New Jersey porazilo Denver rozdielom 44 bodov

Denver dal na palubovke New Jersey len 70 bodov. Dostal však 114 a má tak na konte najvyššiu prehru v sezóne. (Autor: ap)
SITA|8. feb 2009 o 07:49

V zámorskej basketbalovej NBA boli diváci v noci na sobotu svedkami až dvoch predĺžení.

New York. V sobotu sa na palubovkách zámorskej basketbalovej NBA zrodili dva prekvapujúce výsledky, keď Los Angeles Clippers dokázali zvíťaziť na palubovke Atlanty 121:97 a New Jersey doslova rozprášilo Denver 44-bodovým debaklom.

Forma ako aj kvalita hry Nets neustále stúpa a v sobotu si na svoje konto pripísali druhé najvyššie víťazstvo v histórii klubu. Tím zo severovýchodu USA vyhral už štvrtý zápas v rade a takouto hrou jednoznačne dokazuje, že s ním treba v play off počítať. Dôležité bude hlavne odstrániť výsledkové výkyvy, ktoré mužstvo už neraz v tejto sezóne postihli. „Dokážeme sa postaviť najlepším mužstvám v lige, teraz však treba tento trend udržať aj dlhší čas. Ak chcete byť dobrým tímom, musíte rovnaké výkony podávať aj proti slabším,“ podotkol Vince Carter, ktorý tradične vytvoril s Devinom Harrisom nebezpečnú dvojicu na rozohrávke s 12 bodmi a 8 asistenciami na konte. Nuggets prehrali naposledy väčším rozdielom v roku 1997 s Portlandom.

Podobne bezduchým výkonom ako Denver sa prezentovali Hawks, ktorí navyše pre svojich divákov pripravili nepeknú prehru na vlastnom ihrisku. S tímom, ktorý je v Západnej konferencii na 14. mieste a ktorý len deň predtým vysokým víťazstvom v Memphise prerušil 11-zápasovú sériu prehier na palubovkách súperov. „Náš výkon bol prízemný od začiatku do konca a to je neprípustné. Dnes sme jednoducho neboli pre protivníka žiadnym súperom. A to je prvýkrát, čo som to v podaní môjho tímu túto sezónu videl,“ neskrýval rozčarovanie z prehry tréner Mike Woodson. Tomu síce chýbal v dueli zranený Mike Bibby, ale do mužstva sa vrátil po vyliečení chrípky najlepší strelec Hawks Joe Johnson, ktorý však podľa vlastných slov celkom zdravý ešte nie je. „Bolo to naozaj ťažké. Ešte cítim známky nachladnutia, chcel som tu však byť spolu s chalanmi. Ak by som vedel, že to takto zbabreme, prišiel by som radšej v obleku,“ znechutene prehodil Johnson. Clippers vyhrali dva zápasy po sebe prvýkrát od 16. decembra.

Hoci Philadelphii chýba dlhodobo zranený Elton Brand, jej veľkým kladom je šírka kádra, v ktorom sa vždy nájde niekto, kto na ihrisku nazbiera body. V sobotu lavička 76ers prispela ku kontu mužstva 41 bodmi, o čo sa najviac pričinili Marreseese Speights, Royal Ivey a Louis Williams. „Hrali sme tímovo ako obvykle. Všetci k víťazstvu prispeli. Hocikto je na striedačke, povzbudzuje svojich spoluhráčov na ihrisku. Či už sú to hráči zo základu alebo striedajúci hráči,“ podotkol Tony DiLeo, ktorý sa po vystriedaní Mauricea Cheeksa na lavičke „Sixers“ môže pochváliť bilanciou 16-10. Mužstvo z Pennsylvanie vyhralo bez svojej najväčšej hviezdy Eltona Branda v zostave z 20 zápasov 12.

Ďalším výborným výkonom hráča z lavičky bolo vystúpenie Richarda Hamiltona, ktorý dokonca svojimi 38 bodmi utvoril rekord Pistons v počte bodov striedajúceho hráča. „Keď prichádzam z lavičky, nemám čas sa ani rozohriať. Musím už na ihrisko vstupovať poriadne rozpálený,“ povedal Hamilton. Detroit aj jeho pričinením zdolal Milwaukee po predĺžení, pričom Bucks nepomohlo ani 44 bodov 22-ročného Ramona Sessionsa, čo bolo jeho kariérnym maximom.

Predĺženie muselo rozhodovať aj o zápase v Dallase, kde sa o víťazstvo domácich nad Chicagom pričinil 44 bodmi Dirk Nowitzki. Výborný individuálny výkon predviedol aj minnesotský Al Jefferson na ihrisku Houstonu, Rockets však jeho 36 bodov a 22 doskokov nepoložilo a domáci vyhrali 107:90. V poslednom zápase sobotňajšieho večera si Memphis poradil s Torontom v pomere 78:70.

Výsledky - sobota:

Atlanta - Los Angeles Clippers 97:121

Najviac bodov: J. Johnson a Marvin Williams po 17, Josh Smith 16 (15 doskokov) - Thornton 31, Z. Randolph 25, Camby 16, štvrtiny: 17:27, 24:28, 31:35, 25:31, 18 729 divákov

Philadelphia - Miami 94:84

Najviac bodov: A. Miller a Speights po 15, T. Young 14 - Wade 21, Chalmers 18, Beasley 14, štvrtiny: 26:23, 18:21, 19:25, 31:15, 17 216 divákov

New Jersey - Denver 114:70

Najviac bodov: D. Harris 28, B. Lopez 15, J. Hayes 14 - C. Anthony 15, Billups a Nené po 9, štvrtiny: 24:19, 35:20, 33:16, 22:15, 17 697 divákov

Memphis - Toronto 78:70

Najviac bodov: Mayo a Warrick po 16, Conley 15 - Calderon 18, J. Graham 14, Kapono 12, štvrtiny: 18:21, 25:14, 17:20, 18:15, 11 498 divákov

Milwaukee - Detroit 121:126 po predĺžení

Najviac bodov: Sessions 44 (12 asistencií), Villanueva 33, R. Jefferson 16 - R. Hamilton 38, Iverson a R. Wallace po 27, štvrtiny: 19:30, 26:24, 37:25, 27:30 - 12:17, 17 297 divákov

Houston - Minnesota 107:90

Najviac bodov: Jao 30, Alston 22, McGrady 15 - A. Jefferson 36 (22 doskokov), Telfair 13, Gomes 12, štvrtiny: 20:27, 30:23, 28:21, 29:19, 16 815 divákov

Dallas - Chicago 115:114 po predĺžení

Najviac bodov: Nowitzki 44, Barea 20, Josh Howard 13 - B. Gordon 28, Tyrus Thomas 23 (12 doskokov), D. Rose 22, štvrtiny: 20:24, 28:26, 29:22, 20:25 - 18:17, 20 349 divákov