Päťkrát stratili vedenie. Hokejisti Slovana vyhrali divoký zápas v Nitre

Momentka zo zápasu Nitra - Slovan Bratislava.
Momentka zo zápasu Nitra - Slovan Bratislava. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|10. sep 2020 o 18:00

Skalica skončila s ďalším debaklom.

NITRA. Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili vo štvrtkovom zápase premiérového ročníka Tipsport Kaufland Cupu v B-skupine na ľade Skalice vysoko 9:2.

V druhom dueli skupiny zdolal v šlágri dňa Slovan Bratislava Nitru na jej ľade po prestrelke 7:5 a je na čele tabuľky s dvoma víťazstvami.

Bystrica mala na dosah veľký obrat

Slovan v Nitre až päťkrát viedol, no domáci hokejisti vždy dokázali odpovedať. Slovanisti definitívne rozhodli o osude stretnutia až v závere.

V C-skupine Košice otočili v Spišskej Novej Vsi zápas troma gólmi v tretej tretine a zvíťazili 4:2. Na čele tabuľky je Poprad, ktorý zvíťazil v Michalovciach 2:0.

Detva zdolala doma v derby Banskú Bystricu v A-skupine 5:4 po nájazdoch.

Ešte v poslednej minúte riadneho hracieho času hostia prehrávali o dva góly, dokázali vyrovnať, ale napokon prehrali v nájazdovom rozstrele.

Pred zápasmi protestovali

Pred zápasmi hokejisti vyjadrili búchaním hokejok o ľad protest proti prístupu štátu k slovenskému hokeju v čase pandémie. V úvodných 30 sekundách sa nevenovali hre, ale spoločne so spoluhráčmi takto vyjadrili svoj nesúhlas.

Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) zároveň vyzvala aj ďalších športovcov, aby počas svojich zápasov či súťaží podporili kritiku kompenzačných formátov pre športové subjekty.

Pohárová súťaž, v ktorej štartujú slovenskí účastníci najvyššej súťaže a päť klubov Slovenskej hokejovej ligy, je spestrením prípravného obdobia.

Šestnásť účastníkov rozdelili do štyroch základných štvorčlenných skupín, v každej je minimálne jeden tím z SHL. Mužstvá odohrajú v základných skupinách po tri stretnutia. Do play off postúpia z každej základnej skupiny dva najlepšie tímy.

Tipsport Kaufland Cup - slovenský superpohár

A-skupina:

• Martin - Liptovský Mikuláš 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 13. Barto

• Detva - Banská Bystrica 5:4 sn (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Gašpar, 31. Čacho, 44. Valent, 59. Valent, rozh. nájazd Rymsha - 3. Lunter, 15. Fafrák, 60. Tamáši, 60. Ďatelinka

Tabuľka
1.Banská Bystrica210108:54 b
2.Detva202009:74 b
3.Martin210104:44 b
4.Liptovský Mikuláš200020:50 b

B-skupina:

• Skalica - Nové Zámky 2:9 (1:3, 0:3, 1:3)

Góly: 11. Muráň, 57. Klučiar - 4. Jurík, 12. Bajtek, 15. Seppanen, 30. Västilä, 36. Jurík, 38. Obdržálek, 43. Drtina, 52. Holovič, 53. Bajtek

• Nitra - Slovan Bratislava 5:7 (3:3, 1:1, 1:3)

Góly: 6. Tvrdoň, 14. Pätoprstý, 17. Dauda, 25. Slovák, 56. Cardwell - 5. Bortňák, 11. Buček, 14. Rapáč, 25. Petráš, 46. Studenič, 57. Sukeľ, 60. Kytnár

Tabuľka
1.Slovan Bratislava2200015:56 b
2.Nové Zámky2100111:63 b
3.Nitra210019:93 b
4.Skalica200022:170 b

C-skupina:

• Michalovce - Poprad 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 19. Preisinger, 40. Bjalončík

• Spišská Nová Ves - Košice 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

D-skupina:

• Dubnica nad Váhom - Topoľčany 5:6 (0:1, 2:3, 3:2)

Góly: 32. Luhový, 36. Kanaet, 42. Beták, 56. Ondruš, 59. Luhový - 4. Minárik, 24. Kluka, 25. Novák, 28. Nemček, 42. Gergel, 53. Kalináč

