Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš
Milan Škrinar (uprostred) a Stanislav Lobotka (vľavo) boli medzi hráčmi, ktorých menoval bývalý tréner Slovenska Ján Kozák na štvrtkovej tlačovej konferencii. (Autor: TASR)
Zoran Boškovič|19. okt 2018 o 23:21

Ján Kozák vo štvrtok vysvetlil svoju abdikáciu.

BRATISLAVA. Buď on, alebo oni. Mal dve možnosti. Ján Kozák na štvrtkovej tlačovej konferencii poslal jasný odkaz.

Jedným z dôvodov, prečo skončil na lavičke slovenskej reprezentácie, bola nespratnosť hráčov, ktorí trávili večer v meste namiesto v izbách s ostatnými spoluhráčmi.

A podľa vlastných slov by ich musel buď vyhodiť z reprezentácie, alebo abdikovať. Zvolil si druhú možnosť.

Medzi siedmimi hriešnikmi boli aj Milan Škriniar a Stanislav Lobotka. Azda najväčšie nádeje slovenského futbalu.

O to väčšie bolo Kozákovo sklamanie. A práve jeho sklamanie sprostredkovali aj vplyvné médiá v krajinách, kde Škriniar s Lobotkom pôsobia.

Škriniara si všimla Gazzetta

"Škriniar a šesť ďalších sa zabávali na párty po prehre s Českom. Tréner sa nahneval a rezignoval," hlásil vo štvrtok renomovaný denník La Gazzetta dello Sport.

"Sedem hráčov sa po prehre s Českom namiesto meditácie nad výsledkom rozhodlo navštíviť párty a na izbu sa vrátili poriadne neskoro po večierke," informoval portál SerieAnews.com.

Škriniar má v Taliansku skvelú povesť. Po príchode zo Sampdorie Janov v lete 2017 sa vypracoval na jedného z kľúčových hráčov Interu Miláno.

A príkladným správaním a plnením si povinností si získal priazeň tak fanúšikov, ako aj spoluhráčov a trénera Luciana Spallettiho.

Milan Škriniar. (Autor: TASR/AP)

"Kozákovo rozhodnutie rezignovať bolo sčasti spôsobené neprofesionálnym správaním siedmich hráčov, medzi ktorými bol aj Škriniar a Norbert Gyombér z Perugie," pokračuje Gazzetta.

Následne vymenúva hráčov, ktorí spolu so Škriniarom porušili životosprávu. V deň Kozákovej tlačovky priniesla aj pomerne podrobný opis slov dnes už bývalého trénera.

V ďalšom článku denník reaguje na Škriniarov rozhovor, ktorý poskytol po návrate do Talianska: "Čo sa stalo v národnom tíme, tam aj ostane. Slovensko je jedna vec, Inter je vec iná," povedal slovenský stopér v rozhovore pre ESPN.

Jeho Inter v nedeľňajšom slávnom derby privíta AC Miláno a Škriniar bude mať čo robiť, aby sa odosobnil od diania v národnom tíme.

Futbaloví reprezentanti, ktorí sú za odchodom Kozáka: fotogaléria

14.11.2018

Marca o Kozákovi

Podobne rýchlo si dobré meno urobil aj Stanislav Lobotka v Španielsku. Po jednej sezóne v Celte Vigo si ho všimli aj európske veľkokluby. Medzi nimi i Paríž Saint-Germain.

Španielska Marca informovala, že Ján Kozák skončil, "pretože jeho hráči išli oslavovať." Podobne sa vyjadril aj denník AS.

"Sedem hráčov, medzi nimi i Lobotka zo Celty išli do mesta, čo vyprovokovalo trénera Kozáka k rezignácii," pokračuje Marca.

Lobotka prišiel do Celty rovnako v lete 2017, podobne ako Škriniar do Interu.

V Španielsku o ňom píšu ako o novom Xavim, čím narážajú na menší vzrast i rovnaký štýl hry, ktorým sa prezentoval slávny hráč FC Barcelona Xavi Hernández.

"Lobotka vysvetľoval, že s hráčmi absolvoval cestu do mesta, pretože má v klube nahustený program. Kto vie, či by si niečo takéto mohol dovoliť aj v Galícii," pokladá si otázku portál El Desmarque.

Či hráčov čaká postih od ich domovských klubov, je otázne.

„V klube sú pod zmluvou a majú určené pravidlá. Ich správanie ovplyvňuje verejnosť, sú vzormi pre deti. Klub do toho môže vstúpiť,“ vyjadril sa pre SME športový psychológ Peter Kuračka.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články