fíni mali puk pod kontrolou, boli agresívni, rýchli a dobre kombinovali.

V 47. minúte zvýšil Hatakka milimetrovou strelou z ľavého uhla na 4:0 a Hlavaj inkasoval opäť o minútu neskôr keď ho prekonal Helenius.

Ten istý hráč napokon šesť minút pred koncom uzavrel poltucet gólov v sieti Slovenska.

ONLINE PRENOS: Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2021 dnes (hokej, ms u20, LIVE, stream, NAŽIVO, výsledok, zostavy)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina A 2020/2021
30.12.2020 o 20:08
Fínsko
6:0
(1:0, 2:0, 3:0)
60' minúta
Ukončený
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Lundell (Simontaival, Pyyhtiä), 27. Niemelä (Lundell), 29. Simontaival (Lundell, Niemelä), 47. Hatakka (Hirvonen), 48. Helenius (Korhonen, Petman), 54. Helenius (Korhonen).
Fínsko malo stretnutie pod kontrolou od úvodu do konca, naši hráči utrpeli na MSJ prvú vyššiu prehru. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
59:46
Samuel Hlavaj si pripísal ešte jeden zákrok, po strele sprava hru prerušil. O všetkom je rozhodnuté už dlhšie.
59:09
Oleksiy Myklukha sa previnil ofsajdom, naša akcia preto nedopadla dobre. Vhadzovanie v strednom pásme.
58:39
Slováci o puk prišli za bránkou Fínska a Ville Heinola začína jednu z posledných akcií zápasu.
57:29
importantJuraj Slafkovský mohol pokaziť čisté konto Fínom. Dostal prihrávku pred bránkovisko, jeho pokus z prvej Kari Piiroinen zastavil.
57:23
Fínsko je v plnom počte.
56:14
Šimon Nemec strieľal od modrej čiary, zrazený pokus išiel vedľa bránky a Fíni puk vyhodili preč.
55:23
Vylúčenie v tíme Fínsko (Eemil Viro – 2 min., nedovolené bránenie).
55:03
Naši hráči síce dostali puk do útočného pásma, tam oň aj veľmi rýchlo prišli. Záver stretnutia by už mal byť pokojný.
53:49
53:49
goalFínsko dalo gól!
SAMUEL HELENIUS sa parádne uvoľnil medzi kruhy a presnou strelou švihom pod brvno nedal šancu Hlavajovi.
53:32
Michal Mrázik sa natlačil spoza bránky do pozície na strelu, Kari Piiroinen zas zasiahol lapačkou.
53:18
Matias Mäntykivi kľučkoval v útočnom pásme, nakoniec mu puk ušiel a nebola z toho strela na bránku Hlavaja.
52:08
Roby Järventie sa zľava cez Turana nenatlačil do bránkoviska. Fínsko ostalo v pásme, zakončenie zľava vyrazil Hlavaj.
51:06
Samuel Hlavaj mal znova veľa práce, pretože puk sa nebezpečne odrazil pred jeho bránkovisko. Kasper Simontaival sa však k strele nedostal.
50:13
Andrej Golian strieľal od modrej čiary. Kari Piiroinen síce puk len vyrazil pred seba, lenže k dorážke sa už naši nedostali.
49:10
Slovensko je teraz síce o niečo aktívnejšie, ale neohrozili sme bránku súpera. Fínsko naďalej všetko prakticky kontroluje.
47:27
47:27
Benjamin Korhonen sa dostal do samostatného nájazdu. Hlavaj najskôr výborne lapačkou uspel, lenže odrazený puk si našiel SAMUEL HELENIUS a zblízka dorazil.
46:37
Až teraz prišla prvá strela Slovenska v tretej tretine. Kari Piiroinen bez problémov zasiahol lapačkou.
46:10
46:10
SANTERI HATAKKA strieľal veľmi pekný gól. Najskôr síce spomedzi kruhov nevystrelil, ale puk si našiel takmer na bránkovej čiare a trafil milimetrovo nad ramenom Hlavaja do siete.
44:56
Michal Mrázik sa takmer dostal do šance. Našiel si prihrávku na modrej čiare, potiahol puk, ale dohral ho Santeri Hatakka.
43:58
Juraj Slafkovský nahadzoval puk pred bránku Fínska, kde sa nachádzal iba obranca Ville Heinola a všetko poľahky vyriešil.
43:07
Naši hráči sa dlho snažili vydolovať puk v obrannom pásme, čo sa im nakoniec podarilo. Po prechode dopredu sme ho rýchlo stratili.
