Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Neuveriteľný gól na 31:30 rozhodol o postupe Záhrebu v LM

SITA|Publikované 18. feb 2015 o 09:25

Kuriózny gól strelil hádzanár Záhrebu Duška Čelicu po uplynutí hracieho času.

ZÁHREB. Hádzanári RK Prvo plinarsko društvo Záhreb si už pred záverečným kolom bojov v základných skupinách zaistili postup do vyraďovacej časti Ligy majstrov.

Vďačiť za to môžu Duškovi Čelicovi, ktorý svojím bláznivým gólom zabezpečil chorvátskemu šampiónovi dva body z víkendového súboja proti španielskemu družstvu Naturhouse La Rioja 31:30.

Dvadsaťosemročnému reprezentantovi Bosny a Hercegoviny sa podaril málo vídaný kúsok, ktorým vzbudil údiv prítomných v Arene Zagreb a vyslúžil si označenie minimálne gól víkendu.

Po uplynutí hracieho času nariadili slovenskí arbitri Peter Brunovský a Vladímír Čanda voľný hod v prospech domácich niečo vyše 15 m od bránky súpera. Loptu si zobral do rúk Čelica.

Zo zdanlivo beznádejnej pozície prestrelil blok brániacich protihráčov a jeho tečovaná strela po odraze od palubovky skončila na prekvapenie všetkých v sieti nešťastníka Jorgeho Goméza Liteho.

Hráčom klubu z Logroňa by zisk bodu stačil na postup do osemfinále, takto oň ešte musia zabojovať doma proti parížskemu St. Germainu.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.