Slovan zdolal silnú Kazaň. Vyhrali sme zaslúžene, tvrdí Říha

Hráči Slovana sa tešia po rozhodujúcom góle.
Hráči Slovana sa tešia po rozhodujúcom góle. (Autor: SITA)
Sportnet|18. okt 2016 o 07:19

Bratislavský klub chce aj v tejto sezóne zabojovať o účasť v play-off.

KHL - streda:

Slovan Bratislava - Ak Bars Kazaň 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 29. Chipchura (Meszároš, Valský), 65. Nedorost (Jeglič) - 52. Varnakov (Sidorov, Žukov).

Rozhodovali: Jeřábek, Sidorenko - Aľošin, Nesterov, vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše Cheechoo - Svitov 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 8187 divákov

Slovan Bratislava: Brust - Kundrátek, Starosta, Meszároš, Ďaloga, Švarný, Plastino - Jeglič, Taffe, Nedorost - Cheechoo, Chipchura, Hlinka - Petráš, Zigo, Valský - Šiška, Lušňák, Vopelka

Ak Bars Kazaň: Galimov - Musin, Jordán, Elliott, Zacharčuk, Abrosimov, Ohtamaa, Sidorov - Obuchov, Malychin, Varnakov - Čibisov, Tkačov, Lazarev - Azevedo, Svitov, Lukojanov - Žukov, Popov, Glinkin - Gluchov

Ďalšie stredajšie výsledky:

Amur Chabarovsk - Traktor Čeľabinsk 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 5. Vl. Ušenin, 7. Li, 27. Kolář, 50. Ramstedt - 12. Pestunov, 17. Vesce

Admiral Vladivostok - Metallurg Magnitogorsk 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 3. Tkačjov, 6. Fisenko, 35. Bartulis

Červená hviezda Kchun-lun - Salavat Julajev Ufa 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Góly: 15. Jašin (Videll), 27. Jašin (Videll, MARCINKO), 36. Rau (Mäntylä) - 29. Kaprizov (Omark, Kuljaš), 31. Hartikainen (Kuljaš)

Jokerit Helsinki - HK Soči 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 11. Mäki, 36. Wirtanen - 30. Levickij, 52. Levickij, 62. Tolpeko

Dinamo Riga - Torpedo Nižnij Novgorod 1:2 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 31. Pujacs - 41. D. Sjomin, rozh. nájazd D. Sjomin

Dinamo Minsk - Spartak Moskva 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Góly: 60. Ustinenko - 10. Glazačev, 29. Nikoncev, 48. Glazačev, 58. A. Voronin, 58. Nikoncev

Medveščak Záhreb - Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 6. Giroux, 8. Lessio, 20. Giroux, 44. Katič - 55. Sexton

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava si po dvoch prehrách za sebou v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) pripísali víťazstvo.

V stredu večer v domácom prostredí zdolali suverénneho lídra Východnej konferencie tím Ak Bars Kazaň 2:1 po predĺžení.

Slovan má po 21 stretnutiach v KHL na svojom konte 26 bodov (skóre 50:65) a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné 13. miesto.

Najbližšie sa Slovanisti predstavia v piatok 21. októbra o 19.00 h pred vlastnými fanúšikmi proti tímu Lada Togliatti.

Hlasy po stretnutí:

Miloš Říha, tréner Slovana: "Musím pochváliť mužstvo za taktický výkon, silného súpera sme dve tretiny nepustili do veľkých šancí. Prečkali sme presilovku o dvoch hráčov, dostali sa do vedenia. V tretej tretine sme začali trošku panikáriť, ale vôľou a chcením sme napokon zaslúžene vyhrali."

Václav Nedorost, autor víťazného gólu Slovana: "Celý zápas som bol hotový, dnes sa mi ťažko korčuľovalo, vôbec som nemal energiu. Tréneri to veľmi točili, hrali sme s nižším počtom hráčov. Bolo to vidno v tretej tretine, keď nás trošku prevýšili. Mali sme aj šťastie. Pri rozhodujúcom góle som padal, ale puk som uvidel, pichol som do neho. Brankár bol tiež dezorientovaný, našťastie to tam prešlo."

