ONLINE: Michalovce - Poprad (semifinále play off, dnes)

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad dnes.
HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad dnes. (Autor: TASR)
Sportnet|22. apr 2021 o 13:00

Sledujte online prenos s nami.

MICHALOVCE. HK Dukla Ingema Michalovce a HK Poprad si vo štvrtok zmerali sily v 5. semifinále play off Tipos extraligy. Úspešnejší boli hostia, ktorí vyhrali 3:2 po predĺžení a rovnakým skóre vedú aj v sérii.

V tíme Michaloviec nenastúpil útočník Marek Mašlonka, ktorému zastavila činnosť Disciplinárna komisia SZĽH za faul na Dávida Skokana.

Naopak, disciplinárka povolila štart dvojici popradských hráčov Marcel Haščák - Adam Drgoň, voči ktorým podal podnet michalovský klub.

Zápas sme sledovali online.

ONLINE PRENOS: Michalovce - Poprad (hokej, dnes, Tipos extraliga, semifinále play off, 5. zápas, NAŽIVO, LIVE, video, štvrtok)

Tipos Extraliga play-off Semifinále 2020/2021
22.04.2021 o 18:00
Michalovce
2:3
(1:0, 0:2, 1:0, 0:1)
62' minúta
Ukončený
Poprad
Prehľad
Góly a asistencie: 11. Lalancette (Kolusz), 52. Erkinjuntti (Mudrák, Lalancette) – 30. Skokan (Svitana, Drgoň), 36. Skokan (Svitana, Haščák), 62. Livingston. Rozhodca: D. Konc st., M. Novák – D. Konc ml., Kacej.. Diváci: bez divákov..
Nebolo teda nutné veľmi dlho hrať. Popradu vyšla jedna dobrá akcia a James Livingston strhol tretí bod na stranu kamzíkov. HK Poprad môže sériu cez víkend ukončiť. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia.
Koniec zápasu.
61:57
goalPoprad dal gól!
Je rozhodnuté hneď na začiatku! JAMES LIVINGSTON z bekhendu prekonal Tomáša Tomeka a Poprad vyhráva dôležitý piaty zápas série. Tá sa presúva späť pod Tatry a mužstvá sa stretnú v sobotu. Bez asistencie.
61:42
Tomáš Vošvrda zachytil puk v lapačke. Michalovce si vybojovali pásmo. Samozrejme, keď chcú uspieť, musia vyhrať vhadzovanie.
60:10
Brejčák prihral Drgoňovi, ktorý nedostal puk do útočného pásma.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 20:40.
Nasleduje 18-minútová prestávka a pôjdeme do predĺženia. Michalovciam zachránil kožu Antti Erkinjuntti. Budeme hrať až kým nepadne rozhodujúci gól a bez nájazdov. Takže ak to bude opatrné, čaká nás ešte dlhý večer na Zemplíne.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:29
importantMihálikovu strelu zneškodnil Vošvrda a Lalancette neuspel z dorážky!
58:45
importantLehtonen nebezpečne zamieril! Trafil zadný mantinel, ale tento puk rozhodne vyrušil Vošvrdu!
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:25
Pred Vošvrdom to je neisté a nevidí toho veľa. Korhonen sa chcel podpísať pod prekvapenie, ale nevyšlo mu to.
57:08
Livingston si vylomil zuby po strele z kruhu na Tomekovi.
55:29
Haščák sa ideálne natlačil pred Tomeka a hoci bol tiesnený, skúsil aspoň jednou rukou uspieť. Gól nestrelil.
55:01
Michalovce dostávajú Poprad do tlaku, z ktorého teraz mohol vyústiť gól od Fína Lehtonena.
54:06
Bartánus vyviezol puk do stredného pásma a snažil sa preniknúť viac dopredu. Ulrych ho predbehol a pokryl puk.
importantReklamná prestávka.
53:28
Mudrák svižnejšou strelou dostal puk na Vošvrdu, ktorý to jednoducho pokryl.
51:50
goalDukla Michalovce dala gól!
ANTTI ERKINJUNTTI veľmi dlho nerozmýšľal. Zvnútra pravého kruhu a viac z uhla prudko zakončil a puk sa dostal do bránky aj napriek tomu, že Vošvrda sa snažil istiť si toto miesto, čo nakoniec nepomohlo. Asistencia: Dávid Mudrák a Christophe Lalancette.
50:42
Dobrú strelu poslal Dávid Šoltés. Puk išiel vedľa ľavej žrde.
50:08
Southorn má kvalitné strely. Po zisku puku ho okamžite napálil na Vošvrdu, ktorý na neho vyzrel skvelou lapačkou. Znepríjemniť mu to chcel kapitán Svitana, ktorý sa hodil na ľad, ale puk letel ponad neho.
49:54
