Slovenský tím zdolal Poľsko v baráži Davisovho pohára

Norbert Gombos.
Norbert Gombos. (Autor: TASR)
Sportnet|17. sep 2017 o 00:00

Gombos vybojoval rozhodujúci tretí slovenský bod, záverečný štvrtý získal Kovalík.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti sa aj v roku 2018 predstavia v 1. skupine euro-africkej zóny Davisovho pohára.

V dueli 2. kola play-off o udržanie sa v "druhej lige" vyhrali nad Poľskom 4:1.

O rozhodujúci tretí bod sa na antuke v bratislavskom NTC postaral Norbert Gombos, ktorý v súboji tímových jednotiek po výbornom výkone zdolal Kamila Majchrzaka hladko 6:1, 6:2, 6:4.

Záverečný duel už bol len formalitou a Jozef Kovalík v ňom prekonal Huberta Hurkacza 6:4, 7:5.

Revanš za prehru

Slováci odplatili Poliakom prehru 2:3 z baráže o svetovú skupinu v Gdyni z roku 2015 a upravili vzájomnú bilanciu na 2:1.

Slovensko - Poľsko 4:1

Nedeľa - dvojhra:

Norbert Gombos - Kamil Majchrzak 6:1, 6:2, 6:4

Jozef Kovalík - Hubert Hurkacz 6:4, 7:5

Piatok - dvojhry:

Norbert Gombos - Hubert Hurkacz 6:2, 6:2, 3:6, 6:4

Andrej Martin - Kamil Majchrzak 7:5, 4:6, 6:3, 6:3

Sobota - štvorhra:

Andrej Martin, Igor Zelenay - Mateusz Kowalczyk, Lukasz Kubot 7:6 (3), 3:6, 3:6, 2:6

S poľským tímom si v domácom prostredí poradili aj v roku 1996 v stretnutí 2. skupiny euro-africkej zóny v Trnave.

Svojho súpera v novom ročníku Davisovho pohára spoznajú už v stredu popoludní, keď je v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) na programe žreb.

Gombos dominoval

Gombos hral v úvode duelu s Majchrzakom ako z partesu, trikrát prelomil podanie súpera a prvý set získal jasne vo svoj prospech.

Najlepší slovenský singlista predvádzal agresívny tenis, výborne podával i returnoval, pri dlhších výmenách ničil súpera delovým forhendom.

Majchrzak pôsobil pod zatiahnutou strechou Aegon arény bezradným dojmom a vôbec nevedel, čo má proti rozbehnutej slovenskej jednotke hrať.

Aj druhý set bol v réžii Gombosa, ktorý brejkol Majchrzaka v treťom i siedmom geme. Pred začiatkom tretieho dejstva zamieril Poliak do šatne, no ani krátka prestávka na "zresetovanie" mu nepomohla.

Hneď v prvom geme po návrate na kurt stratil servis a Gombos dokráčal za štvrtým daviscupovým víťazstvom. Za stavu 5:4 premenil zverenec trénera Ladislava Simona pri vlastnom podaní v poradí tretí mečbal.

Hlasy po zápase:

Norbert Gombos: "Je to neskutočný pocit. O to viac, že predvlani sa mi práve proti Poliakom nepodarilo v zápase o svetovú skupinu rozhodnúť v náš prospech za stavu 2:2. Bol som motivovaný aj pozíciou lídra tímu: nechcel som sklamať spoluhráčov ani celé Slovensko. Som veľmi šťastný, že to bolo v troch setoch, nestala sa z toho nejaká dráma. Výsledok možno vyznieva hladko, ale nebolo to jednoduché. Hrali sme dlhé výmeny, veľa som si toho musel vydrieť. Teším sa, že som si zachoval koncentráciu na vysokej úrovni od úvodu až po ten Majchrzakov brejkbal pri mojom podávaní na víťazstvo. Pred zápasom som bol nervózny, lebo nie je ľahké nastúpiť v pozícii favorita, ale na kurte to zo mňa opadlo. Piatok aj nedeľa mi dodali značné sebavedomie pred návratom na individuálny okruh. Zajtra odcestujem na turnaj do francúzskeho Metz. Uvidíme, ako zvládnem prechod na tvrdý povrch. Dnes však ešte určite bude spoločná večera na oslavu. Som veľmi rád, že sme sa udržali v I. skupine euroafrickej zóny. Dúfam, že budúci rok zabojujeme o postup medzi elitu."

