Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

NHL: Tímy vyraďovali hráčov, Bondra a Pajpach v kempoch skončili

(Autor: Twitter)
TASR|23. sep 2015 o 10:39

Nepočítalo sa, že by si už tento rok vybojovali zmluvu v NHL. Radovan Bondra putuje z Chicaga do juniorského tímu Vancouver Giants. Maximilián Pajpach strávi budúcu sezónu vo fínskej Tappare Tampere.

CHICAGO/DENVER. Kluby zámorskej NHL pristúpili k prvým škrtom vo svojich zostavách. Dotkli sa aj dvojice mladých slovenských hokejistov.

V kempe Chicaga Blackhawks skončil útočník Radovan Bondra. A s hráčmi Colorada sa už ďalej nepripravuje brankár Maximilián Pajpach.

Blackhawks zúžili svoj káder na päťdesiatdeväť hráčov. Osemnásťročný Bondra nedostal priestor v prípravných zápasoch. Zahral si iba na turnaji nádejí v Traverse City.

Teraz putuje do juniorského tímu Vancouver Giants - pôsobí vo Western Hockey League. Stráviť by v ňom mal nadchádzajúcu sezónu.

Marián Hossa hovorí o Radovanovi Bondrovi.

V kempe úradujúceho víťaza Stanleyho pohára pokračujú už iba štyria Slováci - Marián Hossa, Marko Daňo, Tomáš Kopecký a Ľubomír Višňovský.

V kempe Colorada sa predstavil Maximilián Pajpach - zástupcovia Avalanche ho draftovali vlani zo 174. miesta. Nováčikovskú zmluvu si však nevybojoval. Nedostal šancu ani v prípravných dueloch.

Rozhovor s Maximiliánom Pajpachom.

V utorok sa Pajpach ocitol medzi dvadsiatimi hráčmi, s ktorými už klub ďalej v prebiehajúcom kempe nepočíta. Devätnásťročný brankár sa vráti do fínskej Tappary Tampere, v ktorej pôsobil aj v minulej sezóne.

V kempe denverského klubu naďalej zostal jeho krajan Andrej Meszároš. Skúseného obrancu však momentálne trápi zranenie nohy.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
03:00
NHL - NHL
Arizona Coyotes vs. Minnesota Wild
03:30
NHL - NHL
Vegas Golden Knights vs. San Jose Sharks
04:00
NHL - NHL
Edmonton Oilers vs. Montreal Canadiens
Kurzy prináša