Zdeno Chára dokázal, akú má tvrdú strelu. Budaj znovu predviedol skvelý výkon

Zdeno Chára je oporou Bostonu.
Zdeno Chára je oporou Bostonu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|1. feb 2017 o 06:20

V noci z utorka na stredu sa predstavilo až deväť slovenských hokejistov. Okrem Cháru skóroval aj Tomáš Tatar.

BRATISLAVA. V roku 2012 počas súťaží zručností pred Zápasom hviezd NHL vypálil puk rýchlosťou 108,8 míle za hodinu, čo je v prepočte 175,1 km/hod.

Dodnes je to rekord a žiadny iný hokejista ho neprekonal.

Aj v noci na stredu slovenský obranca Zdeno Chára potvrdil, akú má tvrdú strelu. V tretej tretine zápasu na ľade Tampy Bay Lightning dostal ideálnu prihrávku do pravého kruhu. Mal dostatok voľného priestoru, z prvej sa oprel do puku.

Potom už bolo počuť len zvonenie konštrukcie brány. Puk skončil za chrbtom Bena Bishopa, ktorý nemal šancu zareagovať. Chára upravoval na 3:2.

Neskôr Frank Vatrano pridal gól na 4:2, a hoci domáci ešte v závere znížili, Bruins tesný náskok udržali a Lightning na ich ľade zdolali 4:3.

Pre Cháru bol jeho zásah štvrtým v sezóne, dokopy má na svojom konte dvanásť bodov (4+8). Tiež v doterajších 47 zápasoch nazbieral štyridsať trestných minút.

Bruins si v rámci Atlantickej divízie upevnili pozíciu v najlepšej trojici, bodovo sa dotiahli na druhú Ottawu. Odohrali však o šesť duelov viac ako štvrté Toronto.

Detroit sa neodlepil z posledného miesta

V drese Detroitu Red Wings sa strelecky presadil Tomáš Tatar. Podobne ako Chára. Dostal prihrávku do pravého kruhu, nestrieľal však z prvej.

12. gól

v sezóne strelil Tomáš Tatar. K tomu má na konte dvanásť asistencií a je tretím najproduktívnejším Slovákom v NHL po Mariánovi Hossovi (30 bodov za 18+12) a Andrejovi Sekerovi (25 bodov za 7+18).

Švihom ale dokázal presne zamieriť a prekonať Coryho Schneidera.

Znížil na priebežných 2:4, neskôr jeho spoluhráč Nick Jensen dokonca na 3:4, ale z výhry sa nakoniec tešili hostia z New Jersey.

Devils predĺžili svoju víťaznú sériu na klziskách súperov už na päť zápasov.

Hokejistom Red Wings sa - naopak - vôbec nedarí. Prehrali už piaty raz za sebou (0-2-3) a figurujú na poslednom mieste tabuľky Východnej konferencie.

Na pozíciu, ktorá zaručuje účasť v play-off, však strácajú zatiaľ iba sedem bodov, pričom do konca základnej časti odohrajú ešte 32 stretnutí.

Tatar strelil do siete New Jersey svoj dvanásty gól v ročníku. Okrem toho má na konte dvanásť asistencií a v NHL je tretím najproduktívnejším Slovákom.

Marián Hossa nazbieral tridsať bodov za osemnásť gólov a dvanásť prihrávok. Obranca Andrej Sekera získal o päť bodov menej (7+18).

Gól Tomáša Tatara do siete New Jersey Devils.

Tomáš Jurčo sa v drese Red Wings neobjavil, nezmestil sa do zostavy.

Na opačnej strane odohral jubilejný štvorstý zápas v profilige dvadsaťšesťročný center Adam Henrique. A oslávil ho najlepším možným spôsobom - dosiahol víťazný gól. Celkovo počas svojej kariéry v NHL nazbieral 229 bodov (111-118).

Budaj vychytal ďalšie víťazstvo

Ďalší skvelý výkon podal brankár Los Angeles Kings Peter Budaj. Na ľade Arizony kryl dvadsaťosem z tridsiatich striel súpera a vychytal dôležitý triumf 3:2.

Kryl dvadsaťosem z tridsiatich striel súpera a dosiahol 93,3-percentnú úspešnosť zákrokov. V tejto sezóne to bol už 41. zápas, na ktorý nastúpil ako jednotka.