Tomáš Kundrátek, obranca Slovana: "Urobil som zbytočnú chybu pri góle, ale chlapci mi pomohli, napravili to a vyhrali sme zápas. Každá výhra je pre nás veľmi dôležitá, musíme v tom pokračovať."

Marek Ďaloga, obranca Slovana: "Proti bývalým spoluhráčom sa mi hralo dobre, mám tam veľa kamarátov, keďže celé mužstvo zostalo pokope. Bol to pre mňa špeciálny zápas, no dôležité je, že sme vyhrali. V náš prospech rozhodol pohyb, hrali sme jednoducho. Pristúpili sme k tomu inak a taktiku, ktorú tréner naordinoval, vyšla."

Online prenos:

KHL  2016/2017
19.10.2016 o 19:00
Slovan
2:1
(0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
65' minúta
Ukončený
Kazaň
Prehľad
Góly a asistencie: 29. Kundrátek (Valský, Meszároš), 65. Nedorost (Jeglič) – 52. Varnakov (Sidorov, Žukov). Rozhodca: Jeřábek (CZE), Sidorenko – Aľošin, Nesterov. Diváci: 8.187.
Prenos
Slovan dnes porazil silný AK Bars po veľmi kvalitnom výkone a do tabuľky si zapíše veľmi cenné dva body. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Andrej Popov, v tíme domácich Barry Brust. Standing ovation pre oba tímy, publikum v Bratislave vyprevadilo hostí do šatne potleskom a teraz si pozrieme tradičnú ďakovačku. Svitov ešte niečo reklamoval rozhodcom a ten si vyslúžil piskot tribún, ktoré sa tešia na rozlúčku so svojim tímom. Nuž, Slovan to vie a dnes to dokázal, v piatok čakáme oddýchnutú Lagu Togliatti, pomer striel podľa svetelnej kocky dnes 35:33, dobrú z Bratislavy želá všetkým Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
64:57
64:57
goalSlovan Bratislava dal gól!
Skrumáž pred bránkou hostí so šťastným koncom pre domácich, keď puk do bránky hostí dopravil VÁCLAV NEDOROST. Asistencia: Žiga Jeglič.
64:26
Taffe zakončil z ľavej strany po prechode kruhom, Galimov puk poslal za svoju bránku, zrejme pôjdeme na nájazdy.
64:01
Popov z pravej strany pri bránkovisku poslal po ľade z otočky puk do rohu klziska, tak to teraz dobre dopadlo.
62:38
importantZacharčuk poslal z ľavej strany puk pred bránkovisko, pred opustenou klietkou sa ho našťastie zmocnili domáci a zlý scenár konca nepripustili.
61:28
Plastino pálil od modrej z jej stredu, Galimov puk zlikvidoval a rozohral ho na hokejky svojim spoluhráčom.
60:25
Azevedo zaviezol puk do pásma domácich, ten prešiel cez korčuľu Kundrátka a preletel bránkoviskom, našťastie to domáci zvládli.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine hostia pridali na dôraze, vytvárali v pásme domácich stály tlak, dokázali vyrovnať po peknej akcii a dnes veru vidíme tu v aréne krásny hokej. O víťazovi sa v normálnom hracom čase nerozhodlo, ideme do predĺženia. Pomer striel podľa svetelnej kocky 30:32.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:38
Nebezpečná šanca hostí, Brust podržal domácich a puk cez svoju hokejku poslal na ochrannú sieť, pásmo pre hostí.
59:22
Tkačov z ľavej strany s pukom nakorčuľoval medzi kruhy, pálil privysoko, puk skončil na ochrannom skle.
59:00
Do konca krásneho hokejového predstavenie jedna minúta, teda do konca tretej tretiny.
57:25
importantElliott nahadzoval puk z ľavej strany od modrej na bránku Brusta, ten len tesne minul ľavú žrď jeho bránky.