42:17
Zakázané uvoľnenie Fínska.
41:40
Fínsko v úvode tejto tretiny nie je už také ofenzívne ako počas druhej, Slováci bránia o čosi lepšie.
40:12
40:01
Začala sa tretia tretina.
Fínsko prostredné dejstvo ovládlo. Prakticky celý čas dominovalo, naši hráči veľakrát na konci striedaní, často predĺžených, lapali po dychu. Všetko sa vyvíja v prospech Suomi.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:09
Roni Hirvonen strieľal z ľavého kruhu švihom tesne vedľa bránky. Vzápätí nemieril presne ani Mikko Kokkonen.
38:28
37:23
importantMikko Petman potiahol kontru v oslabení Fínska. Prihral a jeho spoluhráč mal veľkú šancu, fantasticky hokejkou zareagoval Hlavaj.
36:58
Zlou prihrávkou sme sa pri našej prvej presilovke vytlačili z útočného pásma, puk skončil až za Hlavajom. Teda jeho bránkou.
36:28
Vylúčenie v tíme Fínsko (Samuel Helenius – 2 min., nedovolené bránenie).
35:50
Slováci sa ťažko dostávajú cez stredné pásmo. Teraz sa to podarilo, lenže po nastrelení za bránku sme o puk prišli.
35:03
Slovensko je v plnom počte.
34:17
34:17
Slováci sa naďalej musia obracať. Fíni hrajú veľmi dobre. Samuel Hlavaj je našou veľkou oporou.
33:33
importantRoni Hirvonen bol sám pred bránkoviskom, kde ho našla prihrávka. Samuel Hlavaj parádne zasahuje betónom.
33:03
Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Golian – 2 min., krosček).
33:01
importantRoni Hirvonen sa dostal k puku pri našom bránkovisku, no ani na dvakrát nedostal puk za Hlavaja. Ten sa blysol zákrokom betónom.
32:59
Slovensko je v plno počte.
32:06
Samuel Hlavaj vyrazil puk pred seba, dorážky neprišli vďaka našim hráči. Tí puk dostali cez všetky čiary.
31:37
Fínsko je znova nasťahované v útočnom pásme. Síce je presilovka, ale hra vyzerá rovnako už niekoľko minút. Slováci prichádzajú o veľa síl.
30:59
Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., sekanie).
30:36
importantVille Heinola dostal prihrávku pred bránkovisko, vo výbornej pozícii z prvej minul bránku Hlavaja.
30:03
Henri Nikkanen strieľal z kruhu na vhadzovanie, jeho pokus smeroval nebezpečne pod brvno, Samuel Hlavaj zasahuje.
29:31
Fínsko znova v našom pásme. Suomi majú stretnutie pod kontrolou a hrajú svoju hru.
28:35
28:35
KASPER SIMONTAIVAL ostal osamotený pri našom bránkovisku. Spravil kľučku na Hlavaja a dostal puk do siete.
28:06
Anton Lundell za bránkou vymýšľal gól a lá Ján Sýkora či Granlund, puk mu skĺzol z hokejky, čiže mu to nevyšlo.
27:43
Filip Mešár sa v útočnom pásme nepresadil, puk mu Fíni vypichli a poslali ho do strednej tretiny.
27:09
Slováci sa síce dostali do útočného pásma, ale tam nevystrelili a puk stratili. Ani Fínom založenie akcie nevyšlo.
26:24
Mikko Kokkonen vystrelil od modrej čiary, zrazený pokus končí na ochrannej sieti.
26:09
26:09
Suomi hrali so šiestimi hráčmi pri avizovanom vylúčení Nemca. Od modrej vystrelil TOPI NIEMELÄ a puk prepadol za Hlavaja, ktorý toho veľa nevidel.
25:45
Fínsko opäť nasťahované v našom pásme. Kasper Simontaival sa snažil zakončiť sprava, naši mu to nedovolili.
24:49
Juuso Pärssinen spadol po tom ako stúpil na puk, takže sme dostali hru aspoň do stredného pásma. Fíni sa rýchlo vrátili naspäť.
24:09
importantSlováci prešli do situácie dvoch proti jednému. Artur Turanský už mohol strieľať, ale ešte prihral pod seba a Filip Mešár z prvej zakončil do Piiroinena. Bola to obrovská šanca.
23:54
Fínska aktivita pokračuje. Favorit stretnutia si veľmi dobre posúva puk v útočnom pásme. Našťastie pre nás z toho nie sú "loženky".