Miloslav Mečíř, kapitán SR: "Je to fajn pocit. Nora som vari ešte nikdy nevidel zahrať takto dobre. Mal pritom ťažký zápas, išlo o dôležitý bod. O to viac si to cením. Tenis býva zradný, treba bojovať až do poslednej loptičky, v tom závere bolo predsa len vidieť nervozitu. Klobúk dolu, ako to všetko zvládol. Vopred sme skôr kalkulovali s bodmi z dvojhier, prípadný úspech vo štvorhre by bol príjemným prekvapením. Tých 3:1 vyzerá jasne, ale nepochybne tam bolo napätie. Je super, ako to chalani zvládli, gratulujem im k tomu. Svorne ťahali za jeden koniec povrazu, podporovali sa, všetci členovia tímu sa pričinili o tento náš úspech."

Online prenos: Norbert Gombos - Kamil Majchrzak (Davis Cup 2017)

Davis Cup  2017
17.09.2017 o 15:09
Gombos
3:0
(6:1, 6:2, 6:4)
Ukončený
Majchrzak
Prenos
Norbert Gombos zvládol pomerne náročnú úlohu s veľkým prehľadom, keď v súboji jednotiek zdolal Kamila Majchrzaka po absolútne dominantnom výkone 3:0 na sety. Rozhodol tak o tom, že slovenský daviscupový tím si tak aj v budúcej sezóne zahrá v 1. skupine euro-africkej zóny. Pre túto chvíľu je to odo mňa všetko, lúči sa s vami Jakub Kocourek!
Koniec zápasu
6:4
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETJe to tam! Norbert Gombos ukončuje zápas, ako inak, víťazným úderom! Slovensko tak zvláda úlohu favorita a zdoláva Poľsko 3:1 na zápasy!
A-40
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETNorbert Gombos sa svojou veľkou trpezlivosťou a vďaka chybe Kamila Majchrzaka dostáva k tretiemu mečbalu! Tak verme, že tentokrát to už vyjde!
40-40
Skvelý Gombos! Slovenská rebríčková jednotka si v tomto mimoriadne náročnom momente dovolila zahrať eso. Aj keď sa tento verdikt čiarového rozhodcu jeho súperovi nepáči.
40-A
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETTak pozor! Norbert Gombos akoby znervóznel a v tomto momente ponúka Kamilovi Majchrzakovi brejkbal a šancu vyrovnať na 5:5!
40-40
Tak to je neuveriteľné. Norbert Gombos spravil teraz ďalšiu zbytočnú chybu z forhendu v momente, keď to už vyzeralo, že zápas ukončí víťazným úderom.
40-30
Tak to je obrovská škoda. Znova to mal Gombos veľmi dobre rozbehnuté v tejto výmene, no loptička z jeho rakety dopadla len niekoľko centimetrov za základnú čiaru.
40-15
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETSkvelé prvé podanie zo strany Norberta Gombosa znamená prvý mečbal pre slovenského tenistu!
30-15
Norbert Gombos sa ale naozaj nenecháva vyviesť z miery. Slovák je už len dve loptičky od víťazstva v tomto zápase.
15-15
Tak to je veľká škoda. Norbert Gombos si veľmi dobre odkryl veľkú časť dvorca, následne však jeho forhend skončil veľmi tesne v aute. Stav desiateho gemu je tak vyrovnaný.
15-0
Vyzeralo to na nie úplne ideálny nadhod pri prvom servise, ani to však Kamil Majchrzak využiť nedokázal a svoj return poslal len ďaleko za základnú čiaru.
5:4
Tak bohužiaľ. Na prvý mečbal si bude musieť Norbert Gombos musieť ešte počkať, keď tentokrát poslal loptičku od základnej čiary z bekhendu len do siete. Slovenský tenista však ide na podanie, tak verme, že to už dotiahne do úspešného konca.
30-40
Následne prichádza aj ďalšia nepresnosť z rakety našej jednotky. Kamil Majchrzak tak má šancu znížiť stav tretieho setu.
30-30
Prvý mečbal však zatiaľ neprichádza, keď aj slovenský tenista vyrobil jednu z mála chýb v dnešnom stretnutí.
30-15
Priznám sa, dávno som nevidel zo strany Norberta Gombosa takýto mimoriadne koncetrovaný a takmer bezchybný výkon. Zdá sa, že koniec zápasu sa nenávratne blíži.
15-15
Norbert Gombos ale reaguje rovnakou mincou a čoraz viac sa približuje k víťazstvu v tomto zápase.
0-15
Do nasledujúcej hry ale lepšie vstupuje podávajúci Kamil Majchrzak, ktorý výmenu ukončuje víťazným úderom, ktorých dnes z jeho strany nebolo až tak veľa.
5:3
Výborne! Norbert Gombos zvláda tento pomerne náročný gem pri vlastnom servise a k víťazstvu v tomto zápase mu chýba už len jediný gem!
40-30
Mimoriadne dôležitú výmenu však zvláda Norbert Gombos skvele, keď ju ukončuje ďalším víťazným úderom a dáva tak zabudnúť na predchádzajúcu školácku chybu.
30-30