Poprad hrá s piatimi hráčmi.
49:19
importantRegenda z bezprostrednej blízkosti nerozvlnil hosťujúcu sieť!
48:43
Presilovka nejde Michalovciam tak, ako by si želali.
47:54
Trest si odsedí útočník Marek Zagrapan.
47:54
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Vošvrda – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
47:54
importantVošvrda úmyselne posunul bránku korčuľou! Toto budú dve minúty na strane kamzíkov!
47:45
Erkinjuntti v pozícii obrancu a dobre mieril na popradskú bránku.
47:18
Michalovce hrajú s piatimi hráčmi.
47:18
Dávid Skokan prešiel s pukom takmer cez celé klzisko a svojimi skúsenosťami si vytvoril miesto na pokus. Tomáš Tomek si dôsledne pokryl pravú žŕdku a hru prerušil.
46:27
Livingston možno aj premrhal vhodný okamih na priamu strelu z ľavej strany, keď chvíľu pred ním žiadny michalovský hokejista.
46:00
Popradčania tlačia Michalovčanov v ich tretine. Zemplínčania krátko na to sa oslobodili.
45:27
Tavi naznačoval, žeby strieľal, ale ešte vymyslel prihrávku pre Mashintera.
45:18
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Erkinjuntti – 2 min., podrazenie).
44:51
Lalancette posielal príliš prudký puk z rohu klziska na modrú čiaru. Dukla sa prakticky sama obrala o zotrvanie v pásme.
44:13
Vladimír Mihálik zobral puk na hokejku a pokúšal sa upokojiť situáciu Michaloviec, ktorým sa dlhší čas nedarí prekonať útočné pásmo.
43:31
Hráči pridávajú na takej zdravej agresivite a zvyšujú obrátky v osobných súbojoch. Hrá sa zároveň čisto.
42:58
Strelecký pokus vyslal poľský obranca Kolusz, ale jeho puk sa nezmestil do priestoru popradskej bránky.
42:28
42:15
Šedivému vytvorili spoluhráči priestor na streľbu. Skúsený obranca pálil, ale opäť to bolo nepresné.
41:43
Mashinter vyhodil puk do bezpečia až k domácej bránke.
41:07
Lehtonen sa na poslednú chvíľu dostal do šance, ale úspešnú strelu nepredviedol.
40:58
Lalancette mieša puk, no nemá ho komu poslať.
40:28
Vylúčenie v tíme HK Poprad (Skokan – 2 min., faul lakťom).
40:28
Skokan poriadne pribil na mantinel Vladimíra Mihálika, ktorý spadol na ľad. Toto sa bude vylučovať.
40:07
Hneď po siedmich sekundách sa hra prerušila. Vhadzovanie v útočnom pásme Dukly po icingu hostí.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 19:49.
Michalovce už nie sú v pozícii vyhrávajúceho tímu. Dávid Skokan zmenil výsledok po góloch v 30. a 36. minúte.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:30
Bekhend Bartánusa preletel okolo tyčky Vošvrdovej brány.
39:20
importantObrovská mela pri popradskej bráne! Hráči sa vrhli po puku, ktorý bol na hornej sieti! Brána neustála tlak a je vyhodená zo svojho postavenia!
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:05
Popradský ostrostrelec Haščák zamestnal Tomeka, ktorý tentoraz odolal.
37:52
importantŠedivý v krátkej potýčke so Skokanom! Hosťujúceho dvojgólového strelca prišiel upokojiť Marcel Haščák a poradil sa mu to! Obíde sa to bez trestov!
37:26
Puk z domácich hokejok zadunel za bránkou popradského brankára Vošvrdu.
35:56
Kamzíci otáčajú skóre. DÁVID SKOKAN krásne obstrelil michalovského brankára Tomeka. Elitný extraligový útok jednoducho robí svoje. Dukla razom je v zložitej situácii. Asistencie: Patrik Svitana a Marcel Haščák.
35:16
importantMichalovce svojím ľahostajným prístupom dovolili hosťom ísť drzo do svojho brankára! Daniel Brejčák v netradičnej roli! Pretlačil sa do zakončenia! Tomek si ľahol na ľad a jeho pravý betón bol silnejší, pretože Vandas nedostal puk na viackrát za čiaru!
34:23
Dukla zapríčinila zakázané uvoľnenie. Buly medzi Karaffom a Preisingerom.
34:10
Mudrák len naslepo vyslal puk von z michalovského pásma.
33:00
importantErkinjuntti pohrozil Popradu! Lepšie zasiahol Vošvrda!
32:29