56:15
importantValský sa s pukom na hokejke dnes tretíkrát predral až na pravý kruh, vystrelil pekný puk do priestoru bránky, Galimov ho poslal do rohu klziska.
55:31
Čibisov sa zbavil na pravej strane Meszároša nakorčuľoval na Brusta, pri bránkovisku vystrelil, Brust mal priestor pri ľavej žrdi vykrytý a puk zneškodnil.
54:25
Jeglič vystrelil opäť z ľavej strany od kruhu, aj tento puk poslal len na ochranné sklo.
54:00
importantOddychový čas domácich, tréner Říha si ho berie v ten najvhodnejší čas, hostia dostávali Slovan pod tlak.
54:00
54:00
importantFantázia v podaní Brusta, najskôr vygumoval puk z hokejky Elliotta, ktorý pálil z medzikružia a v dorážke neuspel ani Azevedo, ktorý vystrelil z rovnakého miesta. Divákom stuhla krv v žilách.
53:46
importantPetráš si prevzal puk v obrannom pásme, po ľavej strane okolo mantinelu ho potiahol do pásma hostí, vystrelil spoza kruhu, Galimov puk v pokľaku schoval vo svojom náručí.
52:51
Hostia po góle ožili a Brust likviduje v lapačke ďalší puk poslaný na jeho bránku. Slovan to musí do konca zápasu zvládnuť.
51:10
51:10
goalBars Kazaň dala gól!
MICHAIL VARNAKOV si prevzal nezištnú prihrávku od Sidorova, ušiel defenzíve domácich po ľavej strane, vyrobil kľučku na Brusta a po ľade zasunul do odkrytej časti bránky. Asistencie: Michail Sidorov a Michail Žukov.
49:52
importantĎaloga najskôr zaparkoval na mantinel Gluchova, k puku sa však dostal Glinkin, ktorý pohotovo pálil z ľavého kruhu, Brust puk vyrazil späť do hry a podržal tím domácich.
48:29
Hostia zahrali v pásme domácich s vysokou hokejkou, arbitri hru prerušili a nariadili vhadzovanie v strednom pásme.
47:28
48:04
Teraz puk v moci Brusta, keď Barry hasil akciu v podaní hráčov z Kazane. AK Bars by rád vystupňoval tlak, belasí mu to zatiaľ nedovolili.
46:00
47:28
importantChipchura mal na hokejke puk a ťahal ho na bránku hostí, vystrelil spred bránkoviska, no dokázal len vyprášiť betóny Galimova.
46:25
importantPlastino sa od modrej prezentoval peknou strelou, Galimov šiel do pokľaku a Nickov puk schoval vo svojom náručí.
46:00
importantVarnakov mal dobrú palebnú pozíciu na pravom kruhu, puk mieril medzi tri žrde, Brust ho efektne zatočil do svojej lapačky!
45:00
Kundrátek posielal puk na bránku z pravého kruhu, minul ju, Galimov naťahoval svoju lapačku teraz zbytočne.
42:19
43:34
Azevedo pálil švihom z ľavého kruhu, keď nakorčuľoval so pásma belasých s pukom na palici, len to tak zazvonilo na ochrannom skle za bránkou Brusta.
42:19
Zigo vystrelil švihom z ľavej strany od kruhu, Galimov puk bezpečne schoval do lapačky.
41:49
Valský sa v individuálnej akcii opäť preštrikoval až pred Galimova, k zakončeniu ho však hostia nepustili.
40:34
Kazaň začala tretinu ako sa patrí a Brust mal plné ruky práce, puk aj poskakoval po sieti bránky z vonkajšej strany, pre domácich do napokon dobre dopadlo.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:51.
