Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Oda do konca roka bez medzinárodnej konfrontácie

SITA|Publikované 2. aug 2007 o 09:53

TOKIO 2. augusta (SITA, AP) - Veľká nádej japonského mužského krasokorčuľovania Nobunari Oda má až do konca roka zakázanú účasť na medzinárodných podujatiach a exhibíciách. Prísny trest mu Japonská korčuliarska ...

TOKIO 2. augusta (SITA, AP) - Veľká nádej japonského mužského krasokorčuľovania Nobunari Oda má až do konca roka zakázanú účasť na medzinárodných podujatiach a exhibíciách. Prísny trest mu Japonská korčuliarska federácia vymerala ako disciplinárne varovanie za jazdu na motocykli pod vplyvom alkoholu, ktorú už polícia "odmenila" pokutou 300 000 jenov (2500 USD). Federácia mu však ešte dala šancu kvalifikovať sa na marcové majstrovstvá sveta v Göteborgu, a tak sa môže zúčastniť na decembrovom národnom šampionáte. Príde však o lukratívne štarty na podujatiach série Grand Prix v Kanade a Francúzsku. Počas odpykávania svojho trestu sa podľa federácie bude Oda angažovať v dobrovoľníckej činnosti.

Dvadsaťročný bronzový medailista z juniorského svetového šampionátu 2005 sa pred jazdou na svojom motocykli ulicami Osaky posilnil dvoma pivami a pohárikom destilátu. Keď ho policajná hliadka zastavila, pri bežnej kontrole mu namerala 0,3 miligramu alkoholu na liter krvi. Potomok slávneho japonského samuraja zo 16. storočia Nobunagu Odu sa za svoj prehrešok verejne ospravedlnil.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.