Handlovský pripravil puk pre Daniela Brejčáka, ktorému však chýbali sily.
31:35
31:16
importantMichalovčania mali takmer problém! Dalhuisen pri pokuse zlomil hokejku na polku a následne prišla delovka jeho spoluhráča, ktorá presvišťala okolo Tomekovej žŕdky!
30:49
Mashinter pohybom oklamal Kolusza. Kamzíci sa usadzujú v pásme.
30:15
Z popradskej strany to ešte vôbec nemusí byť všetko. Domáci hráči sa musia brániť, pretože ešte plynie trest kapitánovi Mihálikovi.
29:54
Veľmi pekná biliardová akcia kamzíkov. Svitana výborne nabil puk zľava doprava a DÁVID SKOKAN bez prípravy prepálil Tomeka, ktorý sa nestihol presunúť. Asistencie: Patrik Svitana a Adam Drgoň.
29:35
Popradčania dostávajú veľkú šancu na vyrovnanie. Presilovka 3 proti 5 bude trvať 24 sekúnd.
29:35
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Mihálik – 2 min., podrazenie).
29:24
Haščáka veľmi dobre dostúpil Takáč. Extraligovému kanonierovi strela nesadla.
28:41
Dávid Mudrák dovolil Zemplínčanom výdych a dostal puk preč z pásma.
28:30
Drgoň sa poriadne oprel do puku od modrej čiary a presne zasiahol Tomekove betóny, ktorý ostal čakať, ako keby nevedel, kde ho má. Skokan ešte robil problémy, ale domáca obrana ho upratala.
28:25
Tomek si pripísal prvý zákrok pri tomto oslabení. S ťažkou strelou Haščáka si poradil.
28:09
Kamzíci si potrebujú súpera ideálne rozložiť, aby mohli útočiť z tradičného presilovkového postavenia.
27:59
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Ťavoda – 2 min., krosček).
27:59
importantŤavoda po prerušení hry uštedril krosček Livingstonovi a Poprad si zahrá presilovku!
27:13
Hudec chcel využiť to, že Tomek toho príliš veľa nevidel. Netrafil však priestor jeho bránky.
26:28
Marcel Haščák vysielal puk z ľavej strany. Do puku sa vložil Mihálik.
25:42
Matej Paločko vletel do útočného pásma. Postavenie mimo hry. Hra je vykázaná do stredného pásma.
25:04
importantVošvrda mal ťažkú prácu, ale poradil si s dvomi pokusmi Takáča! Prvú strelu pokryl betónom a rovnako si počínal aj pri jeho dorážke!
24:20
Török vystrelil po otočke a snažil sa zaskočiť Vošvrdu. Český gólman si nedal prestreliť betóny.
23:25
importantMichalovce po brejku nezvýšili skóre! Lalancette potiahol puk poza popradského brániaceho hráča a vyzval k zakončeniu Korhonena, ktorý minul poloprázdnu bránu hostí!
23:09
Seigo nepríjemne zakončoval. Skokan pod atakom Mihálika tečoval, ale na ľad mu pomohol domáci kapitán Mihálik.
22:48
Dalhuisen našiel hokejku Svitanu, ktorý predĺžil puk do útočného pásma.
22:33
Haščák ťahal puk k červenej čiare. Cesta pred ním bola prehustená domácimi hokejistami, preto zvolil nahodenie do pásma. Puk skončil v náručí Tomeka.
21:23
Ťavoda uplatnil kilogramy proti Ulrychovi. Hmotnostne to bol férový súboj.
20:59
Kolusz rozbehol akciu Zemplínčanov, ktorú strelou spoza modrej čiary uzavrel Erkinjuntti do Vošvrdovej lapačky.
20:30
Tomáš Vošvrda bol v ohrození, ale stihol pred Galambošom zakryť puk lapačkou.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 18:51.
Tretí zápas play-off akejkoľvek série je vždy veľmi dôležitý. Jeho dôležitosť si uvedomujú oba tábory. Prvý správny krok k jeho získaniu urobili Zemplínčania. Ale dve tretiny sú ešte pred nami a navyše jeden gól nič neznamená.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:32
Brejčák pohotovo odpálil puk pred Sujom.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:45
Livingston nebol stabilný na korčuliach v priestore medzi kruhmi.
17:59
importantĎalšia dávka šťastia pre Tomeka! Handlovskému stačilo iba usmerniť puk do brány a začínali by sme odznova!
17:36
Aktivitu vyvinul pred michalovskou bránou Marcel Haščák. Michalovčania ho obklopili a nemohol tak lepšie zakončiť.
16:47
