Ilustračná fotografia zo zápasu Bratislava Capitals.
Ilustračná fotografia zo zápasu Bratislava Capitals. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|16. okt 2020 o 19:15

Zápas sme sledovali online.

Ice Hockey League (IHL)

Linz - Bratislava Capitals 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Góly: 13. Kristler (Umicevic, Lebler), 59. Gaffal - 23. Bohunický (Miklík), 25. Hults (Lapšanský), 44. Ahl (Sloboda, Bohunický), 46. Suja (Sloboda, Ahl), 48. Lapšanský

Rozhodovali: Durchner, Siegel - Bedynek, Seewald (všetci Rak.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 950 divákov.

Linz: Gračnar - Beaudoin, Piche, Dorion, Kragl, Nielsen, Tikkinen, Mitsch, Matzka - Leiler, Gaffal, Kristler - Umicevic, Brucker, Lebler - Lahoda, Pelletier, Kozek - Freunschlag, Pusnik, Bretschneider

Bratislava Capitals: Baroš - Bohunický, Sloboda, Guimond, Chovan, Šedivý, Romančík, Boldižár - Ahl, Hults, Miklík - T. Varga, Suja, Lapšanský - Faith, Buc, Bezák - Lipiansky, Hudec, Šalka - Šalka

LINZ. Hokejisti iClinic Bratislava Capitals dosiahli prvé trojbodové víťazstvo v rakúskej medzinárodnej Ice Hockey League.

V piatkovom zápase 7. kola zdolali domáci Linz 5:2.

Hostia duel zvládli napriek absencii trénera Rostislava Čadu, ktorý je v karanténe po tom, ako mal pozitívny test na koronavírus.

Bratislavčanov viedol generálny riaditeľ Dušan Pašek ml.

Capitals odohrali prvé stretnutie po dvoch týždňoch, keď museli odložiť sobotný domáci zápas s Dornbirnom pre ochorenie COVID-19 v tíme. Predtým hrali 6. októbra v Innsbrucku, kde vyhrali 3:2 po nájazdoch.

Skóre otočili za 135 sekúnd

Lepšie vstúpili do zápasu domáci, v 12. minúte išiel na trestnú lavicu Hudec a Linz jeho vylúčenie potrestal. Po devätnástich sekundách skóroval Kristler. Početnú výhodu mali aj Bratislavčania, ale bez želaného efektu.

Slovákom však patrila druhá tretina. Najprv v 23. minúte vyrovnal v presilovke obranca Lukáš Bohunický a o 135 sekúnd neskôr naklonil misky váh na stranu hostí americký legionár Mitch Hults.

Na ďalšie góly si museli fanúšikovia počkať až do záverečného dejstva. To opäť vyšlo lepšie hráčom Bratislava Capitals.

Rozhodla presilovka o dvoch hráčov

Hneď v úvode putovali na trestnú lavicu Lahoda a Pusnik, ktorý dostal za nebezpečnú hru vysokou hokejkou trest 2+2 minúty.

Bratislavčania expresne využili hru 5 na 3, keď pridal tretí zásah Švéd Filip Ahl a udreli aj po druhý raz, keď sa presadil Jakub Suja.

Domáci zostali zaskočení a hostia to využili na piaty gól. Tentokrát Suja prihral a skúsený Adam Lapšanský skóroval.

V závere ešte Gaffal skorigoval v presilovke na 2:5.

ONLINE PRENOS: Linz - Bratislava Capitals (hokej, NAŽIVO, LIVE, stream, video, dnes, piatok, Ice Hockey League, IHL)

EBEL  2020/2021
16.10.2020 o 19:15
Linz
2:5
(1:0, 0:2, 1:3)
59' minúta
Ukončený
Bratislava Capitals
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Kristler (Lebler, Umicevic), 59. Gaffal (Pelletier, Beaudoin) – 23. Bohunický (Miklík), 25. Hults (Lapšanský), 44. Ahl (Sloboda, Bohunický), 46. Suja (Sloboda, Ahl), 48. Lapšanský (Suja).
Koniec zápasu.
58:36
goalTím Linz práve strelil gól! Gól strelil GAFFAL. Asistencie Pelletier, Beaudoin.
57:04
Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Bohunický – 2 min., hákovanie).
47:10
goalHC Bratislava Capitals dáva gól! Gól strelil LAPŠANSKÝ. Asistencie Suja.
45:03
goalHC Bratislava Capitals dáva gól! Gól strelil SUJA. Asistencie Sloboda, Ahl.
43:17
goalHC Bratislava Capitals dáva gól! Gól strelil AHL. Asistencie Sloboda, Bohunický.
42:41
Vylúčenie v tíme EHC Black Wings Linz (Pusnik – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).
41:39
Vylúčenie v tíme EHC Black Wings Linz (Lahoda – 2 min., držanie).
40:01
Začala sa tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:58
Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Ahl – 2 min., nedovolené bránenie).
30:18
Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Miklík – 2 min., podrazenie).
24:50
goalHC Bratislava Capitals dáva gól! Gól strelil HULTS. Asistencie Lapšanský.
22:35
goalHC Bratislava Capitals dáva gól! Gól strelil BOHUNICKÝ. Asistencie Miklík.
20:40
Vylúčenie v tíme EHC Black Wings Linz (Beaudoin – 2 min., držanie).
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
17:28
Vylúčenie v tíme EHC Black Wings Linz (Umicevic – 2 min., sekanie).
12:16
goalTím Linz práve strelil gól! Gól strelil KRISTLER. Asistencie Lebler, Umicevic.
11:57
Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Hudec – 2 min., hákovanie).
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

EHC Black Wings Linz: Gracnar – Beaudoin, Piche, Dorion, Kragl, Nielsen, Tikkinen, Mitsch, Matzka – Leiler, Gaffal, Kristler – Umicevic, Brucker, Lebler – Lahoda, Pelletier, Kozek – Freunschlag, Pusnik, Bretschneider

iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Sloboda, Bohunický, Chovan, Guimond, Romančík, Šedivý, Boldižár – Ahl, Hults, Miklík – T. Varga, Suja, Lapšanský – Faith, Buc, Bezák – Lipiansky, Hudec, Šalka.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15 a my vám z neho prinesieme informácie o zmenách stavu..
Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Capitals prvýkrát bodovali naplno, trénera Čadu zastúpil na striedačke Pašek