V druhej tretine sme videli opäť kvalitný hokej a presilovku piatich proti trom v podaní Kazane. Slovan sa ubránil a hral útočný hokej, ktorý priniesol ovocie po krásnej strele v podaní Kundrátka. Oficiálny zápis na stránke KHL udáva autora gólu Chipchuru, hlásateľ tu v aréne však autora gólu zatiaľ neopravil a teč Chipchuru som tam veru nevidel. O všetkom sa napokon rozhodne v tretej tretine zápasu. Pomer striel medzi žrde podľa svetelnej kocky doposiaľ 25:16.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Ofsajd na strane domácich, blíži sa záver druhej tretiny.
38:44
importantHostia z pravej strany poslali puk na Brusta, ten sa odrazil pred bránkovisko a na bránku ho poslal Lazarev, Brust aj tento puk poslal späť do hry.
38:08
Jeglič vystrelil príklepom z vrcholu ľavého kruhu, puk však poslal privysoko na ochranné sklo.
37:27
Zigo od mantinelu z ľavej strany od kruhu poslal presný puk na Galimova, Stanislav puk zrazil dole pred seba a pohotovo ho schoval pod svoju rukavicu.
37:09
AK Bars striedať nemôže, hlavný posiela chlapcov späť na striedačku, zakázané uvoľnenie hostí, vhadzujeme po pravici Galimova.
36:00
Tkačov potiahol puk do pásma po ľavej strane, vystrelil od kruhu, domáci puk zblokovali na ochrannú sieť, pásmo pre Kazaň.
35:28
Osobný trest desať minút inkasuje aj Cheechoo, ktorý dohováral niečo hlavnému, celkom zbytočne.
34:35
Chipchura puk na modrej nezastihol, Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Brusta.
33:44
Svitov opustil hraciu plochu, keď dostal osobný trest v trvaní desiatich minút za nešportové správanie.
33:01
33:01
Lušňák prešiel umne s pukom poza bránku hostí a nahodil puk z ľavej strany do bránkoviska, Galimov puk dokázal schovať pod rukavice, belasých k dorážke nepustil, malú skrumáž gólman hostí zvládol bravúrne.
31:39
Cheechoo chcel poslať puk na bránku Galimova, hostia ho zblokovali, puk skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme po pravici Galimova.
30:45
Jeglič vystrelil z ľavého kruhu, Galimov puk poslal späť do hry, Slovan tlačí súpera v pásme.
30:05
Varnakov po prechode modrou síce poslal puk na Brusta, no bolo pískané, hostia sa previnili proti pravidlám na modrej ofsajdom.
28:44
28:44
Exportným gólom TOMÁŠA KUNDRÁTKA, ktorý vymietol pavučinu pod brvnom Galimova, keď švihom z vrcholov kruhov poslal puk na bránku, sa Slovan ujíma vedenia v zápase. Asistencie: Jakub Valský a Andrej Meszároš.
28:39
Hostia v plnom počte.
28:29
Meszároš poslal od modrej z pravej strany pekný puk na bránku hostí, Galimov ho poslal späť do hry.
27:37
importantTaffe vystrelil príklepom z ľavého kruhu, Galimov dal betóny do rozkľaku a puk poslal späť do hry.
26:58
Plastino vystrelil od modrej z jej stredu, minul bránku Galimova, Slovan má puk pod kontrolou v pásme hostí.
26:39
Seknutie v podaní Lazareva, teraz presilovú hru bude hrať Slovan, vidíme kvalitný hokej, poďme si vychutnať početnú výhodu belasých.
25:18
26:05
Domáci v plnom počte, Slovan prežil tlak hostí a vďaka Brustovi sa skóre pri dvojnásobnej početnej výhode hostí nemenilo.
25:58
Slovan so štyrmi hráčmi.
25:18
importantEnormný tlak hostí, Brust poslal späť do hry ďalší puk hostí, z pravej strany pri bránkovisku neuspel jeden z hráčov v bielom drese, Svitov, na tribúnach to vrie a takto to je dobré.
