O baráž si zahrajú Humenné a Zlato lux

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|6. feb 2018 o 00:00

Futsalisti Ekoprimu Prešov prišli definitívne o možnosť vyhrať druhú ligu Východ.

KOŠICE. Šancu postúpiť do play-off o extraligu bude mať jeden z dvojice Zlato lux Košice – Humenné.

Rozhodnutie o tom, že Prešov vypadne z hry o extraligu, padlo v piatkovom zápase, keď na palubovke Zlato luxu Košice prehrali s priamym konkurentom v boji o prvenstvo 4:8.

Priebeh však nebol vôbec jednoznačný. Šarišania nezachytili nástup domácich, Košičanom patril úvod duelu, keď strelili dva góly.

Potom sa do stretnutia postupne dostávali aj hostia, ktorí zásluhou hetriku Beliša ešte do polčasu vyrovnali na 3:3.

V druhom polčase v 29. minúte išli do vedenia opäť domáci, v tej istej minúte Prešovčania stav opäť dorovnali. Hostia mali ďalšie šance, ktoré nepremenili a platilo nedáš-dostaneš. Domáci potrestali Ekoprim piatym gólom.

Prešovčania sa potom tlačili dopredu a snažili o vyrovnanie, no z brejku sa opäť presadili Košičania.

Šarišanom nevyšla ani záverečná power play, pri ktorej inkasovali ďalšie dva góly a Košiciam napokon podľahli 4:8.

Do celoslovenskej baráže o postup do extraligy tak postúpi Humenné alebo Zlato lux Košice.

Obaja majú po 19 bodov a v poslednom kole si to o baráž rozdajú vo vzájomnom zápase v Humennom.

Výsledky: Zlato lux Košice – FK Ekoprim Prešov 8:4 (3:3), góly: Seman 4, Grega 2, Vilčko, Capík – Beliš 3, Vantruba. Vranov – Humenné 0:4 (0:2), góly: Komjatý 2, Skvašík, Streňo. Zápas Bardejov – Grizzly Košice sa nehral, domáci nenastúpili pre nízky počet hráčov.