Tak to je obrovská škoda. Norbert Gombos mal túto výmenu ideálne rozohratú, pri pokuse o víťazný volej však vyrobil zatiaľ asi najväčšiu chybu v tomto zápase, keď netrafil takmer celý odkrytý dvorec.
30-15
Prichádza však aj zbytočná chyba zo strany Norberta Gombosa, ktorý dostáva Kamila Majchrzaka v tomto geme predsa len na kontakt.
30-0
Výmena takmer ako cez "kopirák", keď Slovák skvelým bekhendovým úderom zatlačil svojho menej skúseného súpera do neriešiteľnej defenzívy.
15-0
Norbert Gombos zahnal svojho súpera ďaleko za základnú čiaru a Kamil Majchrzak sa už z hlbokej defenzívy nedokázal dostať. Loptička z jeho bekhendu končí len na sieti.
4:3
Kamil Majchrzak sa nevzdáva a v treťom sete znižuje na 3:4 zo svojho pohľadu. Na podanie však ide Norbert Gombos, ktorý zatiaľ na svojom servise najmä v treťom sete doslova exceluje.
15-40
Tak teraz mal Kamil Majchrzak aj trochu šťastia, keď jeho forhend spadol presne na základnú čiaru Norberta Gombosa, na čo Slovák už nedokázal zareagovať.
15-30
Norbert Gombos sa teraz nechal čiastočne rozhodiť dotykom loptičky o sieť a následne vyrába tak trochu nešťastnú chybu, keď sa loptička z jeho bekhendu dotkla len pásky.
15-15
O niečo podobné sa pokúsil slovenský tenista aj tenokrát, v tomto prípade však loptička končí v aute a stav v tomto geme je tak vyrovnaný.
15-0
Tak poľský tenista začína byť proti bezchybne hrajúcemu Slovákovi absolútne bezradný. Norbert Gombos predviedol exkluzívny nechytateľný return.
4:2
No a tak sa aj stáva. Expresne rýchlo zvyšuje slovenský tenista znova na rozdiel dvoch gemov. Vyhráva 4:2 a podávať pôjde Kamil Majchrzak.
40-0
Norbert Gombos je na servise stále viac suverénny a má šancu pripísať si na svoju stranu ďalšiu čistú hru pri vlastnom podaní.
30-0
Tak toto je svetový výkon zo strany slovenskej rebríčkovej aj zápasovej jednotky. Gombos zaznamenáva druhé eso za sebou.
15-0
Norbert Gombos začína nasledujúci gem najlepšie, ako sa dá, a to ďalším esom na svojom konte.
3:2
Norbert Gombos pridáva aj ďalší pokazený return zo svojej rakety. Nevadí, stále má jeden brejk navrch a ak nezaváha pri vlastnom servise, dokráča k víťazstvu v tomto stretnutí.
30-40
Brejkbal však zatiaľ neprichádza. Naopak, Kamil Majchrzak môže po pokazenom returne Gombosa znížiť stav tretieho setu na 2:3.
30-30
Navyše, Kamil Majchrzak pomáha Norbertovi Gombosovi dvojchybou a tak je tu predsa len šanca na ďalší brejkbal pre slovenského tenistu.
15-30
Slovák sa nevzdáva za žiadneho stavu. Táto výmena ide na jeho konto a stav je tak 15:30 z jeho pohľadu.
0-30
Prichádza aj prvé Poliakovo eso v treťom sete. Tak uvidíme, či aj v tomto geme dokáže Norbert Gombos ešte zabojovať.
0-15
Kamil Majchrzak na úvod piateho gemu skrátil hru, čo mu snáď po prvýkrát v zápase vyšlo a dostáva sa tak do vedenia.
3:1
Výborne! Je to tak. Norbert Gombos pokračuje vo veľmi koncentrovanom výkone a zvyšuje v treťom sete na 3:1.
40-0
Podobne tomu bolo aj teraz, keď sa Kamil Majchrzak za touto loptičkou mohol len obzrieť. Bude z toho čistá hra pre nášho tenistu?
30-0
Pri svojom servise pôsobí slovenský tenista mimoriadne koncetrovane a dokáže výmeny ukončovať nechytateľnými víťaznými údermi.
15-0
Tak toto bola veľmi pekná výmena z oboch strán. Norbert Gombos si musel prísť po loptičku až na sieť, kde ale zahral veľmi pekný krížny úder, a tak prinútil svojho súpera k chybe z forhendu.
2:1
Poliakovi sa napokon toto podanie podarilo napriek výrazným problémom udržať. Znižuje na 1:2 zo svojho pohľadu, na podanie však ide Norbert Gombos.
40-A
Kamil Majchrzak zatiaľ k ďalšiemu brejkbalu nášho tenistu nepúšťa a dostáva sa do výhody v treťom geme tretieho setu.
40-40
Bohužiaľ, tento brejkbal zostáva nevyužitý, keď Slovák spravil v dobre rozohratej výmene pomerne zbytočnú chybu. Uvidíme, či príde aj ďalšia príležitosť.
40-30
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETNásledne ale prichádza ďalšia skvelá výmena zo strany Norberta Gombosa, ktorý dnes predvádza jeden zo svojich životných výkonov.
30-30
Tak teraz prišlo predsa len aj trošku netrpezlivosti na strane Norberta Gombosa, ktorý tento return zbytočne uponáhľal a robí chybu.
30-15
