Nóri úlohu favoritov zvládli. Presvedčivo zdolali Taliansko

Nórsko dnes na MS v hokeji 2021 zdolalo Taliansko.
Nórsko dnes na MS v hokeji 2021 zdolalo Taliansko. (Zdroj: SITA/AP)
TASR|23. máj 2021 o 13:30 (aktualizované 23. máj 2021 o 14:00)

Nórsko dnes zdolalo Taliansko v zápase na MS v hokeji 2021, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2021 - skupina B

Nórsko - Taliansko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 11. Trettenes (Olden), 26. Rosseli Olsen (M. Olimb, Espeland), 37. Trettenes (Olden, Lindström), 41. Trettenes (Lesund, Lindström) – 52. Frank (Andergassen, Marchetti)

Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Frandsen (Dán.) - Lundgren, Yletyinen (obaja Švéd.), vylúčení: 1:3 na 2 min., navyše: Giliati 10 min. (zásah do oblasti hlavy a krku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Nórsko: Haukeland – Holos, Bjorgvik Holm, Lesund, Espeland, Krogdahl, Kasastul, Östby –Pettersen, K. A. Olimb, Rosseli Olsen – Trettenes, Olden, Lindström – M. Olimb, Haga, Valkvae Olsen – Kristiansen, Henriksen, Röymark – Solem.

Taliansko: FazioPietroniroCasetti, GliraSpornbergerMiglioranziMarchettiGiosSoracreppa –PetanFrigoFrank – GiliatiPitschielerHochkofler – MiceliBardaroMagnabosco –DelucaAndergassenGalimberti.

RIGA. Nórski hokejisti vyhrali v nedeľu na MS v lotyšskej Rige nad Talianskom 4:1.

V B-skupine tak po prehre s Nemeckom získali aj vďaka hetriku Mathiasa Trettenesa očakávané tri body, outsider turnaja je po dvoch vystúpeniach bez bodu.

Priebeh zápasu Lotyšsko - Kazachstan na MS v hokeji 2021

I. tretina

Zápas sa odpichol do svižného tempa, ale s ospalými riešeniami sľubných situácií. Oslabené talianske mužstvo sa snažilo udržiavať krok s iniciatívnejším súperom a darilo sa mu to do polovice tretiny. Ani vedúci gól Trettenesa však obraz hry príliš nezmenil.

II. tretina

Až v druhej časti Nóri aj za pomoci presilovky dostali súpera pod tlak a Fazia v bránke zasypávali strelami. Po necelých piatich minútach si vybojovali ďalšiu početnú výhodu a zvýšili na 2:0. Prevaha Nórov narastala, skóre nie, až do ďalšej presilovky, ktorú favorit využil v 37. minúte na 3:0.

III. tretina

V prvej minúte tretieho dejstva Trettenes dosiahol hetrik a Talianom sa podaril čestný gólový úspech.

Priebežná tabuľka skupiny B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Domov»MS v hokeji 2021»Nóri úlohu favoritov zvládli. Presvedčivo zdolali Taliansko