24:48
Barry Barry znie tribúnami, Brust má puk pod kontrolou a ešte 1:10 hra tri proti piatim.
24:23
importantZ medzikružia vystrelil bez prípravy Popov, Brust puk dokázal vytlačiť do rohu klziska, Slovan ho na chvíľku poslal von z pásma.
24:05
Nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou a dve minúty pre Švarného, toto neveští nič dobré.
23:58
Chipchura inkasuje dve minúty za podrazenie, nuž čo už, Slovan to musí ubrániť.
23:47
Kazaň prechod do útoku nezvládla optimálne, čiarový píska zakázané uvoľnenie, hra sa presťahuje pred Galimova.
23:38
Puk v lapačke Galimova, nepostrehol som veru, ktorý že z hráčov v modrom drese bol autorom tejto strely.
23:29
Lušňák vystrelil od modrej z ľavej strany od mantinelu, trafil pukom do hlavy Malychina, ktorý musel do šatne, z hrozivo vyzerajúcej situácie to napokon vcelku dobre dopadlo, na bradu Fedorovi zrejme pribudne nejaký ten steh.
22:24
Meszároš puk vystrelil od červenej, Galimov ho cez hruď poslal na ľad, oba tímy prestriedajú, puk bude na hokejkách hráčov AK Bars.
21:42
Chipchura posielal z rohu klziska z otočky puk medzi kruhy, spoluhráča nenašiel, hostia sa ubránili a pôjdu do akcie.
20:21
Slovan vyrobil ofsajd, arbitri hru prerušili, nariadili však vhadzovanie v centrálnom kruhu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:54.
Prvá tretina priniesla spočiatku opatrný hokej, oba tímy hrajú na zabezpečenú obranu a videli sme aj tri presilovky, všetky veľmi kvalitne zahrané, bez gólového efektu. Pomer striel medzi žrde podľa svetelnej kocky 15:8, gólmani na oboch stranách vytiahli pekné zákroky.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:35
Nedorost z pravej strany poblíž bránkoviska poslal puk za bránku hostí, Kazaň puk poslala von zo svojho pásma.
19:10
Nahodený puk schoval pod rukavicu Galimov, Slovan teraz vybojoval v závere tretiny pásmo na vhadzovanie.
18:44
Domáci v plnom počte, Kazaň hrala presilovku opäť na výbornú, Slovan to však v defenzíve vie a svoje oslabenie ubránil.
18:37
Kazaň sa chybnou prihrávkou, keď puk nezachytil Glinkin, sama pripravila o pásmo, toto už ubránime.
18:08
Puk po teči skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme po pravej ruke Brusta.
17:23
importantBrust najskôr puk chytil do lapačky, potom ho chcel rýchlo rozohrať a chyboval, ešte že hostia tento omyl nepotrestali a puk skončil za bránkou domácich.
17:05
Platino z medzikružia odpálil puk von cez všetky čiary, Slovan získal potrebné sekundy z oslabenia.
16:44
Kundrátek za faul kolenom oslabil tím belasých, pred Brustom bude teraz horúco.
15:45
15:45
importantValský sa s pukom predral až pred bránku hostí, svoj puk však poslal do betónov Galimova, po malej skrumáži pred bránkoviskom napokon puk pred Zigom zaľahol pod svoje telo Galimov.
14:53
Puk odrazený od zadného mantinelu z pravej strany z bránkovej čiary poslal na Galimova Cheechoo, gólman hostí sa na hruškách nachytať nenechal.
13:51
Oba tímy s plným počtom hráčov, hra štyroch proti štyrom gól nepriniesla.
13:49