23:16
Zakázané uvoľnenie Slovenska.
22:42
Fínsko je v druhom dejstve veľmi aktívne. Jeho hráči sa dostali k ďalšej strele, no Samuel Hlavaj si s ňou poradil.
22:08
22:03
importantSamuel Helenius bol úplne sám pred bránkoviskom, puk mu tam adresoval Ville Heinola, no Hlavaj predviedol dôležitý zákrok.
22:00
Oba tímy sú v plnom počte.
21:14
21:03
Slovensko je so štyrmi hráčmi.
20:39
Fínsko sa drží v útočnom pásme, ale dlho neprichádzali strely. Až teraz jedno nahodenie, ktoré Hlavaj pokryl a prerušil hru.
20:01
Hrá sa pomerom 4 na 3, keďže kapitáni dostali vzájomný trest za tú šarvátku z konca prvej tretiny.
20:01
Vylúčenie v tíme Slovensko (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Fínsko (Anton Lundell – 2 min., hrubosť).
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slováci proti favoritovi nehrajú zle, mali aj sľubné šance, ale bohužiaľ sme spravili chybu v rozohrávke a kvôli tomu inkasovali jeden gól. Každopádne, pred nami je ešte 40 minút.
20:00
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
importantKasper Puutio vystrelil z prvej, Samuel Hlavaj vyrazil pred seba a nakoniec sa puk dostal po dorážkach za čiaru, lenže siréna prišla skôr. Fíni chceli gól, ten platiť nebude. Strhla sa ešte poriadna mela.
19:23
importantPo nahodení do nášho bránkoviska nastal veľký zmätok. Puk ostal ležať, Kasper Puutio bol v obrovskej šanci zablokovaný a nakoniec to naši ustáli bez inkasovania.
19:03
Vylúčenie v tíme Slovensko (Šimon Nemec – 2 min., podrazenie).
18:49
Roman Faith sa takmer dostal k odrazenému puku pred bránkou Fínska, skvele hokejkou včas zareagoval Kari Piiroinen.
17:51
Oleksiy Myklukha mal streleckú pozíciu medzi kruhmi. Puk mu ušiel, a tak nedokázal zakončiť na bránku Piiroinena.
17:24
Roby Järventie strieľal z mierneho uhlu. Skúsil to poslať pod brvno, Samuel Hlavaj si pokryl bližšiu žrď.
16:42
Prišli sme o puk v strednom pásme. Fíni pri ňom v našej tretine dlho neostali, dobre pracovali Slováci na zadnom mantineli.
15:54
importantDnešný kapitán Dávid Mudrák sa cez Hatakku natlačil do bránkoviska, zakončil nebezpečne. Kari Piiroinen puk neudržal, ten prešiel popred čiaru vedľa. Kolenič nestihol dorážku.
15:43
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
15:27
Aku Räty strieľal dobre, ale Hlavaj zasiahol. Brad Lambert sa k dorážke našťastie pre nás nedostal.
15:09
Slováci sa zatiaľ bránia dobre. Už dvakrát sme vyhodili puk cez všetky čiary za bránku súpera.
14:12
14:12
Fíni sa usadili v našom pásme, no postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku hru vyháňa do strednej tretiny.
13:43
Vylúčenie v tíme Slovensko (Jakub Kolenič – 2 min., podrazenie).
13:24
importantObrovská šanca Fínov. Puk po zákroku Hlavaja ostal v bránkovisku, slovenský gólman ho v poslednej chvíli posunul lapačkou pred útočníkmi preč.
13:16
12:44
Oleksiy Myklukha nezabránil Lambertovi v ceste k našej bránke, zakončenie nebolo ideálne. Samuel Hlavaj si s ním poradil.
12:26
Filip Mešár sa dostal k strele z uhlu, Kari Piiroinen nezasahoval, pomohli mu blokom obrancovia a Fíni idú dopredu.
11:46
Kasper Simontaival mal streleckú pozíciu, netrafil bránku. Následne ďalším pokusom neuspel ani obranca Topi Niemelä.
11:05
Ville Heinola sa veľmi pekne posunul od modrej čiary k bránkovisku, pokus backhandom Samuel Hlavaj vyrazil nad brvno svojej bránky.
10:13
Slováci sa nedostali cez modrú čiaru, súper ju bránil veľmi pozorne. Teraz je Fínsko veľmi pozorné v defenzíve.
09:32
Kasper Puutio s veľkým prehľadom zvládol napádanie našich, potom už ale neprihral presne a Fíni o puk prišli.
