Fotka zo zápasu HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce.
Fotka zo zápasu HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|26. dec 2023 o 19:40

Humenné bolo aj napriek rýchlemu gólu aktívne.

Tipos extraliga - 29. kolo

Michalovce - Humenné 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 2. Valach (Heard, Puliš), 51. Santos (Suja), 58. Suja (Daugavinš), 58. Cibák (Suja)

Rozhodovali: Snášel, T. Orolin - Stanzel, Bogdaň, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili už v dvanástich zápasoch za sebou.

V utorňajšom stretnutí 29. kola Tipos extraligy triumfovali nad HC 19 Humenné 4:0.

Hostia prehrávali od 2. minúty, no favoritovi dlho vzdorovali a vypracovali si aj viacero gólových príležitostí. Počas celého zápasu však nedokázali nájsť recept na brankára Vladimíra Glosára.

Michalovčania rozhodli o svojom víťazstve v druhej polovici tretej tretiny, keď strelili tri góly. Pre nováčika z Humenného to bola už 20. prehra v sezóne, po ktorej je so sedembodovou stratou na poslednom 12. mieste tabuľky.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Michalovce - HC 19 Humenné dnes (hokej, 29. kolo, Tipos extraliga, utorok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
26.12.2023 o 17:30
29. kolo
Michalovce
4:0
(1:0, 0:0, 3:0)
60' minúta
Ukončený
Humenné
Prehľad
Góly a asistencie: 2. Valach (Heard, Puliš), 51. Santos (Suja), 58. Suja (Daugavinš), 58. Cibák (Suja).
Michalovce zvládli tretie dejstvo na jednotku a troma gólmi v poslednej desaťminútovke nakoniec rozhodli toto stretnutie. Humenné tak nakoniec porazili 4:0.
Michalovce si vďaka výhre upevňuje druhú priečku v tabuľke. Humenné zas ostáva posledné.
Koniec zápasu.
59:10
Humenné ešte síce pokračuje v presilovke, ale zápas sa už momentálne skôr iba dohráva.
57:53
goalDukla Michalovce dala gól!
JAKUB CIBÁK to skúsil strelou cez celé ihrisko a gólom do prázdnej brány tak dáva pravdepodobne definitívnu bodku za týmto stretnutím.
Asistencia: J. Suja
57:45
Humenné to skúsi bez brankára.
57:45
Vašaš nedovolene zastavil protihráča a Humenné tak bude mať ďalšiu presilovku.
57:25
Michalovce naopak skvelo využili tento protiútok, keď sa JAKUB SUJA dostal cez otvorenú obranu hostí a presnou strelou k tyčke Galimova prekonal.
Asistencia: K. Daugavinš
57:01
Humenčania sú momentálne čoraz viac pri puku, ale v koncovke sa im naďalej nedarí.
56:35
Puk sa teraz nepríjemne odrazil pred michalovskú bránu, ale domáca obrana si s touto situáciou poradila.
54:16
Glosár teraz opäť podržal svoj tím po nebezpečnej strele z pravej strany.
53:10
Heard sa dostal blízko pred bránou k puku, ale Galimova po druhýkrát neprekonal.
51:45
Dvaja Michalovčania sa dostali do prečíslenia, ale Glazkov dokázal ich útok prekaziť.
50:22
Po Sujovej strele od modrej čiary puk Galimovovi vypadol a MATHEW SANTOS ho potom doklepol do odkrytej časti brány. Michalovce tak vedú 2:0.
49:58
Michalovčania sa natlačili s pukom pred bránu a dobrú príležitosť mal Daugavinš. Jeho strela však bola zablokovaná.
49:15
V hre oboch mužstiev sú viaceré nepresnosti a momentálne sa puk presúva z jednej strany na druhú.
47:30
Šoltés po individuálnom prieniku hľadal pred bránou Kuruho, ale jeho prihrávka nakoniec neprešla.
46:41
Na ľade sa strhla roztržka medzi viacerými hráčmi. Na trestnej lavici nakoniec konči Diakov, Novota, Pearson a Jasečko. Pokračovať sa tak bude v hre 5 proti 5.
46:17
Novotova strela od modrej skončila tesne vedľa bránky.
45:24
Michalovčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Glosárom.
45:00
Galimov na túto strelu Puliša dobre videl a bez väčších problémov zakročil.