Kamil Majchrzak je ale evidentne psychicky dole a akonáhle sa dostane aspoň trochu do výmeny, tak ju väčšínou ukončí nevynútenou chybou. Tak ako v tomto prípade.
15-15
Ani Norbert Gombos však nie je neomylný a aj on občas spraví nejakú tú pomerne zbytočnú chybu.
15-0
Kamil Majchrzak ale nezačína túto hru vôbec dobre, keď si zaznamenáva ďalšiu zo série zbytočných nevynútených chýb na svojej strane.
2:0
No a obrovskú pohodu na svojej strane potvrdzuje Gombos tým najlepším možným spôsobom – prvým esom v treťom sete. Vedie 2:0, na podanie ide jeho súper.
40-15
Slovenský tenista ukazuje obrovskú silu vo svojom forhende a výmenu za výmenou nim ničí svojho súpera na opačnej strane kurtu.
30-15
Norbert Gombos ale má tých víťazných úderov omnoho viac ako jeho súper a ďalší z nich si pripisuje po ideálnej hernej kombinácii servis-volej.
15-15
Tentokrát ale aj Kamil Majchrzak ukázal, že tenis hrať vie, keď pomerne dlhú výmenu ukončil elegantným víťazným úderom k základnej čiare.
15-0
Kamil Majchrzak sa vôbec netrafil do svojho returnu, čo prináša pre Norberta Gombosa priamy bod zo servisu a vedenie v druhom geme tretieho setu.
1:0
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETVýborne! Tak dnešný výkon Norberta Gombosa znesie aj tie najprísnejšie kritéria. Norbert Gombos ukončuje úvodný gem tretieho setu presným forhendom, vedie 1:0 a pôjde podávať. Ideálny úvod tretieho setu!
40-15
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETTak žeby z toho bol ideálny začiatok? Po ukážkovom tvrdom returne je z toho dvojica brejkbalových príležitostí pre Norberta Gombosa!
30-15
Navyše prichádza aj ďalšia úspešná výmena zo strany slovenského tenistu, ktorý tak nepoľavuje zo svojho mimoriadne koncetrovaného výkonu.
15-15
Norbert Gombos sa však nenecháva vôbec vyvodiť z miery a následne reaguje víťazný úderom z bekhendovej strany rakety.
0-15
Tretí set tohto stretnutia začína kuriózne, keď Kamilovi Majchrzakovi pomohlo aj to povestné tenisové "prasiatko" k zisku úvodného fiftínu.
6:2
Hráme ešte len niečo viac ako hodinu a Norbert Gombos už vedie nad Kamilom Majchrzakom 2:0 na sety. Slovenský daviscupový tím tak delí už len jeden set od udržania sa v 1. skupine euro-africkej zóny!
40-15
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETSkvelé podanie bolo základom k zisku dvoch setbalov na stranu Norberta Gombosa, ktorý tak kráča pevným krokom za víťazstvom v druhom sete.
30-15
O niečo podobné sa pokúsil aj teraz, no táto exhibičná vložka mu už nevyšla. Napriek tomu mu chýbajú k zisku druhého setu už len dve loptičky.
30-0
Norbert Gombos dnes skutočne v niektorých momentoch predvádza tenis hodný exhibície. Podobne tomu bolo aj teraz, keď ukázal v ťažkej pozícii nechytateľný forhend.
15-0
No a tento dôležitý gem začína slovenský tenista absolútne ideálne, a to ďalším esom na svoje konto.
5:2
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETFantázia! Norbert Gombos hrá dnes mimoriadne koncetrovane a trpezlivo, čo mu prinieslo veľký úspech aj v tomto prípade, keď si po sérii presných úderov počkal na chybu Kamila Majchrzaka. O malú chvíľu tak bude podávať na vedenie 2:0 na sety!
A-40
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETVýborne! Norbert Gombos získava tretiu výmenu za sebou na svoju stranu a je tu ten vytúžený brejkbal pre slovenskú tenisovú jednotku!
40-40
Výborne! Norbert Gombos sa dokonca dostáva až na zhodu, a tak je tu šanca aj na ďalší brejkbal pre slovenského tenistu.
30-40
Proti Norbertovi Gombosovi to však dnes nemá vôbec jednoduché. Norbert Gombos bojuje o každú loptičku a dostáva sa aj v tejto hre na kontakt.
15-40
Kamil Majchrzak rozbehal slovenského tenistu a napokon sa dostáva k dvom šanciam na zníženie nepriaznivého stavu v druhom sete.
15-30
Tentokrát ale ani ideálny return nepomohol slovenskému tenistovi k zisku fiftínu, keď jeho súper na druhej strane kurtu predviedol ideálnu defenzívu.
15-15
Norbert Gombos sa okamžite po returne dostal do ofenzívy, Kamil Majchrzak na to nedokázal absolútne reagovať a napokon loptičku posiela len do autu.
0-15
