Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Novou predsedníčkou krasokorčuliarov je Hrachovcová

TASR|Publikované 26. máj 2009 o 15:22

Valné zhromaždenie Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu cez víkend zvolilo medzinárodnú rozhodkyňu Máriu Hrachovcovú za novú predsedníčku zväzu.

BRATISLAVA. Valné zhromaždenie Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ) cez víkend zvolilo medzinárodnú rozhodkyňu Máriu Hrachovcovú za novú predsedníčku SKrZ. Na poste nahradila Jaroslava Buriana, ktorý zväz viedol od roku 2001.

Burian na post predsedu nekandidoval, na zhromaždení navrhol za predsedníčku bývalú športovú riaditeľku Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) Felicitas Babušíkovú. Jej ale delegáti dôveru nedali.

Zmenil sa aj Výkonný výbor SKrZ, novými členmi sa stali Vladimír Čuchran (zodpovedný za medzinárodný styk), Agnesa Búřilová (zodpovedná za metodiku a reprezentáciu SR), Helena Kažimírová (zodpovedná za hospodárenie) a Jana Schmidová (zodpovedná za vnútrozväzový život a prácu odborných komisií).

"Delegáti presadili zmenu stanov, že predseda nemôže byť vo funkcii dlhšie ako dve volebné obdobia. A že nemôže byť súčasne pre konflikt záujmov ani predsedom krasokorčuliarskeho oddielu ako kolektívneho člena SKrZ. Ja budem ďalej pôsobiť v ŠKP, kde pracujem už 34 rokov. Máme v klube skoro všetkých reprezentantov, musím sa o nich postarať," povedal pre TASR Burian.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.