44:20
Do samostatného úniku sa dostal Santos. Jeho pokus však končí iba na zadnom mantineli.
43:39
Kuru našiel pred bránou voľného Meliška. Ani táto jeho strela však cez Glosára neprešla.
42:45
Po strele od modrej čiary dorážal puk Suja. Galimov však dokázal zakročiť a udržal tak svoj tím v hre.
41:50
V úvode tretej tretiny sa zatiaľ oba tímy dostávajú do tempa a nejaká vážna šanca sa ešte nekonala.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme žiadny gól nevideli a Michalovce tak stále vedú 1:0. Šance boli na oboch stranách, keďže napríklad domáci nevyužili dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Rozhodnúť sa ale bude musieť až v treťom dejstve.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:58
Stripaiove nahodenie letelo vysoko nad bránu, ale Galimov puk pre istotu aj tak chytil.
39:20
V závere tretiny držia puk hráči Michaloviec a do útoku sa príliš nehrnú.
37:08
Pred bránou bol s pukom Heard, ale z veľkého uhla Galimova neprekonal.
36:34
Humenné hrá v plnom počte.
36:15
Tvrdá strela z prvej sa odrazila mimo útočného pásma a domáci sa tak musia pre puk vrátiť do stredného pásma.
35:30
Michalovčania boli teraz dlhšie v pásme, ale nakoniec im to pokazila nepresná prihrávka.
34:58
Michalovčania to teraz prekombinovali a nakoniec prišli o útočné pásmo.
34:34
Glazkov a Diakov si teraz pomohli nedovolenými zákrokmi a Michalovce tak budú hrať presilovku o dvoch hráčov.
34:10
Jasečko teraz za bránou získal puk od Lineta a ani tento útok Humenného tak nebude úspešný.
32:22
Zrazený puk sa teraz dokotúľal k jednému z domácich hráčov. Ten potom okamžite vystrelil, ale Galimov stihol vytiahnuť skvelý zákrok.
31:15
Michalovčania sa pustili do rýchleho protiútoku. Solenský sa pred bránou pokúsil ešte prihrávať, ale nakoniec to nebol najlepší nápad a Galimov tak zasahovať nemusel.
30:55
Meliškova tvrdá strela od modrej bola zblokovaná.
30:26
Hostia v plnom počte.
29:18
Paločko je už späť na ľade a Michalovce si tak zahrajú skrátenú presilovku.
28:55
Po Novotovom zblokovanom pokuse do útoku vyrazili domáci. Tí to však ale mierne prekombinovali a ku strele sa nedostali.
28:26
Táto presilovka hosťom vôbec nevyšla, čo len podčiarkol tento krosček Glazkova. Hrať sa tak chvíľu bude 4 na 4.
27:55
Vašaš využil ďalšiu nepresnosť na strane hostí a mohol dať gól v oslabení. Nakoniec ale Galimova neprekonal.
27:30
Humenčanom teraz buly nevyšli a hneď museli ísť po puk do svojej tretiny.
27:18
Matúš Paločko si pomohol vysokou hokejkou a Humenné tak bude mať k dispozícii už tretiu presilovku.
26:35
V posledných chvíľach sa hra trochu spomalila a ani jednému z tímov sa nedarí prechod do útoku.
25:02
Thomka si nakorčuľoval do útočného pásma, ale v rozhodujúcej chvíli prišiel o puk.
24:15
Domáci v plnom počte.
24:01
Tvrdá strela Diakova skončila opäť iba u Glosára.
23:15
Po zblokovanej strele jedného z Humenčanov sa hostia musia po puk vrátiť do stredného pásma.
22:50
Humenné je nasťahované v útočnom pásme, ale ani táto Šoletésova strela sa cez Glosára nedostala.
22:15
Po Acolatseho krosčeku bude mať Humenné druhú presilovku.
22:15
Pred bránku sa natlačil s pukom Dominik Borov. Cez súperovho brankára však puk nedostal.
21:05
V úvode druhej tretine je aktívnejšie Humenné, ale po Meliškovej strele predviedol Glosár ďalší dobrý zákrok.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine sú o niečo spokojnejší Michalovčania, ktorí zásluhou rýchleho gólu vedú 1:0. Humenčania potom boli v druhej polovici tretiny aktívnejší, ale zatiaľ im chýba v koncovke efektivita.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Ďalšiu dobrú príležitosť mal Linet, ale ten bránu len prestrelil.