Kamil Majchrzak už naozaj nemá čo stratiť. Teraz mal však Poliak veľké šťastie, keď bekhend z rakety nášho tenistu skončil len tesne v aute.
4:2
Je to dobré. Norbert Gombos predviedol absolútne ideálnu dĺžku úderov, keď niekoľkokrát trafil presne čiaru, až prišiel ďalší nechytateľný forhend z jeho strany!
40-30
Táto výmena sa musela opakovať, čo ale Norbertovi Gombosovi neuškodilo a pripisuje si ďalší víťazný úder z forhendovej strany rakety.
30-30
Kamil Majchrzak teraz poslal na druhú stranu ideálnu loptičku pod nohy nášho tenistu, ktorý na to už nedokázal zareagovať.
30-15
Na tú ale nadväzuje Norbert Gombos ideálnym spôsobom – esom.
15-15
Následne ale prichádza ďalšia zbytočná chyba zo strany slovenského tenistu, ktorý ich v druhom sete robí predsa len o niečo viac.
15-0
Norbert Gombos musel ísť cez druhé podanie, napriek tomu dokázal pritlačiť svojho súpera ďaleko za základnú čiaru, až prišiel nechytateľný víťazný úder z jeho strany.
3:2
Poliak túto príležitosť využíva. Norbert Gombos v tomto geme nevyužil tri brejkbaly, napriek tomu stále vedie 3:2 a v nasledujúcom geme bude znova podávať.
40-A
Tentokrát z toho brejkbalová príležitosť nebude, Norbert Gombos posiela loptičku znova do autu a je tu výhoda pre podávajúceho Kamila Majchrzaka.
40-40
Ani ten však slovenský tenista nepremieňa, keď jeho nepresný úder za základnú čiaru musel prísť potvrdiť až empajrový rozhodca.
A-40
Norbert Gombos ale nerobí viac chýb v sérii. Teraz si pekne pripravil prechod na sieť a dobrým bekhenodvým volejom sa dostáva aj k tretiemu brejkbalu.
40-40
Tak to je veľká škoda. Norbert Gombosa sa pripravuje vlastnou chybou aj o druhý brejkbal, keď tentokrát loptičku poslal len do autu.
40-30
O prvý brejkbal sa Gombos pripravil sám, keď loptičku od vlastnej základnej čiary poslal len do siete. Dostane však aj druhú príležitosť.
40-15
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETVynikajúci úder zo strany slovenského tenistu priamo pod nohy súpera spôsobil chybu Majchrzaka, a tak sú tu ďalšie dva brejkbaly pre Norberta Gombosa!
30-15
Kamil Majchrzak teraz využil kvaltiný servis, pripravil si útok, ktorý následne presne zakončil po ideálnom prechode až na sieť.
30-0
Tak toto je doslova exhibičné predstavenie zo stran rodáka z Galanty. Ten na druhú stranu kurtu posiela jeden víťazný úder za druhým a získava tak fiftín za fiftínom.
15-0
Norbert Gombos je na skvelej vlne a nasledujúci gem na príjme začína nechytateľným forhenodvým víťazným úderom do protiľahlej časti kurtu.
3:1
Skvelý výkon Slováka pokračuje. Norbert Gombos odvracal dva brejkbaly, napriek tomu dokázal potvrdiť zisk súperovho servisu z predchádzajúceho gemu.
A-40
Tak toto je skvelý výkon zo strany slovenskej jednotky. Gombos získava tretí fiftín v rade a dostáva sa tak do výhody pri vlastnom servise.
40-40
Norbert Gombos sa nenecháva ovplyvniť tiahou okamihu. Druhý brejkbal odvracal cez veľmu dlhú výmenu, ktorú ale zvládol v podstate ideálne.
30-40
Prvý brejkbal pri vlastnom servise ale slovenský tenista dokázal odvrátiť. Treba sa však sústrediť aj na ten druhý.
15-40
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETTak pozor! Norbert Gombos akoby si spomenul na prvý set, keď aj tenokrát ponúka Kamilovi Majchrzakovi dve brejkbalové príležitosti.
15-30
Bohužiaľ, ale túto výmenu Norbert Gombos nedokázal dotiahnuť do úspešného konca napriek tomu, že ju mal veľmi sľubne rozohratú.
15-15
Následne už Slovák triafa ideálny prvý servis, ktorý jeho súper nedokázal poslať na druhú stranu kurtu.
0-15
Kamil Majchrzak dokázal využiť slabšie druhé podanie Norberta Gombosa, ktorý zostal prekvapený jeho presným returnom na základnú čiaru.
2:1
Je to skvelé! Slovenský tenista poslal na druhú stranu nechytateľný return, získava podanie Kamila Majchrzaka, a tak pôjde o malú chvíľu podávať na potvrdenie brejku.
40-15
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETVýborne! Norbert Gombos dnes zatiaľ predvádza veľmi trpezlivý tenis a dostáva sa k dvom brejkbalovým príležitostiam pri servise poľského tenistu.
30-15
Kamil Majchrzak má ale veľké problémy nájsť recept na trpezlivú hru zo strany slovenskej jednotky a aj v tejto výmene robí ďalši pomerne zbytočnú chybu.
