Ani jeden z dvojice Slovákov nebodoval, Halák pri prehre NY Islanders nechytal

Momentka zo zápasu Coloradu - Columbus.
Momentka zo zápasu Coloradu - Columbus. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|5. jan 2018 o 06:07

Zápas medzi Buffalom a Floridou odložili pre snehovú búrku.

NEW YORK. Hokejisti Los Angeles Kings prehrali s hráčmi Calgary Flames 3:4 na ich ľade v nočnom stretnutí zámorskej NHL. Slovenský útočník hostí Marián Gáborík odohral 16:14 minúty bez bodového zisku.

Edmonton zdolal Anaheim 2:1 po samostatných nájazdoch. Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese víťazného tímu 16:22 minúty, počas ktorých nebodoval a pripísal si jednu strelu na bránu súpera.

Minnesota triumfovala nad Buffalom 6:2. Hetrikom k tomu prispel švajčiarsky útočník Nino Niederreiter, ktorý sa po zranení členka vrátil do zostavy Wild. Bol to jeho druhý hetrik v kariére, prvýkrát strelil tri góly v zápase NHL 13. novembra 2014 tiež proti Buffalu.

Carolina uspela v Pittsburghu hladko 4:0. Hlavnými strojcami víťazstva hostí boli brankár Cam Ward, ktorý zneškodnil 21 striel Penguins a pripísal si 26. čisté konto v kariére, a tiež útočník Sebastian Aho, autor dvoch gólov a jednej asistencie.

"Vychytať čisté konto je vždy skvelé. Počas svojej kariéry som ich až tak veľa nemal. Na tomto má zásluhu celý tím, ktorý sa veľmi snažil. Chlapci sa hádzali do striel a zablokovali niekoľko nebezpečných pokusov súpera, vďaka im za to," uviedol Ward pre nhl.com.

"Pre mňa sú najdôležitejšie dva body. Dosiahli sme dôležité víťazstvo," doplnil Aho.

Nováčik Vegas Golden Knights podľahol St. Louis Blues 1:2. Hostia nedokázali získať ani bod po prvýkrát od 1. decembra 2017. Góly Alexandra Steena a Paula Stastneho spolu s 32 úspešnými zákrokmi Cartera Huttona ukončili ich bodovú sériu po trinástich zápasoch a ôsmich víťazstvách.

Aj to však stačilo na rekord NHL, žiadny tím predtým nedokázal bodovať v trinástich dueloch po sebe vo svojej prvej sezóne v zámorskej profilige.

NHL 2017/2018 - základná časť (5. január):

Boston - Florida

/zápas bol odložený pre snehovú búrku/

Philadelphia - NY Islanders 6:4 (1:1, 4:1, 1:2)

Góly: 9. Couturier (J. Voráček, C. Giroux), 22. M. Raffl (Provorov, Gostisbehere), 23. Simmonds (Hägg, Weal), 27. Provorov (Patrick, Manning), 34. Konecny (Couturier), 60. Provorov (C. Giroux, J. Voráček) - 16. Clutterbuck (Leddy, Seidenberg), 33. Clutterbuck (Prince, Seidenberg), 47. Tavares (Leddy, Barzal), 55. Pulock

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) nechytal, zápas presedel na striedačke/

Hosťujúci Jordan Eberle sa snaží prekonať Briana Elliota.
Hosťujúci Jordan Eberle sa snaží prekonať Briana Elliota. (Autor: TASR/AP)

Pittsburgh - Carolina 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 27. J. Skinner, 37. Teräväinen (Aho, Slavin), 50. Aho (J. Staal, Pesce), 53. Aho (Teräväinen, Pesce)

Toronto - San Jose 3:2sn (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 2:1)

Góly: 19. Matthews (C. Carrick, W. Nylander), 33. Kadri (Marner, Rielly), rozhodujúci sam. nájazd Bozak - 20. Dillon (Burns, Meier), 39. Tierney

Montreal - Tampa Bay 2:1sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 21. Pacioretty, rozhodujúci sam. nájazd Byron - 22. Kučerov (Stamkos, Hedman)

/brankár Peter Budaj (Tampa Bay) nebol v nominácii, pauzuje pre zranenie/

Minnesota - Buffalo 6:2 (3:0, 3:0, 0:2)

Góly: 2. Niederreiter (Mikael Granlund, Koivu), 3. Winnik (Prosser, M. Foligno), 14. Niederreiter (Coyle, Spurgeon), 25. Niederreiter (Mikael Granlund, Koivu), 34. Koivu (Mikael Granlund, Brodin), 40. Coyle (Parise, J. Eriksson Ek) - 42. S. Reinhart (Bogosian, McCabe), 59. E. Kane (Scandella, Pominville)

St. Louis - Las Vegas 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 10. A. Steen (B. Schenn, Parayko), 46. Stastny (Sobotka, Parayko) - 30. Haula (Neal, Perron)

Dallas - New Jersey 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Góly: 27. A. Radulov, 32. B. Ritchie (J. Klingberg, A. Radulov), 39. Seguin (Jamie Benn), 50. Janmark (Hanzal, A. Radulov) - 20. Boyle (Hall, Zajac), 40. Hall (Hischier, A. Greene), 56. Palmieri (Bratt, Hall)

Arizona - Nashville 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 33. Duclair (Martinook), 58. Cousins (Demers, Goligoski), 63. Fischer (Chychrun, Stepan) - 40. Ellis (Hartnell, Sissons), 41. Craig Smith

Calgary - Los Angeles 4:3 (0:2, 4:0, 0:1)

Góly: 23. Ferland (J. Gaudreau, Monahan), 28. Brouwer (Giordano, M. Tkachuk), 35. Jankowski, 40. Monahan (J. Gaudreau, Ferland) - 5. Forbort (Kopitar, Pearson), 20. Pearson (D. Brown), 59. Pearson (Doughty, Muzzin)

/útočník Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:14 minúty, zablokoval jednu strelu súpera, dva razy stratil puk a raz ho získal/

Colorado - Columbus 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 33. Rantanen (Jost, Girard), 59. Nieto (MacKinnon, Rantanen)

Edmonton - Anaheim 2:1sn (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 2:1)

Góly: 32. Russell (McDavid, Lucic), rozhodujúci sam. nájazd Nugent-Hopkins - 41. Kesler (Silfverberg, Fowler)

/obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral 16:22 minúty, raz vystrelil na bránu súpera, zablokoval dve strely súpera a raz stratil puk/

Domov»Hokej»NHL»Ani jeden z dvojice Slovákov nebodoval, Halák pri prehre NY Islanders nechytal