• Trenčín - Zvolen 3:4 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 22. Bezúch, 41. Kettunen, 43. Starosta - 15. a 17. Nuutinen, 53. Zuzin, rozh. nájazd Viedenský

1.Topoľčany2200010:86 b
2.Zvolen201017:72 b
3.Trenčín100103:41 b
4.Dubnica100015:60 b

ONLINE PRENOS: Nitra - Slovan Bratislava (hokej, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, štvrtok, superpohár, Tipsport Kaufland Cup)

Kaufland Tipsport Cup  2020/2021
10.09.2020 o 18:00
Nitra
5:7
(3:3, 1:1, 1:3)
60' minúta
Ukončený
Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 6. Tvrdoň (Cardwell), 14. Pätoprstý (Švarný), 17. Dauda (Lantoši), 25. Slovák (Mezei, Dauda), 56. Cardwell (Tvrdoň) – 5. Bortňák (Rapáč), 11. Buček, 14. Rapáč (Bortňák, Buček), 25. Petráš, 46. Studenič (Meszároš), 57. Sukeľ, 60. Kytnár. Rozhodca: Stano, Hronský — J. Konc ml., Gegáň (včetci SVK).
Po výbornom zápase odchádzajú spod Zobora spokojnejší hostia z Bratislavy. Diváci videli aktívny útočný hokej, v ktorom padlo množstvo gólov. Paradoxne sa ale rozhodujúcim stal nešťastný vlastný gól domáceho obrancu Švarného. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
59:46
goalSlovan Bratislava dal gól!
Hostia napokon definitívne rozhodujú o svojom víťazstve. Bačík vyhadzoval puk z obrannej tretiny, čo zachytil MILAN KYTNÁR a v útoku na dvakrát trafil do prázdnej bránky. Pripisuje si tak presný zásah v oslabení.
59:30
Slovan vyhral buly a puk odpálil preč, ale Švarný ho zachytil ešte v strednom pásme. Domáci tím sa okamžite pokúsi vrátiť do útočného pásma.
59:25
importantCowley ostáva na striedačke. Nitra tak bude hrať so šiestimi korčuliarmi. Vhadzovať sa bude pred bránkou Durného po jeho ľavej ruke.
59:25
Domáci brankár odkorčuľoval na trestnú lavicu a Jendek sa pokúšal zakončiť do prázdnej bránky, ale v súboji neuspel a napokon sám fauloval. Dominik Jendek v samom závere tretej tretiny oslabí svoj tím za hrubosť a Nitra má skvelú šancu na vyrovnanie.
58:58
Slovák chcel puk zo strednej tretiny dostať do útoku, ale Slovák tam nedokázal presjť cez pozorný defenzívny val súpera. Nitra sa všemožne snaží dostať do útoku.
58:00
Začína sa posledná dvojminútovka tretej tretiny. Puk majú na hokejkách hokejisti Slovana, ktorí sa teraz budú s veľkou pravdepodobnosťou brániť.
56:54
Vynikajúci zápas prináša ďalší gól! Slovan sa dostal do prečíslenia troch proti dvom. To potiahol JAKUB SUKEĽ, ktorý si puk stiahol cez celé pásmo až pred bránku. Odtiaľ z uhla zakončoval a Cowley puk iba vyrazil pred seba. Tam stál domáci obranca Švarný, ktorý si ho nechtiac zrazil do vlastnej bránky. Presný zásah je pripísaný Sukeľovi.
56:00
Vylúčený Buček sa po góle vrátil na ľadovú plochu a Slovan tak pokračuje v plnom počte. Desiaty gól prebral aj nitrianskych fanúšikov, ktorí teraz na štadióne vytvárajú dobrú atmosféru.
55:35
goalNitra dala gól!
Domáci tím využíva presilovku a vyrovnáva na 5:5! Postaral sa o to JACOB CARDWELL, ktorý prudkou strelou od modrej čiary zúžitkoval Tvrdoňovu prihrávku od mantinelu. Asistencia: Marek Tvrdoň.
55:11
Domáci hokejisti sa ihneď usadili v útočnej tretine. Tvrdoň sa pohrával s pukom na pravej strane, ale nemal to na strelu. Napokon sa rozhodoil prihrávať na Žitného, ktorý tečoval, ale iba mimo bránky.
54:36
Rozhodcovia v týchto minútach prísne trestajú každí porušenie pravidiel. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za seknutie hosťujúci Samuel Buček a Nitra bude mať vynikajúcu šancu na vyrovnanie.
54:14
Vylúčený Šťastný je späť na ľadovej ploche. Nitra pokačuje v plnom počte a začína sa rozhodujúca záverečná časť riadnej hracej doby tohto zápasu.
54:01
Na opačnej strane si povyšiel Holešinský, ktorý sa na vonkajšej hranici ľavého kruhu naťahoval po puku, ale Sersen ho skúsene odstavil.
53:10
Od modrej čiary to strelecky skúsil Sersen, ale tečovaný puk už k bránke nedošiel s veľkou razanciou. Gólman Nitry nemal so zákrokom problém.
52:50
Nitranom sa po polminúte hry v početnej nevýhode podarilo puk vyhodiť cez všekty čiary. Oba celky odchádzajú striedať.
52:14
Nitra sa napokon v dôležitej časti zápasu bude brániť! Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za hákovanie Andrej Šťastný.
51:52
Vylúčený Jasenec sa vracia späť na ľadovú plochu. Nitra presilovku nedokázala využiť a od tejto chvíle hrá proti plnému počtu hráčov súpera.