15-15
Následne však na to nedokázal Slovák nadviazať a aj on predvádza nepresnosť z forhendovej časti svojej rakety.
15-0
Navyše, na úvod ďalšieho gemu donútil Gombos svojho súpera k ďalšej chybe, a tak prvý fiftín ide na jeho stranu.
1:1
Slovenský tenista ale žiadne komplikácie nepripúšťa a bez väčších problémov si drží svoj úvodný servis v druhom sete.
40-15
Čistá hra na strane Slovenska z toho ale nebude, keď Poliak v tejto výmene využil menšie pošmyknutie Norberta Gombosa.
40-0
Kamil Majchrzak sa teraz pokúsil skrátením hry zmeniť tempo výmeny, loptička však pristála mimo vymedzeného priestoru, a tak je z toho fiftín pre slovenského tenistu.
30-0
Slovák si teraz poriadne rozbehal súpera, prišiel si po loptičku na sieť, odkiaľ poslal ďalší ideálne umiestnený forhend na druhú stranu kurtu.
15-0
Norbert Gombos musel ísť cez druhý servis, bola z toho dlhá bekhendová prestrelka, ktorú trpezlivý Gombos ukončil nekompromisným forhendom do protiľahlého rohu kurtu.
0:1
Ďalšie komplikácie už ale Poliak nepripustil a po prvý raz v zápase si drží servis a ide do vedenia v druhom sete 1:0.
30-40
Norbert Gombos ale dokázal využiť nie príliš ideálne postavenie súpera na základnej čiare a zakončil výmenu ďalším víťazným úderom.
15-40
No a v tejto chvíli má Poliak k dispozícii po presnom forhende k dispozícii dva gembaly na vedenie v druhom sete.
15-30
Kamil Majchrzak si v tomto zápase ešte ani raz neudržal vlastný servis, v tomto momente je však k tomu blízko, keď mu chýbajú už len dve loptičky.
15-15
Následne ale prichádza chyba z rakety slovenského tenistu, ktorý poslal loptičku len za základnú čiaru.
15-0
Druhý set začína na servise Kamil Majchrzak, Norbert Gombos si však pripisuje nádherný forhendový víťazný úder, proti ktorému nemal jeho súper žiadnu šancu.
6:1
Výborne! Podarilo sa. Norbert Gombos získava prvý set v súboji tímových jednotiek na svoju stranu jednoznačným pomerom 6:1, keď Poliakovi Kamilovi Majchrzakovi s výnimkou pár výkyvov v podstate nič nedovolil.
A-40
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETNorbert Gombos ale v tomto geme zatiaľ svojho súpera k brejkbalu nepúšťa, naopak, dostáva sa k štvrtému setbalu. Tak snáď to tentokrát vyjde!
40-40
Tak to je nepríjemné. Kamil Majchrzak už naozaj nemá čo stratiť, čo predviedol aj v tejto zatiaľ najdlhšej výmene zápasu a vymazal aj tretí setbal slovenského tenistu.
40-30
Ani druhý setbal Norbert Gombos zatiaľ nevyužíva. Verme, že toto neprinesie nervozitu na raketu slovenského tenistu.
40-15
Kamil Majchrzak ešte skúša zabojovať, keď si zapisuje vôbec prvý víťazný úder v tomto zápase.
40-0
No a po ďalšej bezchybnej výmene je z toho trojica setbalov pre Norberta Gombosa.
30-0
Slovenský tenista v posledných minútach doslova nerobí chyby a zisk prvého setu je skutočne len otázkou času.
15-0
Norbert Gombos mal pri vlastnom servise jedno zaváhanie, keď oň prišiel, odvtedy však absolútne dominuje a kráča pevne za ziskom prvého setu.
5:1
Norbert Gombos si túto šancu už nenechal úsť a v nasledujúcom geme bude podávať na zisk prvého setu!
40-15
Prvý brejkbal v tomto geme slovenský tenista ešte vlastnou menšou netrpezlivosťou ešte nevyužíva, má však ďalšie dve príležitosti.
40-0
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETTak toto je úžasné predstavenie od Norberta Gombosa na príjme. Ten núti presnými údermi k základnej čiare svojho poľského súpera k stále väčšiemu poštu chýb.
30-0
Tak vyzerá to, že Poliak sa začína psychicky lámať, keď Norbert Gombos v posledných minútach na krute stále viac dominuje.
15-0
Kamil Majchrzak znova musel zapojiť druhý servis, čo využil Norbert Gombos ideálne, keď si zapisuje ďalší presný forhendový úder do odkrytej časti kurtu.
4:1
Následne ale Norbert Gombos predviedol skvelý pohyb, ideálne čítanie hry a po krásnej výmene sa dostáva už do vedenia 4:1 v prvom sete, čo vyzerá nádejne!
40-30
Potvrdenie brejku z predchádzajúcej hry však z toho zatiaľ nebude, keďže prichádza lacná chyba z rakety rodáka z Galanty.
40-15
Gombos je pri vlastnom servise tentokrát pomerne koncetrovaný a zaznamenáva aj druhý forhendový víťazný úder za sebou.
