Nitra s mladíkmi zaskočila Slovan a postúpila do finále novej súťaže

Športové prenosy SME, TASR|15. dec 2020 o 15:00

Slovan nenadviazal na výhru z prvého zápasu.

Tipsport Kaufland Cup - semifinále - 2. zápas

Slovan Bratislava - Nitra 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 17. Urbánek (Studenič) - 5. Sýkora (Ridzoň, Zöld), 51. Vitáloš (Žitný, Holešinský), 51. Minárik (Škvarek)

Rozhodovali: Baluška, D. Konc st. - Synek, D. Konc ml., vylúčení: 4:3, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovan: Noskovič - Lee, Bačik, Maier, Beňo, Repka, Ejem, Haborák - Urbánek, Buček, Studenič - S. Petráš, Kundrík, Uram - R. Petráš, Lepskij, Lačný - Lukošik, Ondriš, Jasenec

Nitra: Nagy - Zech, Vitaloš, Štefanka, Knižka, Hřebíček, Bodák - Škvarek, Šiška, Minárik - Gubo, Čaládi, Múčka - Ridzoň, Zöld, Sýkora - Pätoprstý, Holešinský, Žitný

BRATISLAVA. Hokejisti HK Nitra si v januári zahrajú finále Tipsport Kaufland Cupu. V druhom zápase zdolali HC Slovan Bratislava 3:1.

Slovan vyhral prvý zápas 5:4 a na postup mu stačila aj remíza, ale Nitrania rozhodli v poslednej desaťminútovke.

Tréneri oboch tímov dali v odvetnom zápase šancu mnohým juniorom, nitrianskemu kormidelníkovi Stavjaňovi sa za dôveru odvďačili v 5. minúte. Peknú presilovkovú kombináciu zakončil Sýkora a hostia viedli.

Do konca tretiny však Slovan vyrovnal zásluhou Urbánka. V druhej tretine mali viac šancí Nitrania, najmä po faule Čaládiho ich mohol z trestného strieľania poslať do vedenia Gubo, ale Noskovič podržal Slovan.

Najväčšiu šancu na domácej strane mal Jasenec, ale trafil iba žrď. V tretej tretine mali šance oba tímy, ale rozhodnutie prišlo v poslednej desaťminútovke.

Najskôr sa presadil obranca Vitáloš a o 29 sekúnd neskôr poslal Nitru do finále gól Minárika.

Hlasy po zápase /zdroj: RTVS/

Roman Stantien, tréner Slovana: "Čakal som, že rozdiel medzi našimi skúsenými hráčmi a hráčmi Nitry bude vidieť, ale nebolo to až také. V zostave sme mali niekoľko juniorov a bolo vidieť, že im chýba zápasová prax."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene. Naši mladíci zvládli zápas, som s ich hrou spokojný. Uvidíme, či dostanú priestor aj vo finále, pretože nikto nevie, čo bude."

ONLINE PRENOS: Slovan Bratislava - Nitra, hokejový superpohár dnes (hokej, LIVE, NAŽIVO, Tipsport Kaufland Cup, semifinále, odveta, výsledok)