50:57
Slovan tak pokračuje hrou v oslabení, ale stále je veľmi aktívny smerom dopredu. Petráš sa pokúšal niečo vymyslieť, no Nitra si dala pozor.
50:15
importantJendek trestné strieľanie nepremieňa! V zakončení sa puk pokúsil dostať k ľavej žrdi bránky, ale Cowley si počkal a priestor dobre vykryl. Pokračuje sa preto bez zmeny skóre.
50:15
importantJendek sa vo vlastnom oslabení dostal do úniku, ale záchrannú brzdu za ním zatiahol útočník Kollár. Slovan bude mať po podrazení vo vlastnom oslabení k dispozícii trestné strieľanie.
49:55
Ihneď po buly pristál puk na zadnom mantineli, kam vyšiel Durný a puk vyhodil cez všetky čiary.
49:52
Hostia sa budú brániť. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za držanie Michal Jasenec.
49:16
Dlhšiu dobu sa teraz hrá bez prerušenia. Oba celky si uvedomujú, že zápas sa pomaly chýli ku koncu a pokúšajú sa byť aktívni smerom dopredu.
48:58
Oddýchnutý Slovák sa ihneď zapojil do diania na ľadovej ploche. Puk teraz medzi kruhy servíroval Minárikovi, no ten nebol dostatočne rýchly a zakončenie neprišlo.
47:59
Nitre sa napokon podarilo oslobodiť vyhodením puku cez všetky čiary, ale stalo sa tak až tesne pred plánovaným návratom Slováka z trestnej lavice. Slovan súpera poriadne zatlačil.
47:08
importantObrovská šanca hostí! Opäť to strelecky skúšal O'Donnell, no trafil iba pravú hornú spojnicu bránky. Nitra mala teraz veľké šťastie, že neinkasovala.
46:40
Nitra nedokázala vyhodiť puk zo svojej obrannej tretiny a využiť to chcel O'Donnell. Ten strieľal od modrej čiary, no bránku minul.
46:19
Toto ale nitrianskym hráčom nepomôže. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za sekanie aj Slovák.
45:49
Vylúčený Žitný sa teda vracia na ľadocú plochu. Nitra pokračuje v plnom počte a piatykrát v zápase prehráva.
45:49
Hostia napokon využívajú svoj drvivý preislovkový tlak. MARIÁN STUDENIČ dostal prihrávku za pravý kruh, trochu sa povysunul dopredu a prudkou strelou prekonal Cowleyho. Asistencia: Andrej Meszároš.
45:39
Bratislavskí hokejisti obstreľujú súperovu bránku z každej strany. Tentokrát po dobrej prihrávke z modrej čiary vystrelil Štajnoch, ale iba do Cowleyho. Ten sa musí mať na pozore.
45:02
Situácia ako cez kopirák. Sersen namiesto strely z modrej čiary opäť zvolil prihrávku do pravého kruhu na O'Donnella, ale ten tentokrát prudkou strelou minul priestor troch žrdí.
44:40
Hostia sa usadili v útoku a pokúšajú sa tam niečo vymyslieť. Sersen si na modrej čiare hľadal priestor na strelu, ale napokon sa rozhodol prihrávať. Z pravého kruhu tak pálil O'Donnell, ale Cowley puk vyrazil.
44:14
Slovan si zahrá presilovku. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za sekanie Roman Žitný.
43:31
Slovák potiahol puk popri mantineli a pokúšal sa ho posunúť spoluhráčom pred bránku, ale tam bol iba pozorný Durný. Slovan sa v týchto chvíľach musí brániť.
43:19
Domácihráči prešili do útoku. V zakončení bol Pätoprstý, ale nebol dostatočne dôrazný. Všetko nasvedčuje tomu, že tempo po druhej prestávke trochu upadlo.
42:40
Bortňák sa vrátil na ľadovú plochu, ale Slovan na to akokeby pozabudol a puk vyhodil cez všetky čiary. Pri plnom počte hráčov sa tak píska zakázané uvoľnenie.
42:26
importantVynikajúca šanca domáceho tímu! Šťastný bol po buly priamo pred bránkou, kde tečoval nahodený puk, ale Durný sa vynikajúco presunul a podržal svoj tím.
41:41
Vo vlastnom oslabení sa o únik pokúsil Petráš, ale bol veľmi tesne stíhaný. Podarilo sa mu síce zakončiť, ale z veľkého uhla a iba priamo do gólmana Cowleyho.
41:10
Nitrania sa usadili v útočnej tretine. Po prudkej stele puk poskakoal pred bránkou, kde sa ho pokúšal trafiť Štajnoch, ale neúspešne.
40:37
Hostia sa budú brániť. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za faul lakťom Dalibor Bortňák.
40:06
Slovan vyhral prvé buly tretej tretiny. Ihneď sa pokúsil dostať do útoku, ale je z toho iba zakázané uvoľnenie.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina sa v Nitre začala tak, ako sa skončila tá prvá – gólmi a rýchlym útočným hokejom. Ten však neskôr nahradilo viacero chýb na oboch stranách a tempo sa mierne spomalilo. Stále však môžeme svedomito tvrdiť, že diváci pod Zoborom sledujú výborný zápas.

