Gombos vyhral turnaj v Orleans a v rebríčku bude najvyššie v kariére

Norbert Gombos.
Norbert Gombos. (Autor: TASR)
TASR|1. okt 2017 o 19:09

Vo finále si ako nasadená štvorka poradil s Julienom Benneteauom.

ORLEANS. Slovenský tenista Norbert Gombos sa stal víťazom dvojhry na kvalitne obsadenom halovom challengeri vo francúzskom Orleans.

Vo finále si ako nasadená štvorka poradil s domácou šestkou "pavúka" Julienom Benneteauom za 1:58 h 6:3, 5:7, 6:2 a získal piaty titul na ATP Challenger Tour, už tretí na francúzskej pôde.

V roku 2015 vybojoval v Cherbourgu prvú trofej a v októbri 2016 nenašiel premožiteľa v Breste. Z doposiaľ najcennejšieho challengeroveho titulu sa tešil vlani v novembri, keď v bratislavskom NTC triumfoval na turnaji Slovak Open.

Z Orleans si odnáša prémiu 18.290 eur pred zdanením a 125 bodov do svetového rebríčka ATP Entry. V jeho pondelňajšom vydaní by mal figurovať na 80. mieste - najvyššie v kariére.

Dvojhra - finále:

Norbert GOMBOS (4-SR) - Julien Benneteau (Fr.) 6:3, 5:7, 6:2

Domov»Tenis»Gombos vyhral turnaj v Orleans a v rebríčku bude najvyššie v kariére