Černák bol účastníkom kuriózneho zápasu, Jaroš bol poriadne aktívny

Christián Jaroš (vpravo v bielom drese) v zápase proti Pittsburghu.
Christián Jaroš (vpravo v bielom drese) v zápase proti Pittsburghu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. feb 2019 o 06:55

Z dvoch Slovákov sa radoval iba jeden.

NEW YORK. Hokejisti Pittsburghu Penguins zvíťazili nad hráčmi Ottawy Senators 5:3 v noci na sobotu v stretnutí zámorskej NHL.

V drese Ottawy sa predstavil slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý sa nezapísal do kanadského bodovania.

Košický rodák odohral 17:28 minúty, pripísal si dva mínusové body, vyslal šesť striel a rozdal päť bodyčekov.

Jaroš bol spolu s českým útočníkom Penguins Dominikom Simonom najaktívnejším strelcom zápasu.

Premiérový gól lotyšského útočníka

Domáci útočníci Jake Guentzel a Bryan Rust strelili vo víťaznom dueli po dva góly. Jediným ďalším strelcom Pittsburghu bol lotyšský útočník Teddy Bluger, ktorý dal svoj premiérový gól v NHL v druhom zápase.

"Myslíme si, že obstál dobre. Je to naozaj inteligentný hráč, ktorý sa na ľade výborne orientuje," pochválil premiérového strelca tréner Penguins Mike Sullivan pre oficiálny ligový web.

Domáci triumfovali v druhom meraní síl po sebe, predtým si pripísali štyri prehry. Brankár Casey DeSmith zneškodnil 37 striel Ottawy.

Senators prehrali tretie stretnutie v sérii. Úspešnými strelcami do siete Penguins boli Bobby Ryan, Mikkel Bödker a Matt Duchene.

Gólman Anders Nilsson si pripísal 35 úspešných zákrokov a asistenciu pri treťom zásahu svojho tímu.

"Mali sme ťažší začiatok a postupne sme sa zlepšovali. Občas sme im nechávali príliš veľa priestoru, čo nie je pri takomto tíme dobré. Dúfali sme, že to bude vyrovnanejší zápas," zhodnotil kouč zdolaného tímu Guy Boucher.

Diváci sa na gól poriadne načakali

Tampa Bay zdolala New York Islanders. Zápas bol kuriózny v tom, že jediný gól diváci videli až počas samostatných nájazdov, v riadnom hracom čase i v predĺžení totiž žiadny nepadol.

Víťazným pokusom sa prezentoval švédsky obranca Lightning Victor Hedman.

Brankár víťazného tímu Andrej Vasilevskij potreboval na čisté konto 36 zákrokov. "Hrali sme výborne v obrane. To, samozrejme, pomohlo," uviedol ruský gólman.

Tampa strelila menej ako tri góly v piatom z ostatných šiestich zápasov.

V jej drese nastúpil slovenský obranca Erik Černák, ktorý odohral 21:15 minúty. Napočítali mu štyri strely na bránku Islanders a rovnaký počet bodyčekov.

Nemecký brankár zdolaného tímu Thomas Greiss zneškodnil všetkých 41 striel hostí a pripísal si tretie čisté konto v sezóne. Newyorský tím natiahol sériu zápasov s aspoň bodom na sedem.

"Obaja brankári boli výnimočne dobrí, podarili sa im veľké zákroky," pochválil tréner Islanders Barry Trotz.

Kane prekonal 900-bodovú hranicu

Útočník Chicaga Patrick Kane nazbieral v dueli proti Buffalu štyri body (2+2) a dosiahol métu 900 bodov v NHL.

Americký krídelník je aktuálne s 903 bodmi 12. najproduktívnejším hráčom z USA v histórii.

"Rozmýšľal som o tom, že by to bolo pekné dosiahnuť. Cítim sa skvelo. Je to veľmi vzrušujúce," povedal Kane.

Rodák z Buffala natiahol v stretnutí proti Sabres svoju bodovú sériu na desať meraní síl. Blackhawks triumfovali 7:3, Drake Caggiula si pripísal tri body (1+2), Brandon Saad dal dva góly.

Gólman Chicaga Cam Ward zneškodnil 40 striel Buffala.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Buffalo – Chicago 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)

Góly: 39. Eichel (Skinner, Ristolainen), 44. Pominville (Skinner, Bogosian), 48. Okposo (Sheary, Mittelstadt) - 19. Caggiula (Forsling), 21. P. Kane (Gustafsson, Caggiula), 26. Keith (DeBrincat, P. Kane), 40. Saad (Kämpf, Krüger), 52. C. Murphy (P. Kane, J. Toews), 58. P. Kane (Caggiula, Seabrook), 60. Saad

Brankári: Hutton (41. Ullmark) - Ward, strely na bránku: 43:30

Florida – Nashville 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Góly: 36. Huberdeau (Yandle, Dadonov) - 46. Josi (F. Forsberg, Johansen), 48. Arvidsson (F. Forsberg), 55. Fiala, 59. Arvidsson (F. Forsberg, Josi)

Brankári: Luongo - Saros, strely na bránku: 28:26

NY Islanders – Tampa Bay 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci sam. nájazd: Hedman

Brankári: Greiss - Vasilevskij, strely na bránku: 36:41

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:15 minúty, štyrikrát vystrelil na bránku súpera a prezentoval sa aj štyrmi bodyčekmi/

Pittsburgh – Ottawa 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly: 4. Blueger (Cullen), 18. Guentzel (Crosby, Letang), 32. Rust (Kessel, Bjugstad), 49. Rust (Kessel, J. Johnson), 58. Guentzel (Crosby, Dumoulin) - 35. B. Ryan (Dzingel, Tierney), 54. Bödker (Mark Stone), 56. Duchene (Lajoie, Nilsson)

Brankári: DeSmith - Nilsson, strely na bránku: 40:40

/obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral 17:28 minúty, pripísal si dva mínusové body, šesťkrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj piatimi bodyčekmi a tromi zablokovanými strelami/

Washington – Calgary 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 3. Dowd (Carlson, Kempný), 20. Jaškin (Eller, Orpik), 21. T. Wilson (Vrána, Kuznecov), 60. Kuznecov (Oshie, Bäckström) - 18. Backlund, 23. Hathaway (D. Ryan, Brodie), 53. E. Lindholm (J. Gaudreau, Brodie)

Brankári: Holtby - Smith, strely na bránku: 40:30

Detroit – Toronto 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 29. Nyquist (Athanasiou), 54. Larkin (Vanek, Athanasiou), 63. DeKeyser (Nyquist, Athanasiou) - 39. Matthews (Marleau), 58. Marleau (Matthews, Rielly)

Brankári: Howard - Andersen, strely na bránku: 33:21

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nehral/

Carolina – Las Vegas 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 12. Niederreiter (J. Williams, Faulk), 21. Pesce, 39. Martinook (B. McGinn), 44. Aho (J. Williams, Slavin), 60. Faulk - 6. Theodore (Schmidt, Stastny), 38. Theodore (Reaves)

Brankári: Mrázek - Lagace, strely na bránku: 32:25

Dallas – Minnesota 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 24. Cogliano (Polák, Heiskanen), 53. Seguin (Janmark, Lindell), 60. Seguin (Cogliano) - 29. B. Hunt (E. Staal, Mikael Granlund)

Brankári: Bishop - Dubnyk, strely na bránku: 32:22

Domov»Hokej»NHL»Černák bol účastníkom kuriózneho zápasu, Jaroš bol poriadne aktívny