Tretia tretina sa začne približne o 19:48.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:46
Vylúčenie Hrnku sa skončilo. Nitra sa počas početnej nevýhody dokázala ubrániť a pod Zoborom sa tak tesne pred koncom druhej tretiny pokračuje za vyrovnaného stavu 4:4.
39:12
Hostia sa ešte usadili v útočnej tretine, ale nerozumeli si tam. Studenič na modrej čiare prihrával Meszárošovi, ale druhému menovanému tam puk preskočil hokejku a ušiel mu z pásma.
38:42
Bratislavský tím sa do pásma vrátil. Od modrej čiary to strelecky skúsil Sersen, no jeho pokus bol zblokovaný mimo priestoru troch žrdí.
38:10
Domácim hráčom sa podarilo puk vyhodiť z obrannej tretiny a Šťastný ho ešte nasledoval, čím pre svoj tím získal množstvo cenných sekúnd.
37:46
Od modrej čiary prudko vystrelil Valach a puk iba poskakoval pred bránkou. V tomto priestore chcel urobiť poriadok Tomáš Hrnka, ale prehranl to s razanciou a dostáva dvojminútový trest za krosček.
37:28
Rapáč si v strednom pásme vymenil puk so Štajnochom a Slovan mieril do útočnej tretiny, ale vošiel len do ofsajdu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
36:30
Petráš sa natlačil pred bránku súpera, ale v prehustenom priestore neuspel. Po odpískaní sa mu Vitaloš snažil vysvetliť, čo si myslí o jeho natlačení sa na brankára, ale rozhodcovia aj teraz rýchlo zakročili.
36:17
Cardwell teraz po odpískaní pomerne zbytočne dohral súboj s O'Donnellom, čo išiel ihneď riešiť Meszároš. Krátku výmenu názorov ale rýchlo ukončili rozhodcovia.
35:55
Nitra sa dopustila zakázaného uvoľnenia. Vhadzovať sa tak bude po ľavej ruke domáceho brankára.
35:26
importantOpäť vynikajúca práca hosťujúceho tímu. Bortňák zabojoval na pravej strane pri mantineli, kde sa po efektnej otočke zbavil súpera a potom krížne prihral Maierovi, no ten strieľal iba do betónov gólmana Cowleyho.
34:57
Nitra hrá už medzičasom v plnom počte. Domáci hokejisti sa chceli rýchlo dostať do útoku, no na modrej čiare ich zastavil ofsajd.
34:10
Nitranom sa podarilo puk vyhodiť zo svojej obrannej tretiny. V samom závere oslabenia si tak môžu na moment vydýchnuť, pretože Slovan predvádza aktívny útočný hokej.
33:15
O'Donnell sa napokon sám dostal aj do zakončenia. Strelecky to skúšal z pravej strany k bližšej žrdi, avšak narazil iba na pozorného Cowleyho. Ten mal priestor dobre vykrytý.
32:50
Sersen založil útočnú akciu z hĺbky svojho obranného pásma. Dlhou prihrávkou našiel na modrej čiare O'Donnella, ktorý puk dostal do ofenzívy a Slovan sa pokúša o súvislejší tlak.
32:33
Slovan získava presilovku v podstate zadarmo, pretože Nitrania hrali so šeistimi korčuliarmi. Trest si odsedí Marek Tvrdoň.
31:45
importantHosťujúci Kytnár ostal chvíľu ležať na ľade po súboji s Holešinským a rozhodcovia hru pre istotu prerušili. Kytnár potom po vlastných odkorčuľoval na striedačku, odkiaľ sa vydal do útrob štadióna. Tam zrejme bude pokračovať jeho ošetrenie.
31:02
Rapáč najskôr strieľal z ľavého kruhu, ale Cowley puk vyrazil pred seba. Branislav Rapáč si ho vzal späť na hokejku, obkorčuľoval bránku a opäť zakončil, no nitriansky gólman si postrážil aj pravú tyč.
30:34
A Slovan mal ešte jednu šancu. Z ľavej strany od mantinelu chcel prekvapiť Jasenec, ale výborne ho bránil Švarný a puk napokon smeroval mimo priestoru bránky.