importantEfektný zákrok Brusta, ktorý schoval do lapačky puk, ktorý z pravého kruhu z jeho vrcholu vystrelil zápästím Ohtamaa.
13:20
Švarný puk nahodil pred Galimova, Stanislav ho schoval cez svoje betóny pod rukavice, nasleduje krátka reklamná pauza.
12:49
Švarný bol v palebnej pozícii na pravom kruhu, hľadal namiesto strely pred bránkou voľného Plastina, puk ho však minul, škoda.
11:51
Kundrátek a Svitov si to vysvetlili ručne stručne, obaja po dve minúty za hrubosť, budeme hrať štyria proti štyrom.
11:30
Zakázané uvoľnenie AK Bars, hra sa presťahuje pred Galimova, videli sme dve kvalitné presilovky, po jednej na každej strane, obaja gólmani a defenzíva na oboch stranách na výbornú.
11:07
Hostia v plnom počte, ani Slovan svoju presilovku v gól nepretavil.
10:19
importantMeszároš chyboval na modrej, do úniku sa dostal Popov, ktorý poslal na Brusta z ľavého kruhu tvrdý príklep, Barry puk vyrazil pred seba, vpred pôjdu domáci borci.
09:25
Taffe posielal puk nad bránku hostí, Slovan začal presilovku dobre, AK Bars sa bráni vo svojom pásme.
09:07
Presilovku si teraz zahrá Slovan, Ohtamaa usadol na trestnú, menší trest dve minúty za hákovanie.
08:57
importantAkcia belasých teraz nemala chybu, puk z ľavého kruhu poslal medzi žrde Ďaloga, Galimov v pokľaku puk schoval niekde vo svojom výstroji.
07:59
Domáci v plnom počte, Slovan svoje oslabenie prežil našťastie bez ujmy.
07:23
Valský sa zmocnil v pásme puku a poslal pozdrav k bránke Galimova, obe mužstvá posielajú na ľad čerstvé sily.
05:53
06:15
importantOd modrej z jej stredu pálil jeden z hráčov hostí, zazvonilo to ako žrď za chrbtom Brusta, skóre sa meniť nebude.
05:59
Nedorost dostal dve minúty za držanie, prvú presilovú hru v zápase si zahrá AK Bars.
05:53
Vopelka sa zabudol pred bránkoviskom, Slovan zachytil rozohrávku hostí a puk poslal na pravý kruh Vopelkovi, ktorý vystrelil z otočky, Galimov v pokľaku puk zneškodnil.
05:27
Šiška pekne vystrelil z ľavého kruhu, Galimov mal lapačku pripravenú a puk letiaci tesne nad ľadom schoval vo svojej rukavici.
04:39
Chipchura poslal spoza kruhov puk na vľavo, Petráš si puk na kruhu chystal na zakončenie, nepodarilo sa mu to, defenzíva hostí puk upratala do rohu klziska.
03:17
Hra je prerušená, puk skončil na striedačke belasých, vhadzujeme po pravici Brusta, kto zvolí a bude diktovať tempo zápasu?
01:35
Od úvodu vidíme opatrný začiatok zápasu, Slovan musí, Kazaň chce. Strela v podaní Meszároša spoza pravého kruhu bola zblokovaná.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a môžeme začať. Zápas bude mať obzvlášť príchuť pre Mareka Ďalogu, ktorý minulú sezónu obliekal práve dres Kazane.
Príjemný večer z Bratislavy vám želám, na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, Slovan nastúpi na zápas v modrých farbách, hostia zvolili bielo-zelenú kombináciu farieb. V bránke domácich Barry Brust, v klietke hostí by mal nastúpiť Stanislav Galimov.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Kundrátek, Starosta, Meszároš (C), Ďaloga, Švarný (A), Plastino, Bačík, Pokorný –Nedorost, Taffe (A), Jeglič – M. Hlinka, Chipchura, Cheechoo – Valský, Zigo, Petráš – Vopelka, Lušňák, Šiška

