NHL: Pánikov víťazný debut, Hossa dvakrát asistoval

Zverenci Joela Quenevilla si pripísali ďalšie body do tabuľky.
Zverenci Joela Quenevilla si pripísali ďalšie body do tabuľky. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|13. jan 2016 o 07:21

Richard Pánik konečne okúsil debut v drese Chicaga a išlo o vydarenú premiéru, Blackhawks zdolali na vlastnom ľade Nashville 3:2.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa dvoma asistenciami pomohol k výhre Chicaga doma nad Nashvillom 3:2 v zápase zámorskej NHL v noci na stredu.

V drese Blackhawks debutoval aj jeho krajan a center Richard Pánik, ktorý odohral takmer sedem minút a nastupoval i v strede druhej formácie s krídelníkmi Patrickom Kaneom a Artemijom Panarinom.

Zhruba 90 minút pred úvodným buly musel spraviť tréner domácich Joel Quenneville zmenu v zostave, pretože ochorel ruský útočník Artem Anisimov.

Šancu tak dostal 24-ročný Slovák, ktorého Chicago získalo 3. januára z Toronta. Quenneville posunul Fína Teuva Teräväinena z pravého krídla tretej formácie na centra druhej a Pánik nastúpil na ľavom krídle tretieho útoku.

Na ľade bol len 6 minút a 56 sekúnd a do štatistík sa zapísal štyrmi bodyčekmi.

"Je to skvelý tím. Musím si nájsť miesto a verím, že dobre zapadnem," povedal Pánik pre tsn.ca.

Pôvodne sa s ním rátalo na ľavé krídlo prvej formácie miesto Shawa, ktorý však strelil dva góly a možno zamotal trénerom hlavy.

Chicago vyhralo ôsmy súboj v sérii, Hossa vo svoj narodeninový deň asistoval pri úvodných góloch Andrewa Shawa a boli to už jeho 13. a 14. asistencia v sezóne.

Tridsaťsedemročný trojnásobný víťaz Stanyleho pohára odohral vyše 20 minút, zaznamenal aj dva plusové body a vyhlásili ho za druhú hviezdu súboja.

Hossa zaznamenal druhý dvojbodový zápas za sebou a úspešné obdobie zažíva celá prvá formácia Blackhawks, ktorá sa v priebehu sezóny bodovo trápila.

"V posledných zápasoch nám to išlo a darilo sa. Musíme v tom pokračovať," povedal zámorským médiám Hossa.

Tréner domácich Joel Quenneville dosiahol v profilige už jeho 782. víťazstvo, čím vyrovnal v historických tabuľkách Ala Arboura. Neohrozene vedie Scotty Bowman (1244).

"Musí to byť preňho výnimočný deň. Som presvedčený, že si posunie večierku," povedal o svojom koučovi strelec večera Shaw.

Nedarilo sa Edmontonu, ktorý v Arizone viedol 2:0 aj 3:1, ale napokon prehral 3:4 po predĺžení.

Slovenský obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 21 minút. Coyotes potiahol Max Domi, ktorý strelil prvý hetrik v NHL v kariére.

Dokonca pri všetkých štyroch zásahoch Coyotes bol švédsky obranca Oliver Ekman-Larsson (1+3), ktorý v čase 64:51 rozhodol o dvoch bodoch pre svoje mužstvo.

Slovenský brankár Jaroslav Halák nechytal a hokejisti New Yorku Islanders po dvoch prehrách znova zabrali naplno, keď si doma poradili s Columbusom 5:2.

Nemec Thomas Greiss zneškodnil 18 striel, hetrikom sa zaskvel Brock Nelson.

Tretie výhry v sérii dosiahli hokejisti San Jose, Tampy Bay aj Caroliny.

Zraneniami sužovaný tím St. Louis, ktorý má na maródke sedem hráčov vrátane brankárskej jednotky Jakea Allena, obrancu Jaya Bouwmeestera, či Paula Šťastného, zdolali doma New Jersey Devils 5:2.