V priemere dostáva 2,06 gólu na jedno stretnutie a priemerná úspešnosť jeho zásahov sa vyšplhala už na kvalitných 92 percent.

Peter Budaj zasahuje pri šanci Jakoba Chychruna z Arizony.
Peter Budaj zasahuje pri šanci Jakoba Chychruna z Arizony. (Autor: TASR/AP)

Blízko ku gólu bol aj útočník Marián Gáborík, ktorý sa v 11. minúte v skrumáži snažil pretlačiť puk za chrbát Mikea Smitha. Napokon sa to podarilo jeho spoluhráčovi Anžemu Kopitarovi, Slovákovi rozhodcovia prisúdili prvú asistenciu.

Pre Gáboríka to bol v dvadsiatom ôsmom súboji ročníka dvanásty bod (5+7). V predchádzajúcom dueli proti Caroline skóroval.

Sekera asistoval

Veľmi dobrú formu má už spomínaný Andrej Sekera. V 37. minúte duelu sa podieľal na zásahu Leona Draisaitla. Bodoval v treťom zápase za sebou.

Edmonton však neuspel, doma prehral s Minnesotou 2:5.

Sekera v jubilejnom päťdesiatom súboji sezóny zaznamenal svoj dvadsiaty piaty gól. Strelil sedem gólov, ku ktorým pridal osemnásť asistencií.

Andrej Sekera (vľavo) napáda pred bránou svojho spoluhráča Cama Talbota útočníka Minnesoty Chrisa Stewarta. (Autor: TASR/AP)

NHL - utorok:

Edmonton - Minnesota 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Góly: 32. Slepyšev (Adam Larsson, Klefbom), 37. Leon Draisaitl (Milan Lucic, SEKERA) - 14. Graovac, 20. Zucker (Mikko Koivu), 25. Parise (Pominville, Prosser), 33. Graovac (Mikael Granlund), 45. Chris Stewart (Zucker, Kuemper)

/Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:49 minúty, vyslal tri strely, prihral na gól, ale zaznamenal až tri mínusové body, zblokoval tiež dva pokusy súpera/

New York Rangers - Columbus 4:6 (0:1, 0:4, 4:1)

Góly: 43. Vesey (Rick Nash), 46. Grabner (Skjei, J. T. Miller), 47. Kreider (Zibanejad), 59. Klein (Holden, Stepan) - 4. S. Jones (W. Karlsson), 22. Saad (Wennberg, J. Johnson), 24. Wennberg (R. Murray, Werenski), 33. S. Jones (Hartnell, Gagner), 37. N. Foligno (Wennberg, Saad), 42. Calvert (Werenski, Anderson)

San Jose - Chicago 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 35. Marleau (Pavelski, Burns) - 37. Rasmussen (PÁNIK, Seabrook)

/Marián Hossa (Chicago) odohral 16:42 minúty, ani raz nevystrelil na brankára súpera, do osobných štatistík si zapísal len jeden mínusový bod/

/Richard Pánik (Chicago) odohral 15:47 minúty, vyslal dve strely, prihral na gól, zaznamenal jeden plusový bod, jeden hit a jeden zblokovaný pokus súpera/

Carolina - Philadelphia 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Góly: 8. Sebastian Aho (Jordan Staal), 17. Sebastian Aho (E. Lindholm), 37. Skinner (Stempniak, Hainsey), 39. Sebastian Aho (E. Lindholm, Teräväinen), 46. Faulk (Aho, Teräväinen) - 51. Brayden Schenn (Gostisbehere, Jakub Voráček)

Tampa Bay - Boston 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly: 29. Killorn (Hedman, T. Johnson), 45. Killorn (Hedman, T. Johnson), 58. Point (Hedman, Dotchin) - 39. P. Bergeron (McQuaid, Marchand), 40. Krejči (Marchand, Miller), 48. CHÁRA (Miller, Beleskey), 53. Vatrano (Krejčí, Miller)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 22:17 minúty, trikrát vystrelil na bránu, dal gól, pripísal si tiež jeden plusový bod a jeden zblokovaný pokus súpera/

Florida - Ottawa 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)

