Halák vychytal vysoké víťazstvo Bostonu, Tatar strelil ďalší gól

Tomáš Tatar v drese klubu Montreal Canadiens.
Tomáš Tatar v drese klubu Montreal Canadiens. (Autor: Matt Slocum - TASR/AP)
TASR|2. feb 2020 o 00:14

Z víťazstva sa tešil aj Marinčin.

NEW YORK. Slovenský brankár Jaroslav Halák sa 25 zákrokmi podieľal na triumfe hokejistov Bostonu v NHL na ľade Minnesoty Wild 6:1. Mal 96,2-percentnú úspešnosť zásahov a dosiahol svoje trináste víťazstvo v sezóne.

Obranca a kapitán hostí Zdeno Chára odohral 19:51 minúty bez bodového zápisu, Bruins uspeli vo štvrtom z predchádzajúcich piatich zápasov.

Útočník Tomáš Tatar prispel gólom k domácej výhre Montrealu Canadiens nad Floridou Panthers 4:0. Pre dvadsaťdeväťročného krídelníka to bol už 19. presný zásah v sezóne, na konte má aj 28 asistencií.

Montreal vyhral druhý zápas za sebou, Florida prišla o sériu šiestich víťazstiev. Toronto zdolalo na vlastnom ľade Ottawu 2:1 po predĺžení, obranca Martin Marinčin absolvoval v domácom drese 15:36 minúty s jedným mínusovým bodom.

Hokejisti Buffala Sabres zvíťazili doma nad Columbusom Blue Jackets 2:1 po predĺžení.

Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte Jack Eichel. Buffalo ukončilo trojzápasovú sériu prehier, Columbus prehral prvýkrát po šiestich stretnutiach.

Vancouver vyhral na ľade New Yorku Islanders 4:3 tiež po predĺžení, v 61. minúte rozhodol Quinn Hughes. Canucks natiahli víťaznú sériu na päť duelov.

Súboj San Jose - Tampa Bay sa skončil triumfom hostí 3:0. Skvelá obrana Lightning aj so slovenským bekom Erikom Černákom nedovolila domácim ani raz skórovať. Brankár Curtis McElhinney si pripísal shutout s 30 zákrokmi.

Černák mal tradične bohatý štatistický zápis. Počas vyše 19 minút na ľade štyrikrát vystrelil na bránku súpera, pridal aj dva bodyčeky a tri zablokované strely. Na konci mal dva plusové body.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - sobota večer/nedeľa

Buffalo - Columbus 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 17. Rodrigues (Dahlin), 61. Eichel (Reinhart, Ristolainen) - 46. Bjorkstrand. Brankári: Hutton - Kivlenieks, strely na bránku: 24:23, 17.650 divákov

NY Islanders - Vancouver 3:4 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Dal Colle (Bailey, B. Nelson), 37. Eberle (Beauvillier, D. Toews), 60. B. Nelson (Pulock, Barzal) - 3. Miller (Ch. Tanev, Q. Hughes), 30. Q. Hughes (Ch. Tanev, Boeser), 35. Schaller (B. Sutter, Gaudette), 61. Q. Hughes (Pettersson, Miller). Brankári: Greiss - Markström, strely na bránku: 37:24, 14.862 divákov

Montreal - Florida 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Suzuki (Armia, Petry), 27. Lehkonen (Petry), 34. TATAR (Danault, Petry), 51. Gallagher (Petry, Suzuki). Brankári: Price - Bobrovskij, strely na bránku: 35:29, 21.302 divákov

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 12:53 min, strelil jeden gól, pripísal si jeden plusový bod a zaznamenal jednu strelu na bránu/

Detroit - Rangers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 13. Zibanejad. Brankári: Bernier - Lundqvist, strely na bránku: 33:31, 19.515 divákov

New Jersey - Dallas 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 14. Rooney, 52. Hischier (Bratt, Severson) - 39. Dickinson (Perry, Johns), 46. Kiviranta (Oleksiak), 62. Pavelski (Janmark, Lindell). Brankári: Domingue - Bishop, strely na bránku: 31:31, 16.514 divákov

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) nehral/

Philadelphia - Colorado 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)

