Zápas Boston Bruins – Philadelphia Flyers sa hral pod holým nebom.
Zápas Boston Bruins – Philadelphia Flyers sa hral pod holým nebom. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. feb 2021 o 06:45

Pozrite si výsledky nočných zápasov NHL.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu zvíťazili v nedeľnom zápase NHL pod voľnou oblohou nad Philadelphiou 7:3.

Hlavnou postavou duelu v rezorte pri jazere Tahoe v Nevade bol český útočník David Pastrňák, ktorý dosiahol hetrik.

Slovenský brankár v drese Bruins Jaroslav Halák kryl na striedačke chrbát Fínovi Tuukkovi Raskovi. Ten si za celý zápas pripísal len 16 zákrokov, trikrát inkasoval.

Pastrňák si pripísal svoj desiaty hetrik v kariére, keď sa presadil v úvodoch prvých dvoch tretín a v závere duelu.

Bostonu sa v tejto sezóne proti Philadelphii darí, keď uspel aj v piatej vzájomnej konfrontácii. Tentoraz to však mali jednoduchšie, keďže Philadelphii opäť chýbalo až šesť hráčov, ktorí figurovali na covidovej listine. Medzi nimi aj Jakub Voráček či kapitán Claude Giroux.

"Je to ťažký rok bez fanúšikov, no toto bolo naozaj špeciálne. Mal som šťastie, že som si zahral niekoľko zápasov pod holým nebom, tento však bol najlepší. Bude to krásna spomienka," povedal John Moore.

Hráči Montrealu prehrali druhýkrát za sebou, keď podľahli v Ottawe 2:3 po predĺžení. Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral 10:59 minúty a pripísal si jeden hit.

Washington si na svojom ľade poradil s New Jersey 4:3. V domácom drese hviezdil T.J. Oshie, ktorý k dvom gólom pridal aj asistenciu.

Zdeno Chára odohral za Caps 18:29 minúty, päťkrát ohrozil súperovu bránku, no napokon mal na konte iba mínusový bod a dve 3:4 trestné minúty. Jeho spoluhráč Richard Pánik strávil na ľade 12:18 min.

Capitals premenili tri zo štyroch presiloviek, presadil sa aj Alexander Ovečkin, ktorý tak zaznamenal už 712. gól v základnej časti a na šiesteho v historických tabuľkách NHL Phila Esposita stráca už len päť zásahov.

Tridsaťpäťročný útočník Travis Zajac odohral svoj jubilejný tisíci zápas v základnej časti a všetky v drese New Jersey.

"Bol to pre mňa špeciálny moment, na ktorý nikdy nezabudnem, ale nebol to výsledok, ktorý sme chceli," povedal.

NHL - základná časť - 22. február:

Washington - New Jersey 4:3

Góly: 34. Oshie (Carlson, Bäckström), 50. Carlson (Dillon, J. Vrána), 52. Oshie (Kuzněcov, Eller), 57. Ovečkin (Oshie, Bäckström) – 10. A. Johnsson (Palmieri, Zacha), 24. J. Hughes (A. Johnsson, Palmieri), 60. N. Gusev (Severson)

/Zdeno Chára odohral 18:29 min, pripísal si jednu mínusku, dve trestné minúty a päť streleckých pokusov, Richard Pánik (obaja Washington) strávil na ľade 12:18 min, dvakrát ohrozil bránu súpera/

Ottawa - Montreal 3:2 pp

Góly: 10. Batherson (Zub), 44. Norris (N. Zajcev, B. Tkachuk), 64. B. Tkachuk (Batherson, Brännström) – 2. Suzuki (J. Anderson), 55. Perry (Petry)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 10:59 min, pripísal si jeden bodyček, ani raz nevystrelil/

Boston - Philadelphia 7:3

Góly: 1. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 16. McAvoy (Marchand, Clifton), 21. Pastrňák (N. Ritchie, Vaakanainen), 37. Coyle (C. Smith), 37. Frederic (J. Moore, Clifton), 38. N. Ritchie (J. Moore, C. Smith), 58. Pastrňák (Studnicka) – 7. Farabee (Couturier, J. van Riemsdyk), 15. Couturier (K. Hayes, J. van Riemsdyk), 53. J. van Riemsdyk (K. Hayes, Provorov)

Vancouver - Winnipeg 3:4 pp

Góly: 4. B. Sutter (Jo. Benn), 16. E. Pettersson (Boeser, J. T. Miller), 60. E. Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller) – 35. Dubois (Wheeler, Scheifele), 46. Scheifele (Wheeler), 51. Pionk (Dubois, Ehlers), 61. Dubois (Scheifele, Wheeler)

Domov»Hokej»NHL»Chára strieľal často, ale márne. Halákov kolega sa nudil a Pastrňák hviezdil pri jazere