08:57
08:57
Bohužiaľ, spravili sme chybu v rozohrávke. Fíni udržali útočné pásmo, Kasper Simontaival poslal prihrávku k bránkovisku a ANTON LUNDELL prekonal Hlavaja. Martin Chromiak tam bol neskoro a práve on zle rozohrával.
08:31
Dávid Mudrák sa dostal do pozície útočníka, chcel tečovať strelu Faitha. Lapačkou však zasiahol Kari Piiroinen.
07:51
Zakončenie od našich neprešlo na bránku, Kari Piiroinen zasahovať nemusel a Fíni rozohrávajú ďalšiu akciu.
07:08
06:58
Slováci sa teraz zatiahli do svojej tretiny, teda súper nás tam pritlačil, lenže puk sa pohyboval iba v okolí mantinelov.
05:52
Martin Chromiak z uhlu strieľal do bočnej siete. Škoda, že neprihral, pretože pred bránkou bol voľný Matej Kašlík.
05:15
Simon Jellúš získal puk za bránkou súpera, potom prihrával na modrú, lenže Oliver Turan sa nedostal k strele.
04:20
importantObrovskú možnosť mal aj Juraj Slafkovský, ktorého zakončenie zblízka trafilo Kariho Piiroinena.
Strely: 2 – 4
04:13
Maroš Jedlička sa snažil tečovať strelu od modrej čiary, puk zastavil fínsky obranca. Následne ho pokryl Kari Piiroinen.
03:39
Slováci sú proti favoritovi zatiaľ aktívni, čo je veľmi dobré znamenie smerom k možnému úspechu v tomto zápase.
02:43
importantAnton Lundell si hľadal prihrávku medzi kruhmi, zastavil ho jeden z našich. Dopredu prešiel Michal Mrázik, natlačil sa do bránkoviska a Kari Piiroinen vytiahol zákrok betónom.
02:02
Po aktívnom úvode oboch tímov sa hra teraz dostala hlavne do stredného pásma, kadiaľ tímy rozvíjajú akcie s problémami.
01:11
importantDopredu prešli takisto naši hráči. Matej Kašlík zblízka zakončoval v dobrej šanci, Kari Piiroinen nepustil za čiaru.
00:45
importantStrelu od modrej čiary tečoval medzi kruhmi Juuso Pärssinen a Samuel Hlavaj musel vytiahnuť ďalší dobrý zákrok.
00:13
importantFíni sa okamžite dostali do šance, Anton Lundell však zblízka nedokázal prekonať Hlavaja.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Fínsko: Piiroinen (Taponen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Puutio, Viro, Niemelä, Rajaniemi – Hirvonen, Lundell (C), Simontaival – Järventie, Pärssinen, Lambert – Mäntykivi, Nikkanen, Aku Räty – Korhonen, Helenius, Petman – Pyyhtiä.

Slovensko: Hlavaj (Latkóczy) – Mudrák (C), Golian (A), Bečár, Petrovický, Nemec, Stacha, Turan – Mrázik (A), Jellúš, Faith – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Mešár, Myklukha, Turanský – Kolenič, Eliaš, Jendek – Jedlička..
Fínsko

Fínsko je po dvoch stretnutiach stopercentné. Na úvod porazilo Nemecko (5:3) a následne aj Švajčiarsko (4:1). Má za sebou dve povinné výhry a favoritom sú "Suomi" aj proti Slovensku. Presne o polnoci zo Silvestra na Nový rok sa Fínsko predstaví proti Kanade, topfavoritovi turnaja. Najproduktívnejším hráčom tímu je obranca Topi Niemelä (1+3). Po tri body získali Aku Räty (2+1), Anton Lundell (2+1) a Kasper Simontaival (1+2).

Slováci už majú istý postup do štvrťfinále. Na úvod sme porazili Švajčiarsko (1:0), následne po dobrom výkone prehra s Kanadou (1:3) a naposledy sme bohužiaľ neporazili Nemecko (3:4pp), ale práve jeden získaný bod nám zaistil postup. Stále to navyše môže byť z tretieho a nie zo štvrtého miesta. Buď musíme poraziť Fínsko alebo nám musia zahrať do kariet výsledky Nemecka a Švajčiarska. Michal Mrázik (2+1) a Šimon Nemec (0+3) majú na konte už po tri kanadské body.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko utŕžilo debakel od Fínska, vo štvrťfinále určite nebude hrať proti Česku