Chára vynechal prvý duel v sezóne. Boston vrátil Washingtonu vysokú prehru

Patrice Bergeron (vľavo) a Brad Marchand z Boston Bruins.
Patrice Bergeron (vľavo) a Brad Marchand z Boston Bruins. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet|18. apr 2021 o 21:50 (aktualizované 19. apr 2021 o 07:14)

Studenič strelil svoj prvý gól v NHL.

WASHINGTON. Hokejisti Bostonu zvíťazili v nedeľnom domácom stretnutí NHL nad Washingtonom 6:3.

Proti svojmu bývalému klubu nenastúpil Zdeno Chára, obranca Capitals nehral pre bolesti pravého členka po tom, ako zblokoval dve strely v predchádzajúcom zápase.

Štyridsaťštyriročného Slováka, ktorý vynechal prvý duel v tejto sezóne, nahradil v zostave Trevor van Riemdsyk.

V bránke ani na striedačke Bruins nebol slovenský brankár Jaroslav Halák, ten by sa mal v pondelok vrátiť do tréningového procesu po dvoch týždňoch na COVID-19 protokole. Pozitívny test na koronavírus mal 5. apríla.

Boston vrátil Washingtonu prehru spred týždňa, keď na svojho posledného súpera nestačil 1:8.

Po dva góly strelili Bergeron, Marchand a Krejčí. Marchand pridal aj dve asistenciu, Bergeron jednu.

Z víťazstva sa tešil Tomáš Jurčo, ktorého Vegas vyhralo na ľade Anaheimu 5:2 a pripísalo si už šiesty triumf po sebe.

Dvadsaťosemročný krídelník odohral vo štvrtom útoku 7:58 minúty a zaznamenal jeden plusový bod, strelu na bránku, jeden bodyček a dve zblokované strely.

Slovenský hokejový útočník Marián Studenič zaznamenal premiérový gól v NHL. Dvadsaťdvaročný krídelník znížil v 42. minúte zápasu svojho New Jersey s New Yorkom Rangers na 2:3, no Devils nakoniec prehrali 3:5.

Studenič skóroval vo svojom štvrtom zápase v profilige a zároveň to bol aj jeho prvý bod v súťaži. Okrem neho si do štatistík pripísal aj jednu jeden plusový bod, štyri trestné minúty a tri strely na bránku.

Na ľade strávil dokopy 12:18 minúty. New Jersey prehralo šiesty duel v sérii a desiaty z posledných jedenástich.

NHL - základná časť:

Boston - Washington 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Góly: 13. Bergeron (Marchand), 14. Krejčí (Clifton, Smith), 27. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 37. Krejčí (Smith, Hall), 38. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 59. Marchand (Pastrňák) - 20. Oshie (Bäckström), 24. Oshie (Kuznecov, Bäckström), 25. Mantha (Orlov, Eller)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) nefiguroval na súpiske, bol na covid protokole/

/obranca Zdeno Chára (Washington) nehral pre bolesti pravého členka/

Buffalo - Pittsburgh 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 1. Ruotsalainen (Cozens, Dahlin), 23. S. Reinhart (Olofsson), 49. S. Reinhart (Olofsson, Dahlin), 59. Asplund (Mittelstadt) – 51. Zucker (J. Carter), 60. Blueger (Rodrigues, Ceci)

New Jersey - New York Rangers 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 39. M. Malcev (Šarangovič, P. K. Subban), 42. Studenič (M. Malcev, A. Johnsson), 46. Hischier (N. Merkley, Foote) – 7. Kreider (Zibanejad, Panarin), 15. Kravcov (B. Howden), 26. Lafreniere (Chytil, Kakko), 57. Zibanejad (R. Strome, Fox), 60. R. Strome (Blackwell, Panarin)

Anaheim - Vegas 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Góly: 7. Comtois (Manson, Rakell), 35. Heinen (Henrique, Silfverberg) – 4. Pacioretty (Martinez, Mark Stone), 15. Pietrangelo (Pacioretty, Martinez), 23. N. Roy (W. Carrier, Whitecloud), 39. Mark Stone (Theodore, M.-A. Fleury), 59. Tuch (N. Roy, Nosek)

/útočník Tomáš Jurčo (Vegas) odohral 7:58 min., zaznamenal jeden plusový bod, jednu strelu na bránku, jeden bodyček a dve zblokované strely/

Philadelphia - New York Isladenders 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0, -0:1)

Gól: 63. Leddy (Pageau, Eberle)

Vancouver - Toronto 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0, -1:0)

Góly: 37. Horvat (Höglander), 53. Höglander (Chatfield, Horvat), 62. Horvat (T. Myers, Boeser) – 4. W. Nylander (Tavares), 35. Matthews (W. Nylander, Tavares)

Tabuľka

Domov»Hokej»NHL»Chára vynechal prvý duel v sezóne. Boston vrátil Washingtonu vysokú prehru