Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

O druhú priečku v Chorvátsku

Sportnet|Publikované 12. dec 2006 o 23:00

RUŽOMBEROK - Keďže sa nepredpokladá, že zajtra vedúci tím L skupiny Európskeho pohára FIBA Nadežda Orenburg prehrá na palubovke poslednej Rigy, ktorá nemá na svojom konte žiadne víťazstvo, bude dnešný duel záverečného 6. kola súťaže medzi družstvami ...

RUŽOMBEROK - Keďže sa nepredpokladá, že zajtra vedúci tím L skupiny Európskeho pohára FIBA Nadežda Orenburg prehrá na palubovke poslednej Rigy, ktorá nemá na svojom konte žiadne víťazstvo, bude dnešný duel záverečného 6. kola súťaže medzi družstvami Croatia Osiguranje Gospič - MBK Ružomberok (so začiatkom o 18. hod.) rozhodujúcim súbojom o konečné druhé miesto.

Doma Ružomberčanky po dramatickom závere zdolali chorvátskeho šampióna 78:76, košom Williamsovej dve sekundy pred klaksónom.

"Teraz sme v inej situácii ako pred prvým stretnutím doma," tvrdí tréner nášho pohárového zástupcu Marian Svoboda. "Vtedy sme o súperovi nevedeli takmer nič. V družstve Gospiču sú tri veľmi nebezpečné hráčky - Tabaková, Kuktiene a Mazičová. Ak tie ubránime, sme schopní byť úspešní. To je aj naším cieľom," tvrdí.

Prvé dva celky z dvanástich skupín majú istý postup do úvodného vyraďovacieho kola. "Pozrel som si všetky skupiny a dovolím si tvrdiť, že v našej skupine aj tretia priečka bude znamenať postup. Dosť nám pomohli vysoké víťazstvá nad Rigou. Tam o 57 a doma o 23 bodov. V Chorvátsku však chceme vyhrať a mať tak pred žrebovaním výhodnejšiu pozíciu. Určite to je v silách tohto družstva."

Ružomberčanky však nečaká ľahký zápas. Gospič potvrdil svoju silu v ružomberskej Koniarni, aj pred dvoma týždňami doma, keď zdolal Orenburg 73:49.

JÁN SVRČEK

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.