30:03
importantSlovan sa dostal do prečíslenia dvoch proti jednému. Puk po pravej strane potiahol O'Donnell a na ľavo mal Ziga, no napokon sa rozhodol všetko zobrať na seba. Jeho pokus si ale pri bližšej žrdi postrážil Cowley.
29:38
Nitrianski hráči chceli zaútočiť, ale zastavil ich ofsajdový verdikt. Hra sa rýchlo prelieva z jednej strany na druhú, oba tímy k zápasu pristúpili naozaj bojovne.
28:59
Slovan sa po veľkom boji dokázal oslobodiť a prešiel do útoku. Skúsil to v ňom Maier, ale jeho slabá strela nebola presná a minula priestor bránky.
28:06
Hra sa teraz dlhšie neprerušuje a oba celky bojujú naozaj obetavo. Sledujeme viacero tvrdých súbojov pri mantineli v útočnom pásme domáceho tímu pred brankárom Durným.
26:26
importantA obrovskú šancu videli diváci aj na opačnej polovici klziska! Opäť pochybila defenzíva, po chybe sa Kundrik dostal priamo pred pravú žrď, ale tam príliš dlho zaváhal a napokon premrhal príležitosť na presné zakončenie.
25:37
importantNitra sa dostala do ďalšej gólovej šance! Na hokejke ju mal Slovák, ktorý chcel využiť zaváhanie O'Donnella. Marek Slovák prudko vystrelil z pravého kruhu a potom pred bránkou aj sám dorážal, ale Slovan v oboch prípadoch podržal Durný.
25:19
Po prihrávke rukou sa budevhadzovať v strednom pásme. DIváci sa zatiaľ rozhodne nemajú na čo sťažovať.
24:43
Vynikajúci zápas pokračuje! Nitra mala výhodu pri avizovanom vylučení a využila ju gólovo. MAREK SLOVÁK ostal osamotený na hranici ľavého kruhu, kam prišla aj presná prihrávka a skúsený útočník sa už nemýlil. Golman Durný sa síce presúval, ale veľa šancí na zákrok nemal. Asistencia: Branislav Mezei, Adam Dauda.
24:01
Hostia sa štvrtýkrát v zápase ujímajú vedenia! Po tomto góle si bude popol na hlavu sypať domáci Pupák, ktorý v strednom pásme stratil puk a do samostatného úniku pustil SAMUELA PETRÁŠA. Ten sa nemýlil. Bez asistencií.
23:21
Hosťujúci hokejisti vyhodili puk cez všetky čiary. Po zakázanom uvoľnení tak nemôžu striedať a vhadzovať sa bude pred gólmanom Durným.
22:58
Nitra to skúsila strelou z hokejky Pätoprstého, ale tú Durný vyrazil na ochrannú sieť. Hra sa tak opäť prerušuje.
22:00
Nitra hru okamžite po akcii hostí presunula na opačnú stranu klziska. Tam to strelecky skúsil Dauda, ale mieril iba priamo do stredu bránky. S tým Durný nemohol mať problém.
21:50
importantSlovan si vypracoval útok dvoch proti jednému! Na jeho konci Studenič posúval puk do ľavedj strany na Sukeľa, ale ten trafil iba betóny vynikajúco sa presúvajúceho Cowleyho.
21:13
importantSlovan sa usadil v pásme a súpera poriadne pritlačil! Najväčšiu šancu mal Kytnár, ktorý si urobil priestor pri ľavej žrdi, ale jeho dorážky Cowleyho neprekvapili.
20:47
Slovan rozohrával od svojej bráky. Bačík to skúsil dlhou prihrávkou, ktorou na modrej čiare hľadal Kytnára, ale napokon je z toho iba zakázané uvoľnenie.
20:18
Prvé buly druhej tretiny vyhrali hostia. Rapáč puk ihneď nahodil do útočného pásma, odkiaľ strieľal Bortňák, ale iba mimo bránky.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina sa v Nitre zo strany divákov končí potleskom v stoji. Hokejoví priaznivci sú spokojní naozaj právom, pretože v úvodnej dvadsaťminútovke videli aktívny hokej prelievajúci sa zo strany na stranu, ktorý bol navyše okorenený šiestimi gólmi.

