Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

NHL a KHL predĺžili memorandum o rešpektovaní zmlúv

Komisár NHL Gary Bettman. (Autor: AP)
SITA|8. júl 2011 o 09:56

Dve najvýznamnejšie hokejové klubové súťaže sa predĺžili zmluvu o vzájomnom rešpektovaní sa. O dohode reč nebola.

NEW YORK. Vedenia zámorskej hokejovej NHL a európskej KHL sa dohodli na predĺžení memoranda o rešpektovaní hráčskych zmlúv o jeden rok.

Zástupca komisára NHL Bill Daly podpísal uplynulý týždeň dokument, ktorého znenie úplne zodpovedá tomu spred roka. Vo štvrtok ho podpísala aj ruská strana.

Od vzniku KHL v roku 2008 neexistuje medzi oboma ligami formálna dohoda o transferoch hráčov. Prvý rok existencie KHL sprevádzalo výrazné ochladenie vzťahov so zámorskou súťažou, keďže Alexander Radulov nerešpektoval svoj dodnes platný kontrakt s Nashvillom a odišiel hrať do Ufy.

Hokejové federácie európskych krajín majú podpísané s NHL zmluvy o prestupoch svojich hráčov, v ktorých je zahrnuté aj odstupné pre kluby, ktoré hráčov vychovali.

"Nemáme žiadnu vzájomnú dohodu," skonštatoval komisár NHL Gary Bettman a pokračoval: "Billy Daly potvrdil podpisom to, čo potrebujeme. My budeme rešpektovať ich kontrakty a očakávame, že oni budú rešpektovať naše. Nie je to dohoda o prestupoch, ktorú máme napríklad so Švédskom, Fínskom či Českom. "

Ruská strana označila podpis zmluvy za "dôležitý krok vpred". V stanovisku prezidenta KHL Alexandra Medvedeva sa píše: "Veríme, že dosiahnutie konsenzu o statuse hráčov oboch líg sa pozitívne prejaví vo väčšom rozvoji hokeja ako športu."

Súvisiace články