Dalhuisen chcel servíroval prihrávku popri modrej čiare na Daniela Brejčáka. Holanďan kamzíkov vyhnal z pásma.
16:09
Taviho otočka spoza Tomeka nežala úspech.
15:20
Lalancette bol aktívny za Vošvrdovou bránkou. V súboji pri mantineli nemal dostatok šťastia a nepretlačil puk do streleckej pozície na Takáča, ktorý operoval za ľavým kruhom.
14:53
Jakub Suja pomohol kolegom v strede ľadovej plochy a dostal puk na ich hokejky.
14:04
importantTomekovi horelo pod zadkom! Za všetko mohlo dobré nahodenie puku od Dalhuisena! Ešte to z dorážky chcel gólovo doladiť Preisinger, ale domácich teraz podržalo aj šťastie!
13:30
Mudrák bol o čosi pomalší ako Matej Paločko, ktorý ho dostihol pri mantineli. Vďaka jeho výbornému pohybu drží popradský tím vpredu.
12:36
Tavi neudržal jednoduchý puk na hokejke a následne mohol domácich oslobodiť Karaffa, ale nepodarilo sa mu to.
12:22
Michalovce pracujú s pukom vo vlastnej obrannej tretine. Kamzíci sa rozhodli pre vysoké napádanie.
11:17
Suja dobre časoval puk pre Regendu. Proti sebe ale mal hosťujúcich obrancov, a tak nešiel do strely.
11:02
Michalovský brankár pri presúvaní sa posunul svätyňu.
10:41
Adam Drgoň nebol ďaleko od vyrovnania. To by bola raketová odpoveď súpera.
10:23
CHRISTOPHE LALANCETTE z minisúboja proti Vošvrdovi vyšiel úspešne. Puk nasmeroval k ľavej tyčke. Asistencia: Marcin Kolusz.
10:00
Polovica prvej tretiny vošla do histórie. Východniari nahodili dobré tempo a venujú sa hre. Góly do tejto chvíle nepadli.
09:09
importantStrieľal Svitana, ale nepresne! Okamžite mohol otvoriť skóre Seigo! Puk však príliš nadvihol!
08:50
Popradčanom sa darí. Dlho držia puk na hokejke a domáci sa nechali zatvoriť ako pri oslabení.
08:24
Haščákovi prepadol puk cez čepeľ, ale jeho mužstvo má šancu zotrvať za modrou čiarou.
07:45
Ulrych bol posledným hráčom, ku ktorému mieril puk a Poprad štartuje do útočnej snahy.
06:54
Lehtonen dostal výbornú nahrávku do jazdy. Michalovčania ale nemali hráča pred bránkou, a tak sa nezrodila domáca šanca.
06:20
Tomek bol pripravený a vykopol sľubnú strelu Preisingera spoza ľavého kruhu.
05:25
Veľmi dobre zamieril svoj pokus Regenda z ťažkého pravého uhla. Vošvrda použil pravý betón, ktorým si skoro poslal puk do siete. Popradská defenzíva následne efektne zapracovala.
05:00
Matej Paločko zasiahol proti Erkinjunttimu a Dukle prekazil zámer usadiť sa v pásme.
04:35
Mudrák prehral pretláčanie pri mantineli. Hostia spod Tatier tak dostávajú hru na michalovskú tretinu.
04:12
Lalancette si šikovne nakorčuľoval poza popradských hráčov na prihrávku Töröka.
03:50
Regenda preukázal patričnú dávku obetavosti. Bez hokejky blokoval nahodený puk súpera, čím tak znemožnil prácu Tomekovi.
03:10
Opäť nastala situácia, kedy domáci Suja po pravom krídle nabral rýchlosť a cez dvoch Popradčanov putoval k bránke. Do zakončenia sa však nedostal.
02:35
Kolusz pod vplyvom hosťujúcich hráčov vyhadzoval puk z tretiny ťažko. V strednom pásme sa ho ujal Dalhuisen.
02:03
Rozhodcovia odpískali zakázané uvoľnenie. Hráči prichádzajú do pravého kruhu k brankárovi Tomášovi Tomekovi.
01:25
Kolusz už pomaly strácal puk za svojím brankárom, čím sa na okamih otváral hosťom priestor. V tomto prípade kamzíci nepálili na Tomeka.
00:50
Popradčania cez Dalhuisena aj Handlovského sa dostali dopredu. Vandas otestoval Tomeka strelou smerujúcou medzi betóny. Domáci brankár si dal pozor.
00:30
Suja predviedol dobrý prienik až do hĺbky útočného pásma. Nakoniec bola hra prvýkrát prerušená. Buly pred Tomášom Vošvrdom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek – Mihálik (K), Southorn, Kolusz, Mudrák, Ťavoda, McCormack, Šedivý – Erkinjuntti, Galamboš, Korhonen – Lehtonen, Lalancette, Takáč – Bartánus, Suja, Regenda – Šoltés, Karaffa, Török – Lačný.