Druhá tretina sa začne približne o 18:54.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
V samom závere prvej tretiny dostali Nitrania puk do útočného pásma po ľavej strane. Spoza kruhu to tam strelecky skúsil Mezei a bola to poriadna rana, ktorá Durnému vypadla z lapačky, ale nikto nedokázal presnejšie dorážať.
18:52
Hosťujúci Valach sa vracia späť na ľadovú plochu. Slovan bude pokračovať v pätici, ale v týchto chvíľach sa musí vytrvalo brániť.
18:07
importantŠťastný je po ošetrení späť na ľadovej ploche a ihneď pripravil spoluhráčovi gólovú šancu! Jeho presná prihrávka pristála medzi kruhmi na hokejke Daudu, ale jeho strelecký pokus efektným semafórom zneškodnil Durný.
17:40
Lantoši opäť dostal puk do útočného pásma a opäť posunul prihrávku spoluhráčom, ale tentokrát z toho gólové zakončenie nie je.
17:22
Valach aj po inkasovanom góle ostáva na trestnej lavici, kde mu plynie druhá polovica trestu. V oslabení sa do zakončenia dostal Kytnár, ktorý prešprintoval po ľavej strane popri mentineli, ale strieľal iba do Cowleyho.
16:52
Teraz už spolupráca Lantoši – Dauda slávi úspech! Prvý menovaný puk efektne prihral cez trojicu hráčov súpera a ADAM DAUDA už pred bránkou nezaváhal a vyrovnal na 3:3. Asistencia: Róbert Lantoši.
16:06
Domáci hráči prešli do útoku. Lantoši tam puk naservíroval Daudovi, ale ten gólmana neprekvapil. Tlak domáceho tímu sa stupňuje.
15:31
Slovanu sa podarilo puk vyhodiť cez všetky čiary a oba celky odchádzajú striedať. Nitra musí novú útočnú akciu založiť spoza svojej bránky.
14:52
Andrej Šťastný okamžite odišiel do útrob štadióna, kde bude pokračovať jeho ošetrenie. Hokejkou ho do tváre zasiahol Juraj Valach, ktorý za to dostáva trest 2+2 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.
14:45
importantKrátko po buly padol na ľadovú plochu Andrej Šťastný, ktorý podľa všetkého dostal hokejkou do tváre. Rana mu ihneď začala krvácať, ale v hre sa pokračuje.
14:39
Slovanisti vyhodili puk cez všetky čiary. Vhadzovať sa bude po pravej ruke gólmana Durného.
13:32
Diváci sa zatiaľ nemajú na čo sťažovať! Okamžite po inkasovanom góle sa hostia presunuli do útočnej tretiny, kde sa presadil BRANISLAV RAPÁČ a tretíkrát poslal Slovan do vedenia. Asistencie: Dalibor Bortňák, Samuel Buček.
13:09
A opäť je vyrovnané. Nitrianski hráči využili svoju súvislú aktivitu, keď ostal DENIS PÄTOPRSTÝ úplne nepokrytý na vonkajšej hranici pravého kruhu. Po krížnej prihrávke sa ihneď oprel do strely a mieril presne. Asistencia: Ivan Švarný.
12:37
Slovan sa teraz musel brániť, ale napokon to zvládol. Po súvislej ofenzívnej snahe domácich dostal puk aspoň do stredného pásma Studenič a hostia odchádzajú striedať.
12:01
Nitra vyhrala buly v útočnom pásme. Od ľavého mantinelu potom prešla prihrávka priamo pred bránku, kde číhal Šťastný, ale puk nedokázal tečovať.
10:58
Domáci Kollár sa pokúsil sám prejsť do zakončenia, ale proti presile hostí nemal šancu. Bratislavskí hráči mu puk vzali a zakončenie sme ani nevideli.
10:22
Hostia sa druhýkrát v zápase dostávajú do vedenia. SAMUEL BUČEK ostal osamotený pred bránkou súpera, dostal dobrú prihrávku a bekhendom v presilovke prekvapil nitrianskeho gólmana. Bez asistencií.
10:05
importantNitra mohla skórovať vo vlastnom oslabení! Zigo sa pokúšal prihrávať spoluhráčom, ale našiel iba Lantošiho. Ten bol stíhaný, no pokúsil sa o únik, ale napokon spoza medzikružia vystrelil iba vedľa vzdialenejšej žrde.