30-15
Norbert Gombos sa zatiaľ snaží meniť rytmus hry a tentokrát mu to vyšlo ideálne, keď výmenu ukončil presným víťazným úderom.
15-15
Následne ale nedokázal Slovák zabodovať, a tak Kamil Majchrzak vyrovnáva stav tohto gemu.
15-0
Navyše, nasledujúcu hru začína slovenský tenista nepríjemným podaním, ktoré nedokázal Kamil Majchrzak poslať na druhú stranu dvorca.
3:1
Skveá úspešnosť slovenského tenistu pri podaní súpera pokračuje. Druhý brejkbal a druhý úspech Norberta Gombosa. Slovák zvyšuje v prvom sete na 3:1!
40-30
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETVýborne. Norbert Gombos znova zvolil trpezlivú hru, pripravil si ideálnu pozíciu, nabehol na sieť a nechytateľne zakončil!
30-30
Našťastie mu v nasledujúcej výmene pomáha jeho súper pomerne lacnou chybou od základnej čiary a vo štvrtej hre prvého setu je tak stále všetko otvorené.
15-30
Norbert Gombos má v doterajšom priebehu zatiaľ celkom veľké problémy s dĺžkou svojich úderov. Aj tentokrát poslal svoj forhend len tesne za základnú čiaru.
15-15
Kamil Majchrzak musel ísť cez druhý servis, čo Slovák využil ideálne, keď zahral Majchrzakovi nepríjemný return priamo pod nohy, ktorý poslal poľský tenista len do siete.
0-15
Tak toto bolo tesné. Norbert Gombos si Poliaka dobre rozpohyboval a pokúsil sa o presný forhendový víťazný úder, loptička však skončila v tesnom aute.
2:1
No a bohužiaľ, Kamil Majchrzak okamžite túto ponuknutú príležitosť využíva a znižuje stav prvého setu na 1:2 zo svojho pohľadu. Navyše, pôjde podávať.
30-40
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETTak toto je nepríjemné. Norbert Gombos začína robiť viacero chýb a daruje tak Kamilovi Majchrzakovi šancu na zisk svojho strateného servisu späť na svoju stranu.
30-30
Tak to je škoda. Ďalšiu dlhšiu výmenu už Slovák stráca. Ukázal síce dlhé nohy, tentokrát bol ale o niečo trpezlivejší a presnejší Kamil Majchrzak, ktorý donútil Gombosa k chybe.
30-15
No a okamžite prichádza aj prvé esto tohto stretnutia, ktoré si pripisuje na svoje konto Norbert Gombos a otáča tak vývoj tohto gemu.
15-15
Následne ale okamžite slovenská jednotka reaguje pekným víťazným úderom z forhendu, keď dokázala zložiť reparát z forhendovej strany rakety.
0-15
Ďalšiu hru na servise ale nezačína Gombos úplne ideálne, keď spravil snáď prvú lacnejšiu chybu z forhendu.
2:0
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETA tak sa aj stáva! Slovák získava hneď prvý servis Kamila Majchrzaka a veľmi rýchlo sa dostáva do vedenia 2:0 v prvom sete!
40-30
Slovensko zdolalo Poľsko 4:1 (Davis Cup 2017) | SPORTNETVýborne! Tretí fiftín v rade pre slovenského tenistu znamená hneď prvý brejkbal. Norbert Gombos má šancu odskočiť poľskému tenistovi.
30-30
Skvelé. Norbert Gombos vyrovnáva stav tohto gemu na 30:30, keď znova vyčkal na to, čo spraví jeho súpera a aj tentokrát sa to vyplatilo.
15-30
Videli sme najdlhšiu výmenu doterajšieho priebehu zápasu. Na našu radosť ide na konto Norberta Gombosa, ktorý si trpezlivo počkal na chybu svojho súpera.
0-30
Ani tentokrát slovenská rebríčková jednotka netrafila loptičku tak, ako potrebovala, a tak je z toho druhý fiftín v rade pre poľského tenistu.
0-15
Kamil Majchrzak teraz vytiahol Noberta Gombosa na sieť, ktorý sa tam trošku podkĺzol, a tak nezvládol zahrať úder podľa svojich predstáv.
1:0
Ideálny úvod pre slovenskú jednotku, ktorá ukončuje prvý gem pri vlastnom servise víťazným úderom a ujíma sa rýchlo vedenia 1:0.
40-0
Tentokrát Gombosovi pomohol aj jeho súper Kamil Majchrzak, keď loptičku zo svojho forhendu od základnej čiary poslal len do siete.
30-0
Tentokrát už musel ísť slovenský tenista cez druhý servis, ani to ho však nezastavilo na ceste za ziskom ďalšieho ďalšieho fiftínu na svoje konto.
15-0
Norbert Gombos začal stretnutie na podaní a odštartoval ideálne. Priamym bodom zo servisu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Norbert Gombos s Kamilom Majchrzakom v tejto chvíli prichádzajú na dvorec Národného tenisového centra. O malú chvíľu absolvujú žreb, krátku rozcvičku a zápas sa bude môcť začať.
Vážení fanúšikovia!

