Tomáš Tatar v drese tímu Montreal Canadiens. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|7. máj 2021 o 07:00 (aktualizované 7. máj 2021 o 09:20)

Halákov brankársky kolega predviedol skvelý výkon.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu nevyužili príležitosť v predstihu spečatiť postup do play off NHL.

V noci na piatok prehrali na ľade Toronta 2:5, keď o osude stretnutia rozhodli Maple Leafs v úvodnej tretine, v ktorej si vypracovali štvorgólový náskok a vyhnali z bránky Caydena Primeaua.

Matthews strelil jubilejný gól

Do zostavy Montrealu sa po päťzápasovej absencii zavinenej zranením v dolnej časti tela vrátil Tomáš Tatar, slovenský krídelník sa do štatistík zapísal tromi mínuskami.

Jeho tím figuruje na štvrtej priečke Severnej divízie, Toronto je na jej čele. Maple Leafs vyhrali šiesty zápas zo siedmich a bodovali v siedmom po sebe.

Z jubilejného 40. gólu v sezóne sa tešil suverénne najlepší strelec základnej časti Auston Matthews, ktorý v 56. minúte spečatil triumf svojho tímu.

"Prvá tretina bola v našom podaní veľmi zlá. Boli sme pomalí, súper ľahko potrestal naše chyby. Vrátiť sa do zápasu za stavu 0:4 už nebolo jednoduché.

Mrzí ma, že sme nepomohli nášmu brankárovi, ktorý za inkasované góly nemohol. Je to mladý chlapec, má iba 21 rokov, v ďalších zápasoch mu musíme byť viac nápomocní," vyjadril sa obranca Montrealu Ben Chiarot.

Studenič sa tešil z výhry

Boston si poradil s New Yorkom Rangers 4:0, pričom slovenský brankár Jaroslav Halák sledoval zo striedačky výborný výkon svojho kolegu Jeremyho Swaymana, ktorý zlikvidoval všetkých 15 striel súperových hráčov.

Carolina podľahla Chicagu 1:2 po predĺžení a ukončila päťzápasovú víťaznú sériu. Podarilo sa jej však bodovať v trinástom zápase za sebou a vyrovnala klubový rekord.

Z výhry sa tešil Marián Studenič, ktorého New Jersey uspelo na ľade New Yorku Islanders 2:1.

Slovenský krídelník odohral vyše desať minút, na súperovho brankára vyslal jednu strelu. Islanders prehrali tretíkrát za sebou.

NHL - základná časť - 7. máj:

Carolina – Chicago 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 10. Nečas (Hakanpää) – 57. Stillman (Suter), 63. DeBrincat (D. Kubalík, Kalynuk)

Boston – NY Rangers 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 8. Bergeron (Marchand), 19. McAvoy (Marchand, Pastrňák), 35. DeBrusk (Krejčí, Hall), 42. Carlo (Krejčí)

/Jaroslav Halák (Boston) presedel zápas na striedačke/

NY Islanders – New Jersey 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 26. Beauvillier (Mayfield, B. Nelson) – 15. Zacha (Bratt, Hischier), 36. M. McLeod (Severson, R. Murray)

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 10:38 min, raz vystrelil na bránku a rozdal dva bodyčeky/

Pittsburgh – Buffalo 8:4 (2:1, 3:2, 3:1)

Góly: 10. J. Carter (McCann, F. Gaudreau), 12. J. Carter (Zucker, Kapanen), 25. J. Carter (M. Pettersson, F. Gaudreau), 27. Dumoulin (Letang, Crosby), 28. McCann (F. Gaudreau), 44. J. Carter (McCann), 47. Crosby (Letang, Guentzel), 54. Kapanen (Malkin, Zucker) – 3. Caggiula (Skinner, Sheahan), 24. Tage Thompson (Mittelstadt), 26. Caggiula (C. Miller, Ristolainen), 50. Skinner (Tage Thompson, Ristolainen)

Toronto – Montreal 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

Góly: 1. Galchenyuk (W. Nylander, Tavares), 4. Tavares (Muzzin), 11. Engvall (Spezza, Brodie), 18. Marner (J. Thornton, Sandin), 56. Matthews (Marner, Muzzin) – 34. Caufield (Perry, E. Staal), 44. Lehkonen (Toffoli, Petry)

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:34 min, zaznamenal tri mínusové body, rozdal jeden bodyček a raz stratil puk/

Edmonton – Vancouver 3:6 (2:4, 0:1, 1:1)

Góly: 17. Draisaitl (McDavid, M. Smith), 19. Puljujärvi (McDavid, Barrie), 53. Draisaitl (Nurse, McDavid) – 1. Höglander (J. T. Miller, Hamonic), 5. Rathbone (Hawryluk), 7. Hamonic (Boeser, Höglander), 13. Hawryluk (Schmidt, Highmore), 30. Graovac, 56. Boeser (Pearson)