09:22
importantSlovan zahodil veľkú presilovkovú šancu! Zigo posunul puk priamo pred bránku, kde bol Buček, ale ten zoči-voči Cowleymu neuspel.
08:40
Domáci celok vyhodil puk z vlastnej obrannej tretiny. Meszároš ho zbiera v strede klziska a bude musieť založiť novú útočnú akciu.
08:25
Brániť sa bude aj Nitra. Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za držanie Tomáš Hrnka.
07:24
Po pravej strane sa pokúšal uniknúť Hrnka, ktorý mal dobre našliapnuté, ale hostia ho dostihli. Nebezpečné zakončenie sme preto nevideli.
Pred bránku domáceho tímu sa natlačil aj Petráš, ale ani jemu sa nepodarilo zakončiť. Oba celky sú od začiatku veľmi aktívne a útočenia sa rozhodne neboja.
06:55
Hostia puk nahodili na zadný mantinel, ale tam bol najrýchlejšie Nemec, ktorý ho odpratal do bezpečia. Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu.
06:20
Domáci tím teraz pokračuje aktívne aj po vyrovnaní, avšak už proti plnému počtu hostí. Krátko po buly to strelecky skúšal Vitaloš, ale Durný si spoľahlivo poradil a hru prerušil.
05:36
Je vyrovnané! Nitra okamžite obsadila útočné pásmo a na súperovho brankára vyvinula veľký tlak. Od modrej čiary najskôr vystrelil Cardwell, ale jeho pokus Durný ešte vyrazil pred seba. Medzi kruhmi však hostia puk nedokázali upratať a to šikovne využil MAREK TVRDOŇ. Asistencia: Jacob Cardwell.
05:16
Slovan sa bude brániť. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za krosček Martin Štajnoch.
04:57
Nitrianski hokejisti sa okamžite presunuli na opačnú polovicu klziska a pokúšajú sa o vyrovnanie. Holešinský to od modrej čiary vôbec nemyslel zle, keď nahadzoval puk, ale jeho spoluhráči nedokázali tečovať.
04:24
Hostia sa ujímajú vedenia! Rapáč mal puk na hokejke v pravom kruhu, ale bol dobre bránený a rozhodol sa prihrávať. Po ľavej ruke si priamo pred bránku nakorčuľoval DALIBOR BORTŇÁK a ten už pred Cowleym nezaváhal. Puk dostal priamo na hokejku a iba ho umiestnil k bližšej žrdi. Asistencia: Branislav Rapáč.
03:43
Po dlhšej dobe sa prerušuje. Postaral sa o to domáci obranca Vitaloš, ktorý vystrelil z väčšej vzdialenosti z ľavej strany od mantinelu. Gólman hostí bol na to pripravený a hru prerušil.
02:43
Na opačnej strane sa na modrej čiare pokúšal puk dokorčuľovať Jendek, ale nestihol ho. Hostia z hlavného mesta však puk napokon aj tak vybojovali a z hranice pásma prudko vystrelil O'Donnell, no vedľa vzdialenejšej žrde.
02:05
Do útoku prešla aj domáca Nitra. Do výbornej pozície sa preštrikoval Kollár a prudko vystrelil, ale gólmana Slovana neprekvapil.
01:23
Hostia sa udržali v útočnom pásme, ale nič tam nedokážu vymyslieť. Rapáč od modrej čiary iba nahodil puk na zadný mantinel, avšak ten si domáci celok dobre postrážil.
00:52
Po prvej polminútovke sa zápas skutočne začal. Nitra hneď v úvode vyhodila puk cez všetky čiary a následne prehrala aj vhadzovanie pred svojou bránkou, takže sa musí brániť.
00:30
importantZápas sa začal, ale po vhodení úvodného buly sa puku nikto nedotkol. Prvých 30 sekúnd dnešného duelu tak hráči symbolicky protestujú proti pandemickým opatraniam, ktoré zasahujú aj do organizácie hokejových stretnutí.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Cowley (Nagy) — Cardwell, Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Pupák, Knižka, Vitaloš — Hrnka, Slovák, Tvrdoň — Lantoši, Kollár, Žitný — Holešinský, Dauda, Šťastný — Minárik, Šiška, Pätoprstý