Kaufland Tipsport Cup  2020/2021
15.12.2020 o 17:30
Slovan
1:3
(1:1, 0:0, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Urbánek (Studenič) – 5. Sýkora (Ridzoň, Zöld), 51. Vitáloš (Žitný, Holešinský), 51. Minárik (Škvarek). Rozhodca: Baluška, D. Konc st. – Synek, D. Konc ml..
Nitra v prvom semifinálovom zápase prehrala na domácom ľade 4:5, no dnes víťazí o dva góly – 3:1 a postupuje do finále Tipsport Kaufland Cupu!
Koniec zápasu.
59:11
Roman Stantien zatiaľ nemôže odvolať Noskoviča z brány, Nitrania záver zápasu zvládajú.
57:26
Bačíkova strela bola zrazená tesne mimo brány hostí. Nitra sa oslobodzuje.
57:19
Slovan zviera svojho súpera, hráči dlho nestrieľali, napokon tak urobil Buček z ľavej strany, veľmi dobrú prácu odviedol Holešinský, ktorý mu do strely vložil hokejku.
56:17
importantVýborný Nagy! Jeho spoluhráči cúvali pred Bučekom, ktorý zakončil. Nagy potom chytil aj dorážku.
55:54
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Vitáloš – 2 min., držanie).
55:50
Nitrania už hrajú veľmi jednoducho, odstreľujú puky, môžu si to dovoliť.
54:04
Strelu Žitného Noskovič vytesnil betónom, k dorážke sa potom už nik nedostal.
53:21
Nitrania neustále hrozia, Slovanisti sú po dvoch inkasovaných góloch v útlme.
52:16
importantNoskovič už bol na ľade, no Škvarek nedokázal zasunúť puk do odkrytej brány!
50:41
goalNitra dala gól!
Nitra odskakuje na rozdiel dvoch gólov, čo môže byť v konečnom zúčtovaní rozhodujúce. Škvarek prihral JAKUBOVI MINÁRIKOVI, ktorý prestrelil Noskoviča. Tomu puk prepadol za chrbát a lapačkou ho chytil až za bránkovou čiarou.
Asistencia: Lukáš Škvarek
50:12
Nitrania vyhrali buly v útočnom pásme, puk smeroval na MARTINA VITÁLOŠA, ktorý riešil situáciu veľmi jednoducho a urobil to najlepšie, čo mohol. Jeho strela od modrej čiary zapadla do siete, Noskovič ju lapačkou nezachytil.
Asistencie: Roman Žitný, Adrián Holešinský
49:50
Prihrávka Čaládiho adresáta nenašla, puk skončil na striedačke domácich.
48:10
Nitra začne ďalší útok až spoza vlastnej brány.
47:50
Holešinský manévroval s pukom, no do zakončenia ho nepustil Urbánek.
46:53
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Ondriš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
45:19
Ejem veľmi nepresne na Lukošika – zakázané uvoľnenie domáceho tímu.
43:44
Sýkora si dovolil otočku v obrannom pásme, vyviezol puk, a tesne za modrou vystrelil na bránu. Pres voj tím vybojoval buly a odchádza striedať.
42:52
Bodák vrátil puk Škvarekovi, jeho strela našla Noskoviča pripraveného.
42:21
Tečovaná Źitného strela skončila mimo brány.
41:54
Slovanisti vysoko napádali, až za súperovou bránou, no puk sa im získať nepodarilo.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne približne o 19:12.
V druhej tretine gól nepadol a tak sa rozhodne v záverečnej tretine, prípadne v predĺžení či samostatných nájazdoch.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:50
Nitra sa oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary.
39:30
Bačikova strela mala dobré parametre, no Nagy si aj tak puk našiel, aj keď pred bránou bolo poriadne husto.
38:55
Vylúčenie v tíme HK Nitra (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odsedí Sýkora.
38:46
Štefankova prihrávka na Čaládiho, ten z ľavej strany minul protiľahlý horný roh brány.
38:14
Uram získal puk, jeho strelu skrotil Nagy, takže S. Petráš pripravený dorážať, nemal nárok.
37:33
importantStudenič bol poriadne rýchly, ešte stihol usmerniť puk po prihrávke pomedzi Nagyove betóny, no ten zastavil puk ešte pred bránkovou čiarou.
37:07
importantVýborný Noskovič! Pravým betónom zneškodnil Pätoprstého strelu z prvej z bezprostrednej blízkosti!
36:19
Pekná prihrávka Múčku od mantinelu, následnú koncovku Noskovič kryl.
34:14
Bačík strieľal z prvej po ľade, no trafil len svojho spoluhráča Urama pred bránou.
33:56
Bodák zapojil do akcie Žitného, jeho bekhend Noskovič zrazil mimo brány.
32:59
Belasí v útočnom pásme, Lepskii sa za bránou zbavil svojho strážcu a išiel do koncovky, z uhla trafil Nagya.
32:13
Ridzoň našliapol, dostal sa až do útočného pásma, no tam nevyzrel na pozorného Maiera.
31:34
Vidíme zaujímavý útočný hokej z oboch strán. Brankári zatiaľ držia svoje tímy a sú oporami.
30:24
Holešinský strieľal, no gólmana Slovana neprekonal.
29:15
importantGubo nešpekuloval, zvolil priamu strelu, ktorou minul bránu. Skóre sa nemení.
29:15