Góly: 3. Matheson (Petrovic, Bjugstad), 6. Pysyk (MacKenzie, Sgarbossa), 23. Sceviour (Demers, McKegg), 30. Matheson (Sgarbossa), 54. Marchessault, 60. Demers - 5. Dzingel (Turris), 9. Dzingel (Methot, Ryan), 20. Wideman (E. Karlsson, Mark Stone), 23. E. Karlsson (Z. Smith, Pyatt), 60. Brassard (Ryan, Claesson)

Detroit - New Jersey 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 39. Zetterberg (Nyquist, Mantha), 52. Tatar (Kronwall, Helm), 56. N. Jensen (Zetterberg (X. Ouellet) - 2. Noesen (Zacha, Josefson), 7. Palmieri, 40. Palmieri (T. Hall, Lovejoy), 51. Henrique

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 17:39 minúty, vyslal jednu strelu na bránu súpera, strelil gól, zaznamenal jeden mínusový bod a jeden hit/

/Tomáš Jurčo (Detroit) nehral, nezmestil sa do zostavy svojho tímu/

New York Islanders - Washington 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 23. Quine (Ladd, C. de Haan), 47. Ryan Strome (Brock Nelson, Beauvillier), 59. Boychuk (Cizikas, J. Tavares) - 5. Jevgenij Kuznecov (Justin Williams, Orpik), 60. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Jevgenij Kuznecov)

St. Louis - Winnipeg 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 4. Steen (Pietrangelo, Paul Stastny), 40. Vladimir Tarasenko (J. Schwartz, Pietrangelo), 60. Pietrangelo (Shattenkirk, Vladimir Tarasenko) - 20. Scheifele (B. Wheeler, Enström), 21. Laine (Scheifele, Morrissey), 26. Ehlers (Brian Little), 44. J. Trouba (Wheeler, Copp), 60. Wheeler (B. Scheifele)

/Marko Daňo (Winnipeg) nehral, pre zranenie je dlhodobo mimo hry/

Dallas - Toronto 6:3 (5:1, 1:2, 0:0)

Góly: 3. Devin Shore (Hamhuis), 5. R. Faksa (Devin Shore, P. Sharp), 12. Korpikoski (Brett Ritchie, Hamhuis), 17. Brett Ritchie (Honka, Cracknell) 19. Jamie Benn (Klingberg, Seguin), 28. Spezza (Seguin) - 14. Bozak (James van Riemsdyk, Marner), 25. Sošnikov (Matt Martin), 31. Marner (Kadri, Nikita Zajcev)

/Martin Marinčin (Toronto) odohral 17:03 minúty, ani raz strelecky neohrozil brankára súpera, do osobných štatistík si pripísal iba jeden mínusový bod/

Arizona - Los Angeles 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 9. Martinook (Murphy, Crouse), 39. White (Crouse) - 11. Kopitar (GÁBORÍK, Doughty), 39. Nolan (Kopitar, Forbort), 59. Muzzin (Carter, Kopitar)

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:53 minúty, vyslal dve strely na bránu súpera, prihral na gól a zaznamenal tiež jeden plusový bod/

/Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, kryl dvadsaťosem z tridsiatich striel súpera a dosiahol 93,3-percentnú úspešnosť zákrokov/

Montreal - Buffalo 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Góly: 18. Pacioretty (A. Radulov, Danault), 48. Pacioretty (A. Radulov, Danault), 32. Desharnais (Andrighetto), 39. P. Byron (Andrei Markov, Plekanec), 44. Pacioretty - 57. Kulikov (Cal O´Reilly), 58. B. Gionta (Franson, Evander Kane)

Pittsburgh - Nashville 4:1 (1:1, 3:0, 0:1)

Góly: 17. Kunitz (Scott Wilson, Ian Cole), 24. T. Daley (Hagelin, Scott Wilson), 32. Hörnqvist (Crosby, Sheary), 37. Hörnqvist (Bonino, Kessel) - 15. Järnkrok (Colin Wilson, M. Irwin), 44. Colin Wilson (Mike Fisher, Järnkrok)

Anaheim - Colorado 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Gól: 11. Silfverberg (Nick Ritchie, Vermette), 23. Rakell (Corey Perry, Getzlaf), 43. Silfverberg (A. Cogliano), 53. K. Holzer (Silfverberg, Cramarossa), 58. Cam Fowler (Nick Ritchie, Kesler) - 46. Rantanen (Michail Grigorenko)

Domov»Hokej»NHL»Zdeno Chára dokázal, akú má tvrdú strelu. Budaj znovu predviedol skvelý výkon