Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika
Petre Vlhovej obrovský slalom v Courcheveli nevyšiel. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 19. dec 2017 o 17:18

Petre Vlhovej sa nevydaril obrovský slalom v Courcheveli.

COURCHEVEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v utorok súťažne vrátila do Courchevelu 28. miestom v obrovskom slalome Svetového pohára. Na jediný predchádzajúci štart vo francúzskom stredisku však má omnoho krajšie spomienky.

Presne pred piatimi rokmi a jedným dňom (18. decembra 2012) tu zvíťazila v slalome Európskeho pohára.

"Akurát, keď som sem išla, som na to spomínala. Bolo to ťažké, pretože tu snežilo. Bolo veľa snehu, rozbitá trať, ale sú to pekné spomienky, pretože víťazstvá sú vždy pekné," povedala Vlhová pre TASR.

Reakcia Petry Vlhovej na nevydarené 2. kolo obrovského slalomu (fotogaléria): fotogaléria

19.12.2017

Vlhová sa necítila dobre

Na prvý pohľad sa tentoraz podmienky obrátili, v Courcheveli panovalo počas pretekov priam rozprávkovo zimné počasie bez jediného oblaku.

Je to však klamlivé, čo divákom vyhovuje dokonale, nemusí aj pretekárkam: "Slnko s tieňom, je to trocha ťažšie, kým sa oko prispôsobí. Nebolo to jednoduché."

Lyžiarky sa okrem toho museli v oboch kolách vyrovnať s premenlivou traťou, na niektorých miestach mäkkou, na iných zľadovatenou.

"Snažili sa ju pripraviť čo najlepšie, ale snežilo tu asi týždeň vkuse. Možno keby ešte dva, tri dni bolo slnko, vtedy by to bolo ideálne. Treba sa však prispôsobiť tomu, čo je. V utorok mi to nevyšlo, vôbec som sa v tom necítila dobre. Nič sa s tým nedá robiť, ideme ďalej," uviedla Vlhová.

Paralelný slalom bude zábava

V stredu je na programe historicky prvý individuálny paralelný slalom Svetového pohára žien. Zatiaľ sa konali len mestské podujatia, muži absolvovali tri paralelné obrovské slalomy vrátane pondelňajšieho v talianskej Alta Badii.

V Courcheveli sa premiéra uskutoční v spodnej časti svahu, na ktorom sa išiel utorňajší obrovský slalom.

"Pekný je tu 'obrák' aj slalom. Je to trošku iné, bude to zábava. Musím podať čo najlepšie výkony a uvidíme, je to taká lotéria," pokračovala slovenská reprezentantka.

Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) sa snaží dostať do kalendára žien viac paralelných podujatí rôzneho formátu. Kým v minulej sezóne sa išla iba jedna mestská súťaž 31. januára v Štokholme, kde Vlhová prehrala vo štvrťfinálovom "derby" s Veronikou Velez-Zuzulovou.

V tomto ročníku sú okrem Courchevelu naplánované januárové mestské preteky v Osle aj Štokholme.

"Vnímam to normálne. Je to veľmi dobrá akcia skôr pre divákov, ale aj my si to užívame," dodala Vlhová na margo tohto trendu.

Stredajšia súťaž sa začne o 13.00 h kvalifikačným kolom. Slovenka sa v ňom predstaví so štartovým číslom 4, ktoré si vyžrebovala na večernej slávnosti v spoločnosti celkového víťaza SP 1996/1997 Luca Alphanda.

Ako členka elitnej slalomárskej skupiny má účasť vo vyraďovacej fáze (od 18.00 h) istú bez ohľadu na výsledok v kvalifikácii.

Vo vyraďovačke sa predstaví 32 pretekárok, v "pavúku" so šestnástkou nasadených, v šestnásťfinále budú dve jazdy, od osemfinále už len jedna.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články