Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Černákovi sa v Tampe darí, zlepšil korčuľovanie a rozdáva bodyčeky

Erik Černák (vľavo). Opäť si oblečie reprezentačný dres. (Autor: sita)
SITA|Publikované 24. sep 2018 o 11:03

Slovenský hokejista podáva dobré výkony v prípravnom kempe tímu Tampa Bay Lightning.

TAMPA BAY. Slovenský hokejista Erik Černák podáva dobré výkony v prípravnom kempe tímu Tampa Bay Lightning pred novou sezónou NHL.

Dvadsaťjedenročný rodák z Košíc odohral v troch prípravných zápasoch priemerne takmer 20 minút a prezentoval sa tvrdou hrou s veľkým počtom bodyčekov.

Lepšia kondícia a korčuľovanie

Jeho cieľom je získať dôveru trénerov a vybojovať si miesto v prvom tíme jedného z ašpirantov na Stanleyho pohár.

"Zatiaľ mám dobrý kemp. Snažím sa ukázať svoju hru, meno a prebojovať sa do tímu. Stať sa môže všeličo, preto pracujem tvrdo v každom zápase,“ povedal Černák na webe slovaknhl.sk.

Po svojej prvej sezóne v profesionálnej AHL sa snažil využiť leto na zlepšenie fyzickej stránky. Okrem sily zapracoval aj na korčuľovaní, čo sa pozitívne odráža v kempe.

"Celé leto som tvrdo drel, preto sa teraz cítim silnejší. Moje korčuľovanie sa zlepšilo, pretože som na ňom v lete zapracoval. Myslím si, že som v lete odviedol dobrú prácu a teraz to tu všetko môžem ukázať,“ skonštatoval Černák.

V kempe Tampy je zatiaľ spokojný

V uplynulej sezóne podával dobré výkony v drese Syracuse Crunch, dominoval na nedávnom Turnaji nádejí a chválu na svoju adresu si vyslúžil aj v hlavnom kempe Tampy.

"Je ťažké vybojovať si miesto v NHL, ale zatiaľ sa mi celkom darí. Uvidíme, čo sa stane, Tampa má veľmi dobrú obranu. Ja sa snažím v každom tréningu ukázať pred trénermi,“ dodal Černák pre slovaknhl.sk.

Súvisiace články