HK Poprad: Vošvrda – Drgoň, D. Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, M. Hudec, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš.

Rozhodca: D. Konc st., M. Novák – D. Konc ml., Kacej..
Príjemný dobrý deň zo Zemplína, dnes pokračuje semifinálová séria play-off Tipos extraligy medzi Michalovcami a Popradom piatym zápasom.

HK Dukla Ingema Michalovce

Namiesto potvrdenia vedenia v sérii prišla strata dvoch bodov a prakticky nový začiatok. Zemplínčania v prvom zápase pod Tatrami vôbec neoslnili, keď zaznamenali iba trinásť striel na bránku a v druhom doplatili na efektivitu. Štvrté stretnutie poznačil nepríjemný záver po faule Mašlonku na Skokana a následná šarvátka Haščáka s Louisom. Michalovský útočník už bol potrestaný, a tak kľúčový duel série bude pozerať iba z tribúny.

HK Poprad

Poprad naplno využil domáci ľad a naplnil tak predpoveď, že dokáže vyrovnať sériu. Najbližšie stretnutie na Zemplíne bude mimoriadne dôležité pre obe strany. Pár hodín pred vhadzovaním nie je isté, či za kamzíkov nastúpi Marcel Haščák a Adam Drgoň. Na oboch hráčov totiž podali Michalovce podnet. Ak budú chýbať, pôjde o výraznú stratu dvoch lídrov z obrany, respektíve útoku.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»ONLINE: Michalovce - Poprad (semifinále play off, dnes)