Ak Bars Kazaň:

S. Galimov (Bilialov) – D. Musin, Jordán, S. Zacharčuk, Elliott, Ohtamaa, Abrosimov, M. Gluchov, Sidorov – Varnakov (A), Malychin, Obuchov – M. Lazarev, Tkačov, Čibisov – Lukojanov (A), Svitov (C), Azevedo – Glinkin, An. Popov, Žukov

Rozhodca:

Jeřábek (CZE), Sidorenko – Aľošin, Nesterov.
HC Slovan sa po úspešnom tripe na západe Ruskej federácie predstaví trikrát pred domácim publikom, prvý zo zápasov v pondelok večer nezvládol, keď v Aréne Ondreja Nepelu podľahol hráčom Neftechimik Nižnekamsk po nevýraznom výkone v pomere 2:5. Na rad prichádza druhý z trojice, líder Východnej konferencie a ašpirant na zisk Gagarinovho pohára, zeleno-červeno-biely AK Bars Kazaň.

Kazaň leží na sútoku riek Volga a Kazanka v európskej časti Ruska. Je administratívnym centrom Tatárska. Kazaň je veľkým priemyselným a obchodným mestom, s 1.153.000 obyvateľmi najvýznamnejším centrom tatárskej kultúry. Mesto vzniklo v období okolo 12. storočia a bolo obchodným centrom a zastávkou obchodníkov putujúcich zo Škandinávie do Iránu. V kazanskom Kremli sa nachádza najväčšia mešita v Ruskej federácii.

AK Bars Kazaň, hokejový klub datuje svoj vznik do roku 1956. Niesol rôzne názvy, dnešný názov AK Bars je od roku 1995. AK Bars od roku 2008, kedy vstúpil do KHL, vyhral túto súťaž hneď v jej prvých dvoch ročníkoch. V tých ďalších dvoch obsadil zhodne 6. miesto. V piatej edícii KHL to bolo krásne 4. miesto a v šiestej sezóne to bolo historicky najhoršie umiestnenie, AK Bars vypadol hneď v prvom kole po sérii 2:4 na zápasy s mužstvom Sibir Novosibirsk a napokon to bolo v konečnom účtovaní „len“ 10. miesto. V siedmom ročníku AK Bars svoju púť v play-off zakončil až vo finálovej sérii v súboji o Gagarinov pohár, v ktorej podľahol tímu SKA Petrohrad 1:4 a napokon sa po tretíkrát do histórie držiteľov Gagarinovho pohára nezapísal. V uplynulej sezóne AK Bars skončil v súťaži hneď po prvom kole play-off, keď vyraďovaciu fázu nezakončil úspešne a ďalej postupoval Salavat Julajev Ufa po sérii 4:3 na zápasy. Kazaň napokon skončila na 10. priečke. V roku 2007 vyhral AK Bars Pohár európskych majstrov a v roku 2008 aj Kontinentálny pohár. Domáce zápasy AK Bars hráva v aréne s názvom Ľadový palác športu „Tatnefť Aréna“, ktorá má kapacitu 8.890 divákov.

Zeleno-červeno-biely dres obliekajú najmä hráči z Ruskej federácie, doplnení dvomi hráčmi z Kanady, rovnako tak dvomi hráčmi z Českej republiky – Jiří Sekáč a Michal Jordán, káder dopĺňa jeden hráč z Fínska. V tíme AK Bars hrával aj Roman Kukumberg, ktorý si v sezóne 2009/2010 práve v drese AK Bars vychutnal pocity víťazstva zo zisku Gagarinovho pohára. Hlavným trénerom mužstva je domáci kormidelník Zinetula Chajdarovič Bilialetdinov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal AK Bars z 24 zápasov 45 bodov, Slovan odohral o štyri zápasy menej a získal doposiaľ 24 bodov. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli v auguste na ľade AK Bars, belasí po zodpovednom výkone podľahli favoritovi tesne 1:2.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je Jeff Taffe so 14 kanadskými bodmi (6+8), na druhej priečke Jonathan Cheechoo s 13 kanadskými bodmi (5+8). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 18 bodový Justin Azevedo (8+10), na druhej priečke so 14 kanadskými bodmi Vladimír Tkačov (6+8). Gólman domácich Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 90,6% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,92 gólov na zápas, Justin Pogge s 88,9% úspešnosťou drží priemer 3,35 gólov na zápas. Na druhej strane Stanislav Galimov s 93,5% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,73 gólov na zápas, Emil Garipov93,0% úspešnosť zásahov s priemerom 1,90 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub AK Bars Kazaň a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.