Tenisový Davis Cup má dnes na programe záverečné dvojhry. V stretnutí o postup do 1. skupiny euroafrickej zóny vedie Slovensko nad Poľskom 2:1 na zápasy, no k postupovej definitíve potrebuje získať ešte jeden bod. O ten zabojuje aj v našom textovom prenose Norbert Gombos, ktorého v súboji jednotiek čaká Kamil Majchrzak.

NORBERT GOMBOS

Norbert Gombos je v rebríčku ATP momentálne na 85. mieste. Sezónu začal v druhej stovke, no svojimi dobrými výkonmi sa vypracoval na post slovenskej jednotky. V tejto pozícii nastupuje v Davis Cupe prvýkrát, no v piatok to na jeho výkone nebolo znať. Svoju bilanciu v tímovej súťaži upravil vo dvojhre na 3-7, keď po viac ako dvojhodinovej bitke zdolal Huberta Hurkacza. V prvých dvoch dejstvách dominoval, potom prišla možno menšia strata koncentrácie, ale napokon to zverenec Ladislava Šimona zvládol v štyroch setoch. Po druhom servise súpera získal 64% loptičiek, čo bol jeden z kľúčov k cennému víťazstvu. Sedemkrát obral poľského tenistu o podanie a tiež ťažil z toho, že len 20-ročný mladík spravil až pätnásť dvojchýb. Norbert Gombos tak prerušil sériu štyroch prehier, ktorá sa začala na Rogers Cupe v kanadskom Montreale. V dnešnom zápase bude favoritom a veríme, že pre Slovensko získa potrebný tretí bod.

KAMIL MAJCHRZAK

Kamilovi Majchrzakovi patrí v rebríčku ATP aktuálne 267. miesto. Pozíciu poľskej tímovej jednotky pri neúčasti Jerzyho Janowicza ale nezvládla podľa svojich predstáv. V piatok prehral s Andrejom Martinom 1:3 na sety, čo môže byť kľúčový výsledok v rámci celého stretnutia. Poliak začal výborne, získal hneď úvodné podanie súpera, no následne brejk nedokázal potvrdiť. Zápas bol veľmi vyrovnaný a rozhodovali detaily. Kamil Majchrzak sa často snažil o zmenu rytmu, skracoval výmeny a často mu to aj vychádzalo. Postupom času ale začal pôsobiť unavene a robil zbytočné chyby. Po vyhranom druhom sete už nedokázal získať podanie Andreja Martina a celkovo využil len dva zo siedmich brejkbalov. V zápase sa zaskvel 40 víťaznými údermi, ale zaznamenal aj 33 nevynútených chýb. Proti Norbertovi Gombosovi v kariére ešte nehral, keďže vo veku 21 rokov sa prevažne predstavuje na challengeroch a turnajoch kategórie Futures.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.
Nachádzate sa tu: