Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Chceli sledovať olympiádu naživo, teraz môžu požiadať o vrátanie peňazí

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
SITA|30. okt 2020 o 11:50

Olympiáda v Tokiu musela byť odložená.

TOKIO. Japonskí organizátori začnú čoskoro vracať peniaze za lístky fanúšikom, ktorí si ich kúpili v domnení, že sa olympijské hry v Tokiu uskutočnia v roku 2020.

Vstupenky, ktoré už boli zakúpené, zostávajú v platnosti aj pre posunutý termín OH v roku 2021. Fanúšikovia však môžu požiadať o ich vrátenie medzi 10. a 30. novembrom 2020.

Pre paralympijské hry v Tokiu sa fáza úhrady pôvodne zakúpených lístkov začne 1. decembra.

V dôsledku pandémie koronavírusu japonskí organizátori a Medzinárodný olympijský výbor (MOV) odložili hry na nový termín 23. júla - 8. augusta 2021.

Súťažiť sa bude v rovnakých dejiskách aj s nezmeneným programom. Plánovaných je 339 medailových súťaží v 33 športoch.

Ak v súvislosti s celosvetovou pandémiou bude dodatočne potrebné obmedziť počet divákov na športoviskách, ľudia budú môcť využiť ďalšiu možnosť vrátenia vstupeniek.

Medzitým počet potvrdených prípadov nákazy koronavírusom v Japonsku prekročil hranicu 100 000. V krajine doteraz bolo zaznamenaných viac ako 1 700 úmrtí.

"Je možné, že nie všetci fanúšikovia sa napriek zakúpeným vstupenkám dostanú na vybrané súťaže. V takom prípade im budeme dodatočne refundovať vstupné," uviedol hovorca OH 2020 Masa Takaja na "online" brífingu v Tokiu,

Organizátori a MOV už viackrát informovali o tom, že urobia všetko preto, aby sa OH v Tokiu uskutočnili v náhradnom termíne v roku 2021. Zatiaľ však nespresnili, za akých podmienok v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Zatiaľ nevedia odhadnúť, ako to bude s testovaním účastníkov, spôsobmi karantény v odôvodnených prípadoch či vakcináciou obyvateľstva. Japonci však zdôraznili, že ak sa hry neuskutočnia v roku 2021, tretí pokus nebude.

Súvisiace články