Góly: 14. Niskanen (Voráček, Couturier), 20. Hayes (van Riemsdyk, Konecny), 24. Farabee (Couturier, Hägg), 48. Farabee (Couturier), 57. Hayes, 60. Laughton (Niskanen, Hayes) - 23. Ničuškin (Zadorov, Burakovsky), 25. Rantanen (Kadri, Landeskog), 50. Burakovsky (Ničuškin, Zadorov). Brankári: Lyon - Grubauer, strely na bránku: 28:31, 19.745 divákov

Toronto - Ottawa 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 31. Spezza (Sandin, Hyman), 64. Marner (W. Nylander, Matthews) - 27. Borowiecki (DeMelo, Batherson). Brankári: Hutchinson - C. Anderson, strely na bránku: 36:25, 19.406 divákov

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 15:36 min, pripísal si jeden mínusový bod, zaznamenal dve strely na bránu, jeden hit a dve straty puku/

Winnipeg - St. Louis 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Góly: 19. Roslovic (Niku), 38. Roslovic (Kulikov, Scheifele), 40. Copp (Roslovic, Niku), 59. Wheeler (Scheifele, Connor), 60. Laine (Wheeler, Ehlers) - 54. Schenn (Schwartz, Thomas), 56. O'Reilly (Sanford, Bouwmeester). Brankári: Hellebuyck - Binnigton, strely na bránku: 33:40, 15.323 divákov

Arizona - Chicago 2:3 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:2)

Góly: 29. Richardson (Söderberg, Goligoski), 39. Garland (Hall, Demers) - 13. Saad (P. Kane), 25. Saad (P. Kane, Dach), rozh. sam. nájazd Toews. Brankári: Raanta - Crawford, strely na bránku: 42:45, 17.125 divákov

Minnesota - Boston 1:6 (0:1, 0:3, 1:2)

Góly: 55. Zuccarello (Soucy, E. Staal) - 13. Krug (Lindholm, Krejčí), 25. Krug (Marchand, Pastrňák), 26. Marchand (Krug, Pastrňák), 36. Pastrňák (Krejčí, DeBrusk), 59. Bjork (Nordström), 59. DeBrusk (Kuhlman, Krug). Brankári: Dubnyk - HALÁK, strely na bránku: 26:34, 18.009 divákov

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 19:51, zaznamenal dve trestné minúty a jednu strelu na bránu/

/Brankár Jaroslav Hálak (Boston) odohral celý duel, chytal 25 z 26 striel súpera s priemernou úspešnosťou 96,2 %/

Nashville - Las Vegas 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 26. Stephenson (Stone, Pacioretty), 52. Roy (Reaves, Theodore), 59. Smith. Brankári: Rinne - Fleury, strely na bránku: 19:39, 17.664 divákov

Calgary - Edmonton 3:8 (1:3, 2:3, 0:2)

Góly: 13. B. Robinson (Gaudreau, Giordano), 25. M. Tkachuk (Mangiapane, Giordano), 31. Lindholm - 1. Yamamoto (Klefbom, Draisaitl), 2. Kassian (Archibald, Bear), 16. McDavid (Nurse, Draisaitl), 24. McDavid (Sheahan), 32. Nugent-Hopkins (Yamamoto, Draisaitl), 36. Jones (Haas, Chiasson), 54. Gagner (Klefbom, Draisaitl), 59. Haas. Brankári: Rittich (24.-40. Talbot) - M. Smith (40. Koskinen), strely na bránku: 26:49, 19.289 divákov

Los Angeles - Anaheim 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 38. Toffoli (Kopitar, Martinez) - 6. Jones (Steel, Kaše), 23. Grant (Fowler, Manson), 27. J. Larsson (Silfverberg, Rakell). Brankári: Quick - Miller, strely na bránku: 47:28, 18.230 divákov

San Jose - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 25. Stamkos (Shattenkirk, Sergačiov), 58. Kučerov (Stamkos, Point), 60. Palát (Cirelli). Brankári: Dell - McElhinney, strely na bránku: 30:35, 17.562 divákov

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 19:11 min, zaznamenal štyri strely na bránu, dva hity, tri zablokované strely a získal dva plusové body/

Domov»Hokej»NHL»Halák vychytal vysoké víťazstvo Bostonu, Tatar strelil ďalší gól