BARCELONA. Útočník španielskeho futbalového klubu FC Barcelona Neymar musí brazílskej štátnej pokladnici zaplatiť pokutu vo výške 45 miliónov eur.
Podľa denníka Folha de Sao Paulo súd uznal Neymara vinným zo spáchania daňových únikov a rôznych podvodov. Trest nie je konečný, hviezdny kanonier sa môže voči verdiktu odvolať.
V rozhodnutí súdu sa uvádza, že Neymar použil svoje spoločnosti, aby sa vyhol zaplateniu dane z príjmov, ktoré mu plynuli zo zmlúv v kluboch FC Santos a FC Barcelona i zo sponzorských kontraktov s firmou Nike v rokoch 2012 až 2014.
Vyšetrovatelia objavili falošné zmluvy, pomocou ktorých chcel Neymar docieliť zaplatenie nižších daní.
Neymar is ordered to pay €45m to the Brazilian treasury for tax fraud https://t.co/mik5OYa7mN #Barcelona #FCB pic.twitter.com/4CzX2l7Vrj
— footballespana (@footballespana_) 18. marca 2016
"Audit v troch spoločnostiach odhalil, že Neymar a jeho rodičia vystupujúci ako obchodní partneri vykonávali mnohé podvodné praktiky," vyhlásila audítorka Develly Claudia Montesová.
Už vo februári sa Neymar pre podozrenia z podvodov ocitol na súde.
