19:14
Po strele Sergienka Glosár predviedol ďalší zákrok lapačkou.
18:50
Humenčania teraz dobre napádajú rozohrávku domácich a podarilo sa im získať aj útočné pásmo.
18:10
Hra má momentálne pomalšie tempo a pri puku sú hráči Michaloviec.
16:53
Glazkovove nahodenie bolo pred bránou tečované, ale Glosár nakoniec zasahovať nemusel.
15:35
Tlak Humenného po presilovke ešte chvíľu pokračoval, ale nakoniec sa hostia pripravili o pásmo nepresnou rozohrávkou.
15:16
Michalovce hrajú v plnom počte.
14:37
Až teraz sa podarilo Michalovčanom oslobodiť a puk poslali cez všetky čiary.
14:14
Humenné sa stále drží v útočnom pásme, ale ani jeden zo streleckých pokusov za Glosára neprešiel.
13:41
Po dobrej kombinácii pálil z prvej Kuru. Glosár však na puk veľmi dobre videl a dokázal zakročiť.
13:16
Humenné teraz poriadne pritlačilo na svojho súpera a celé to nakoniec skončilo posunutím brány od Stripaia. Nasledovať tak bude presilovka Humenného.
12:58
Meliško dostal prihrávku do priestoru medzi kruhmi, ale jeho strela minula bránu.
12:01
importantPo Lapšanského delovke sa puk odrazil od Glosára a k dorážke sa dostal Kuru. Fínsky útočník však ani z tejto pozície nedokázal prekonať domáceho brankára, ktorý vytiahol skvelý zákrok betónom.
10:50
Po vypichnutej prihrávke sa Humenčania pustili do rýchleho protiútoku. Raganovu strelu však vyrazil domáci gólman.
10:15
Do útočného pásma si s pukom nakorčuľoval Meliško. Našiel si aj priestor na strelu, ale Glosár vytiahol dobrý zákrok lapačkou.
08:23
Paločko skúsil svoje strelecké šťastie z väčšieho uhla. Galimov si však jeho koncovku hravo postrážil.
07:25
Do dobrej príležitosti sa teraz dostal aj Handlovský. S týmto pukom však Glosár nemal veľký problém a chytil ho do lapačky.
05:50
importantAž teraz sa do samostatného úniku dostal Jakub Ragan. Ten potom síce prekonal brankára Glosára, no jeho strela trafila tyčku.
05:05
Humenčania majú zatiaľ problém s prechodom do útočného pásma a hrá sa prevažne na ich polovici.
03:39
Okolo bránky sa teraz obkrútil Cibák a potom aj vystrelil. Galimov si však túto situáciu postrážil a zakročil betónom.
02:40
Bindulisovu strelu od modrej Galimov vyrazil vedľa brány.
01:27
Hneď prvá ofenzívna akcia domáceho tímu sa končí gólom. Po prihrávke spoza brány sa k puku dostal MAREK VALACH a presnou strelou z prvej prekonal Galimova.
Asistencie: M. Heard, R. Puliš
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Ingema Michalovce: Glosár (Škorvánek) – Bindulis, Michalčin, Santos, Pearson, Daugavinš – Cibák, Jasečko, Puliš, Heard, Valach – Acolatse, Stripai, Buc, Suja, Paločko – Varga, Zabusovs, Bjalončík, Solenský, Vašaš
Tréner: P. Kúdelka

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Glazkov, Novický, Lapšanský, Kuru, Šoltés – Meliško, Sergienko, Horvát, Linet, Handlovský – Novota, Diakov, Borov, Krajňák, Vaško – Jacko, Thomka, Lačný, Ragan
Tréner: M. Štrba.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos extraligy. V 29. kole na seba narazia HK Dukla Ingema Michalovce a HC 19 Humenné.

Michalovce majú v posledných týždňoch veľmi dobrú formu, keď zvíťazili už v 11 zápasoch v rade a len s Nitrou museli do predĺženia. Naposledy si poradili tesne 2:1 s Košicami. Humenné sa nachádza na opačnom konci tabuľky, keďže je až posledné. Pred Vianocami sa mu však podarilo poraziť prvú Spišskú 6:3.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Humenné sa dlho držalo, výsledok je však krutý. V tretej tretine inkasovali tri góly