HC Slovan Bratislava: Durný (Noskovič) — Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Maier, Beňo — O'Donnell, Zigo, Jendek — Studenič, Kytnár, Sukeľ — Rapáč, Bortňák, Buček — Jasenec, Petráš, Kundrik

Rozhodca: Stano, Hronský — J. Konc ml., Gegáň (včetci SVK).
Nový ročník hokejovej extraligy priniesol na Slovensko po viac ako dvadsiatich rokoch aj pohárovú súťaž. V Tipsport Kaufland Cupe bojuje 16 tímov, ktoré sú rozdelené do štyroch štvorčlenných skupín. V tých odohrajú zápasy s každým oponentom zo svojej skupiny, a to vždy na ľade tabuľkovo horšie postaveného tímu v minulej nedokončenej sezóne. Po skončení skupinovej fázy turnaja nasleduje play-off, do ktorého postúpia dva najlepšie tímy z každej skupiny.

Nitra aj bratislavský Slovan už svoje úvodné zápasy na tomto podujatí odohrali. Dnes domáca Nitra sa v prvom kole turnaja predstavila na ľade extraligových Nových Zámkov, kde zvíťazila 4:2. O góly hokejistov spod Zobora sa postarali Marek Slovák, Roman Žitný a dvakrát skóroval Andrej Šťastný. Bratislavský Slovan v úvodnom kole Tipsport Kaufland Cupu cestoval na klzisko prvoligovej Skalice, kde si bratislavskí hokejisti schuti zastrieľali a vyhrali vysoko 8:0. Gólovo sa postupne presadili Milan Kytnár, Marián Studenič, Patrik Maier, Michal Sersen, Samuel Buček, Andrej Meszároš, Bruno Mráz a opäť Samuel Buček.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»Päťkrát stratili vedenie. Hokejisti Slovana vyhrali divoký zápas v Nitre