Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Piati hráči Ottawy sa už po ochorení Covid-19 zotavili

Hráči Ottawy Senators a Slovák Christián Jaroš (vľavo) po výhre nad New York Rangers. (Autor: Sean Kilpatrick - TASR/AP)
TASR|15. apr 2020 o 09:54

Za Ottawu hral aj Slovák Jaroš.

OTTAWA. Päť hokejistov i jeden člen realizačného tímu klubu NHL Ottawa Senators sa už úplne vyliečili z ochorenia Covid-19. Potvrdil to generálny manažér klubu Pierre Dorion.

Ottawa je jedným z dvoch klubov NHL, ktoré oznámili nákazu novým koronavírusom vo svojom hráčskom kádri. Druhým je Colorado, kde hlásili ochorenie u troch hokejistov.

Mená hráčov nezverejnili.

Dres Ottawy obliekal v prerušenej sezóne aj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý v 13 zápasoch zaznamenal tri asistencie.

Dorion verí, že sezónu NHL bude možné dokončiť.

"Som optimista, že hokej uvidíme v pravý čas. Fanúšikovia to potrebujú. Šport dokáže ľudí odbremeniť od každodenného stresu a verím, že ho už čoskoro budeme môcť sledovať. Či to bude o dva týždne, o mesiac alebo o dva, som optimista, že hokej ešte uvidíme," povedal Dorion pre TSN.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Kanade vzrástol v stredu na vyše 27-tisíc. Chorobe podľahlo v krajine 903 ľudí.

Súvisiace články