Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Patrí medzi tri najlepšie posily ligy. Duda verí, že začnú trénovať

Ondrej Duda v drese Norwich City. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. apr 2020 o 10:35

Obnovenie tréningov v Nemecku vníma pozitívne.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda verí, že aj v Anglicku sa už čoskoro zapoja hráči do tréningového procesu a Premier League sa napokon dohrá.

V rozhovore pre oficiálny web SFZ tiež povedal, že je v kontakte s bývalými spoluhráčmi z Herthy Berlín, do ktorej sa po sezóne vráti z hosťovania v Norwichi City.

V Anglicku upútal pozornosť

Dvadsaťpäťročný stredopoliar počas jesene v Herthe nedostával veľa priestoru a v januári odišiel do Premier League.

V Anglicku svojimi výkonmi na seba opäť upútal pozornosť a nastúpil v siedmich zápasoch, vždy od úvodného hvizdu. Podľa portálu WhoScored patrí medzi tri najlepšie posily v rámci Premier League.

"Pre mňa bolo v prvom rade dobré, že som začal hrávať a dostal sa do zápasového rytmu. Takéto správy sa čítajú veľmi dobre, ale viac som sa už potom na to nesústredil. Robím si svoju robotu a som rád, že mám priestor na ihrisku," povedal Duda pre futbalsfz.sk.

Je v kontakte s Pekaríkom

V Herthe sa počas týchto dní bez futbalu stal novým trénerom Bruno Labbadia a kluby najvyššej nemeckej súťaže sa postupne začínajú pripravovať, po pauze spôsobenej koronavírusom, na obnovenie súťaže.

"To, že sa vrátim do Herthy, mám zakotvené v zmluve. Uvidíme však, čo bude v lete. Zatiaľ sa tým nezaoberám," uviedol Duda, ktorý v Herthe pôsobil spolu s krajanom a reprezentačným spoluhráčom Petrom Pekaríkom:

"Rozprávam sa s Pekym, ale aj s ďalšími kamarátmi a spoluhráčmi, ktorí v mužstve sú. Viem, že začali trénovať a uvidíme, kedy sa opäť rozbehne Bundesliga. Verím, že aj hráči v tímoch Premier League začnú čo najskôr spoločne trénovať a súťaž sa obnoví."

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

(Autor: SME/MM)

Súvisiace články