Niekdajší rival mu šance nedáva. Cormier: Jones nezíska titul ťažkej váhy UFC

Daniel Cormier. (Zdroj: MMAJunkie)
SvetMMA|13. jan 2022 o 08:06 (aktualizované 13. jan 2022 o 08:12)

Nemyslí si, že Jones nadviaže na svoje veľké úspechy.

LAS VEGAS. Bývalý dlhoročný rival legendárneho bojovníka UFC Jona Jonesa mu pri jeho prechode do ťažkej váhy vôbec neverí.

Niekdajší šampión dvoch váhových kategórií Daniel Cormier sa v najnovšom dieli šou s názvom DC & RC rozpovedal o očakávanom debute Jonesa, ku ktorému by podľa všetkého mohlo dôjsť už v tomto roku.

Jones na nich nemá

A prekvapujúco, Cormier jednému z najlepších bojovníkov histórie UFC v jeho veľkej výzve získať titul ďalšej divízie veľké šance nedáva.

42-ročný bývalý zápasník si myslí, že či to bude v ťažkej váhe Gane alebo Ngannou, obaja Jonesa porazia.

„Verím tomu, že Jon Jones nastúpi v ťažkej váhe, a že to bude okamžite o titul. Tiež som ale presvedčený o tom, že s Cyrilom Ganem alebo Francisom Ngannuom prehrá. Ide o to, že čas, ktorý bol mimo hry a váhový rozdiel bude hrať dôležitú úlohu.

Tí chlapci, jeho súperi, to je ďalší problém. Nejde o to, že by bol snáď Jones horší, to spomínaní zápasníci v ťažkej dívízii sú jednoducho na inej úrovni,“ uviedol Cormier.

Jones sa v auguste 2020 rozhodol vzdať opasku polotažkej váhy, aby sa vydal za svojím snom pomerať si sily s najobávanejšími bojovníkmi v najťažšej váhovej kategórii.

V súvislosti s Cormierom je potrebné povedať, že rodák s Lafyatte sa v profesionálnej kariére s Jonesom v oktagone stretol.

V oboch prípadoch odchádzal z duelu Cormier ako porazený bojovník.

Súvisiace články