Dva góly dal Patrik Berglund, z prvého zásahu v NHL sa tešil Ty Rattie. Blues vyhrali v riadnom čase prvýkrát od 22. decembra.

Tréner Ken Hitchcock dosiahol na lavičke St. Louis jubilejné 200. víťazstvo, celkovo ich má na konte 733. Devils nevyhrali v St. Louis od 30. decembra 2008.

NHL - utorok:

NEW YORK ISLANDERS - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Góly: 6. Strome (Martin, Cizikas), 12. Nelson (Hickey, Bailey), 38. Nelson (Lee), 46. Strait (Tavares, Nelson), 60. Nelson 11. Karlsson (Johnson), 34. Savard

Brankári: Greiss - Forsberg, strely na bránku: 33:20, 13.115 divákov

CAROLINA HURRICANES - PITTSBURGH PENGUINS 3:2 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 24. E. Staal (Versteeg, Lindholm), 30. Versteeg (Lindholm, E. Staal), 64. Skinner (Lindholm, Faulk) - 31. Letang (Määttä, Crosby), 47. Kunitz (Crosby, Hörnqvist)

Brankári: Ward - Fleury, strely na bránku: 21:25, 13.012 divákov

ST. LOUIS BLUES - NEW JERSEY DEVILS 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Berglund (Steen, Parayko), 25. Upshall (Brouwer, Steen), 38. Berglund (Pietrangelo, Lehterä), 43. Rattie (Shattenkirk, Fabbri), 60. Backes - 13. Farnham (Gionta, Larsson), 15. Stempniak (Larsson, Blandisi)

Brankári: Elliott - Kinkaid, strely na bránku: 37:24, 17.951 divákov

MINNESOTA WILD - BUFFALO SABRES 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Góly: 33. Suter (Haula, Spurgeon), 60. Vanek (Suter, Granlund) - 10. McGinn (Kane, O'Reilly), 18. Ristolainen (Gionta), 18. Gionta (Gorges, Foligno)

Brankári: Dubnyk - Ullmark, strely na bránku: 30:23, 19.034 divákov

WINNIPEG JETS - SAN JOSE SHARKS 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Ehlers (Stafford) - 16. Tierney, 20. Thornton, 56. Pavelski (Couture, Burns), 60. Ward (Tierney, Martin)

Brankári: Hellebuyck - Stalock, strely na bránku: 22:27, 15.294 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - NASHVILLE PREDATORS 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 20. Shaw (HOSSA, Toews), 27. Shaw (HOSSA, Rasmussen), 34. Seabrook (Kane, Gustafsson) - 34. Ribeiro, 60. Forsberg (Johansen, Ribeiro)

Brankári: Crawford - Rinne, strely na bránku: 23:43, 21.618 divákov

COLORADO AVALANCHE - TAMPA BAY LIGHTNING 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 11. Palát (Hedman, Killorn), 22. Stamkos (Namestnikov, Palát), 26. Stamkos (Palát, Namestnikov), 52. Johnson (Hedman, Kučerov)

Brankári: Varlamov - Bishop, strely na bránku: 21:38, 14.227 divákov

ARIZONA COYOTES - EDMONTON OILERS 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 33. Domi (Stone, Ekman-Larsson), 44. Domi (Duclair, Ekman-Larsson), 47. Domi (Boedker, Ekman-Larsson), 65. Ekman-Larsson (Stone) - 19. Draisaitl (Eberle, Pouliot), 27. Schultz (Draisaitl, Eberle), 42. Pouliot (Schultz, Eberle)

Brankári: Domingue - Nilsson, strely na bránku: 31:28, 11.391 divákov

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 20:08 0 2 2 2 3 0

Richard Pánik (Chicago) 6:56 0 0 0 0 0 0

Andrej Sekera (Edmonton) 20:44 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

Domov»Hokej»NHL»NHL: Pánikov víťazný debut, Hossa dvakrát asistoval