Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác

Oktagon 23: Nešťastné zranenie nepustilo Mikuláška do tretieho kola

Mikulášek prehráva po zranení. (Zdroj: Oktagon.tv)
Dávid Lukáč|1. máj 2021 o 22:26 (aktualizované 1. máj 2021 o 22:28)

"Baba Jaga" s Nórom Robertsenom predviedli pekný súboj.

BRNO. Stret bývalých protivníkov Karlosa Vémolu priniesol zápas v strednej váhe medzi Václavom Mikuláškom a Thomasom Robertsenom.

1. kolo

Mikulášek sa od začiatku pokúša o priame dlhé údery, pridáva aj lowkicky. Robertsen triafa pekný pushkick, ktorým pošle súpera na zlomok sekundy k zemi. Celé kolo prebieha v postoji. Mikuláškovi vyšiel aj spinning backfist. Kolo končí tvrdými boxerskými výmenami.

2. kolo

"Baba Jaga" skúša okrem rovných úderov "plaváky", Robertsen sa dobre hýbe a pridáva aj kopy. V polovici kola sa Robertsen pokúša o takedown, ktorý nakoniec aj dotiahne a dokonca prejde do full mountu. Mikulášek sa však minútu pred koncom postaví. V postoji však inkasuje a pri ďalšom strhu na zem si poraní nohu.

Výsledok: Thomas Robertsen poráža Václava Mikuláška po druhom kole na TKO (zranenie).

Slová víťaza: Čakal som, že to nebude ľahké. Som rád, že sa mi podarilo zvíťaziť. Svoje slová o konci kariéry som myslel vážne, chcem sa venovať rodine a trénerskej práci. Ďakujem aj českým a slovenským fanúšikom, ktorí mi posielali podporné správy.

Dávid Lukáč sleduje zmiešané bojové umenia od roku 2008, teda viac ako 12 rokov. Za tú dobu videl tisícky zápasov v MMA, navštívil desiatky turnajov vrátane UFC. Viac ako 5 rokov pôsobil ako redaktor portálu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA. Okrem bojových športov sa zaujíma aj o silové športy či populárny futbal a hokej.

Súvisiace články