importantPo Hřebíčkovej prihrávke išiel Čaládi sám na bránu, no bol faulovaný a uvidíme trestné strieľanie!
28:19
Uram vyhral súboj a puku sa mohol zmocniť S. Petráš, ktorý a predieral do koncovky, no bol už príliš blízko k bráne a dobre strážený.
27:20
Zech hľadal hokejku Pätoprstého na teč, ten sa k puku nedostal.
26:30
importantDomáci chybovali v defenzíve, čo chceli hostia okamžite využiť. Čaládi prihral do strany Pätoprstému, ktorý sa ocitol zoči voči Noskovičovi, trafil ho do hrude.
25:37
importantJasenec si počkal na vhodný moment a vystrelil, zazvonila žŕdka!
25:19
Nepresnosti na strane Slovana, domáci potom len nastrelili puk na zadný mantinel a odišli striedať.
24:04
Po tom čo Vitaloš nastreľoval puk na bránu, mal Noskovič prácu. Spoľahlivým zákrokom prerušil hru.
23:04
V druhej tretine je to hokej zo strany na stranu. Ďalší gól môže výrazne pomôcť tímu, ktorý ho strelí.
21:13
Na opačnej strane bol v šanci Kundrík, ale po Uramovej prihrávke nedokázal zakončiť.
20:39
Žitný nastreľoval puk na bránu, kde ešte clonil Holešinský. Nebezpečná príležitosť Nitry.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine je skóre vyrovnané, 1:1. Na gól Sýkoru z 5. minúty odpovedal v 17. minúte Urbánek.
Druhá tretina sa začne približne o 18:21.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:23
Bačik čaká za bránou, kým mu nakorčuľujú spoluhráči.
18:13
Lepskii tvrdo vypálil z ľavej strany, puk sa od betónov Nagya odrazil mimo hokejok domácich hráčov.
17:59
Nepresná prihrávka na strane domácich znamená zakázané uvoľnenie a buly pred Noskovičom.
16:56
goalSlovan Bratislava dal gól!
V Bratislave máme vyrovnané. Studenič si zobral puk, prekorčuľoval s ním po osi ihriska, stroskotal síce na protihráčovi, no puk sa odrazil k JAKUBOVI URBÁNKOVI, ktorý švihom prestrelil Nagya.
Asistencia: Marián Studenič
16:18
Žitný tiež zakončoval sám, ale len do brániaceho hráča.
15:07
Lee ukázal svoje korčuliarske kvality a natlačil sa do zakončenia, gól z toho nebol.
14:22
Spoza brány sa dostal Lukošik, no jeho prihrávka spoluhráča už nenašla.
13:47
Strela Maiera z opačnej strany Nagy opäť istý a úspešný.
13:36
Buček našiel Studeniča, toho vychytal Nagy. Urbánek už nedostal možnosť dorážať.
13:06
Bačik strieľal, Studenič sa už k dorážke nedostal a Slovan musel vykorčuľovať z útočného pásma.
12:45
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Múčka – 2 min., držanie).
importantAle Slovan mohol udrieť v oslabení, keď sa Lepskii rútil sám na Nagya, no ten ho vychytal!
V ďalšej nitrianskej príležitosti bol Šiška, ktorý strieľal z prvej Slovan sa ubránil.
Bodákovo nastrelenie ešte tečoval Pätoprstý tesne pred Noskovičom, puk minul bránu.
09:17
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (S. Petráš – 2 min., sekanie).
Slovanu sa otvoril priestor, no Lee dostal prihrávku neskoro a už to nemal na strelu.
Buček sám proti dvojici brániacich hráčov neuspel.
Čaládi našliapol a spoza brány ohrozil Noskoviča, ten sa nenechal prekvapiť a stihol zareagovať.
Výborná akcia nitrianskych mladíkov, k dorážke sa z uhla dostal Gubo, rozvlnil bočnú sieť.
Hostia sú naďalej pri chuti a útočia. Vitaloš posunul puk Zechovi, ktorý okamžite pálil, Noskovič jeho strelu zneškodnil a prerušil hru.
04:15
Nitra ide do vedenia po veľmi peknej kombinačnej akcii mladíkov! Zöld zadovkou prenechal puk Ridzoňovi, ktorý videl pri vzdialenejšej žŕdke voľného ADAMA SÝKORU a ten už nemal problém z prvej trafiť odkrytú bránu.
Asistencie: František Ridzoň, Žigmund Zöld
02:49
Žitný strieľal spoza hráča, no trafil ho, Noskovič nemusel zasahovať.
01:48
Pekná rýchla kombinácia Nitry, Bodák posunul puk Žitnému na pravú stranu, ten pálil z prvej do betónov Noskoviča. Pätoprstý sa snažil o dorážku.
01:33
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kundrík – 2 min., podrazenie).
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Noskovič – Lee, Bačik, Maier, Beňo, Repka, Ejem, Haborák – Urbánek, Buček, Studenič – S. Petráš, Kundrík, Uram – R. Petráš, Lepskii, Lačný – Lukošik, Ondriš, Jasenec

HK Nitra: Nagy – Zech, Vitaloš, Štefanka, Knižka, Hřebíček, Bodák – Škvarek, Šiška, Minárik – Gubo, Čaládi, Múčka – Ridzoň, Zöld, Sýkora – Pätoprstý, Holešinský, Žitný

Rozhodca: Baluška, D. Konc st. – Synek, D. Konc ml..
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»Slovensko»Nitra s mladíkmi zaskočila Slovan a postúpila do finále novej súťaže