MS v hokeji - skupina B
Česko - Švajčiarsko 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
Góly: 13. Voráček (Kovář, Frolík), 21. Simon (Voráček, Hronek), 27. Frolík (Voráček, Simon), 29. Kubalík (Simon), 59. Rutta – 3. Frick (Martschini, Scherwey), 27. Scherwey (Martschini, Kurashev), 42. Scherwey (Weber, Martschini), 57. Niederreiter (Josi, Hischier).
Rozhodovali: Björk (Švéd.), Romasko (Rus.) - Goľjak (Biel.), Oliver (USA), vylúčení: 7:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 9085 divákov.
Česko: Bartošák - Hronek, Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, Sklenička – Voráček, Simon, Frolík – Jaškin, Faksa, Vrána – Gulaš, Kovář, Kubalík – Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna
Švajčiarsko: Berra (27. Mayer) – Josi, Weber, Genazzi, Loeffel, Diaz, Frick, Fora – Andrighetto, Haas, Niederreiter - Hofmann, Hischier, Fiala - Scherwey, Kurashev, Martschini - S. Moser, Bertschy, Ambühl - Rod
- ONLINE PRENOS: Česko - Švajčiarsko (MS v hokeji 2019) >>>
- Všetko o MS v hokeji 2019 (program, výsledky, tabuľky) >>>
BRATISLAVA. Českí hokejisti zvíťazili vo svojom záverečnom zápase v B-skupine MS nad Švajčiarskom 5:4 a v tabuľke ešte stále môžu obsadiť prvé miesto, no môžu skončiť aj tretí.
Česi by na tretiu priečku mohli klesnúť iba v prípade, ak by Švédi vo večernom dueli zdolali Rusko presne o tri góly, pričom by skórovali najmenej päťkrát (teda keby vyhrali 5:2, 6:3, 7:4... atď).
Švajčiari sa mohli v tabuľke posunúť len v prípade trojbodového víťazstva a preto v závere za stavu 4:4 odvolali brankára, čo využil obranca Jan Rutta a strelou do prázdnej bránky rozhodol o výhre Česka.
Helvéti skončili v B-skupine so ziskom 12 bodov na štvrtej priečke. Na štvrtkové štvrťfinále tak vycestujú do Košíc a stretnú sa s víťazom A-skupiny.
MS v hokeji 2019: Zábery zo zápasu Česko - Švajčiarsko: fotogaléria
21.5.2019
Hlasy po stretnutí
Jan Rutta, strelec víťazného gólu: "Pri góle som chcel hlavne prejsť cez červenú čiaru, aby nebolo zakázané uvoľnenie. Našťastie som to trafil. Dúfam, že v mojej kariére prídu ešte dôležitejšie góly, že ten najdôležitejší nebude do prázdnej bránky. Je super, že zostaneme v Bratislave. Bol to dobrý zápas, bolo vidno, že žiadnemu tímu sa do Košíc veľmi nechcelo."
Michael Frolík, útočník Česka (1+1): "Oba tímy potrebovali vyhrať a tak to na ľade vyzeralo. Švajčiari začali agresívne, vybehli na nás, my sme mali horší štart, potom sme sa zdvihli, odohrali super druhú tretinu. V tretej sme si to mali lepšie postrážiť a lepšie uhrať. Nechali sme ich vrátiť sa do zápasu, nakoniec sme, našťastie, dali v závere gól do prázdnej bránky a máme tri body."
Miloš Říha, tréner Česka: "Sme spokojní. Trošku sme zaspali začiatok zápasu, vstúpili sme doň tak, ako sme nechceli. Švajčiari boli aktívnejší, nechali sme sa provokovať, hľadali niečo, čo nie je hokej. Po prvej tretine sme si k tomu v šatni niečo povedali a vrátili sa k tomu, čo sme chceli hrať. Pri góle Simona sme vedeli, že musí byť uznaný, preto sme použili trénerskú výzvu.
V tretej tretine sme si mysleli, že Švajčiari už nebudú vládať, lenže oni hrali výborne a mali sme problémy. Tá hlava tam chýbala, bolo to emóciách, vrhali sme sa do útoku a potom prepadali do troch, namiesto toho, aby sme bránili a počkali si na ich chyby. Vidieť však, že mužstvo má svoju silu a charakter. Brankár Bartošák nás v závere neuveriteľne podržal, mal byť vyhlásený za nášho najlepšieho hráča."
Online prenos: Česko - Švajčiarsko (MS v hokeji 2019, LIVE, NAŽIVO, B-skupina, Bratislava)

















