New Orleans vyhralo v Utahu po dramatickom predĺžení

Emeke Okafor trafil na konci štvrtej štvrtiny zápasu s Utahom neuveriteľnú strelu. (Autor: SITA/AP)
SITA|25. mar 2011 o 09:22

Basketbalisti New Orleans vybojovali vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NBA v Utahu cenné víťazstvo 121:117 po predĺžení.

NEW YORK. Prišli však o Davida Westa. Jeden z lídrov tímu si pri smeči v závere zápasu zranil ľavé koleno, dĺžka jeho hernej pauzy zatiaľ nie je známa. Musí sa podrobiť vyšetreniu magnetickou rezonanciou.

,,Keď prídete o hráča ako je David, je to zničujúce. Som ale presvedčený, že sa z toho rýchle dostane,“ povedal tvorca hry Hornets Chris Paul. Westa v predĺžení výborne zastúpil náhradník Aaron Gray, keď zaznamenal šesť bodov. ,,Bol neuveriteľný. Ukázal presnú ruku pri trestných hodoch,“ pochválil ho Paul. U

tah prehral štvrté stretnutie za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sa prepadol už na jedenáste miesto. Na postupovú ôsmu priečku strácajú Jazz už štyri a pol zápasu. Pritom mali koncovku vo svojich rukách. Paul Millsap hádzal 1,3 sekundy pred koncom riadneho hracieho času dve šestky za stavu 103:103 a obe premenil. Hornets však rýchlou rozohrávkou spod vlastného koša dostali loptu na opačnú stranu a Emeka Okafor krkolomnou strelou vyrovnal. Tréner domácich Ty Corbin vzal zodpovednosť za tento moment na svoje plecia. Priznal, že mal Millsapovi povedať, aby druhý trestný hod minul.

Tretí tím Západu Dallas potvrdil úlohu favorita v súboji proti Minnesote a zvíťazil 104:96. Pre Mavericks bolo víťazstvo nad Wolves 50. v sezóne a už po jedenásty raz za sebou sa dostali na túto hranicu. Vo štvrtej štvrtine zabralo duo Dirk Nowitzki, Jason Terry, ktoré spolu nastrieľalo 19 bodov. ,,Dirk počas oddychového času povedal, že tento zápas nesmieme prehrať,“ prezradil Terry.

Výsledky - pondelok:

Dallas - Minnesota 104:96 (17:23, 32:24, 27:25, 28:24)

Najviac bodov: Nowitzki 30 (11 doskokov), Terry 18, Marion 17 - A. Randolph 31 (11 doskokov), Flynn 13, Beasley 12, 20 296 divákov

Utah - New Orleans 117:121 po predĺžení (32:27, 22:29, 24:22, 27:27 - 12:16)

Najviac bodov: Millsap 33 (11 doskokov), A. Jefferson 22 (13 doskokov), Watson 14 - David West 29, Paul 24 (12 asistencií), Jack 15, 18 840 divákov

Domov»Halové športy»Basketbal»New Orleans vyhralo v Utahu po dramatickom predĺžení