Neskutočný Ružička: V troch zápasoch deväť bodov!

Oh My Hockey|4. mar 2021 o 08:20

Vo farmárskej American Hockey League sa dejú veci. Hlavnou hviezdou posledných zápasov sa stal slovenský útočník Adam Ružička. Opora Stocktonu Heat si produktívnymi výkonmi pýta povolanie do prvého mužstva.

Ružička nezbiera len body, ale aj historické zápisy. V Stocktone ešte nikto nikdy nenazbieral tri body v troch po sebe idúcich zápasoch!

Úctyhodnú sériu začal 21-ročný rodák z Bratislavy 25. februára proti Torontu Marlies. K výhre 4:2 prispel dvomi gólmi a asistenciou. O deň neskôr Heat "zdemolovali" toho istého súpera pomerom 8:1. Ružička sa opäť dvakrát trafil a raz prihrával. Posledným duelom bol ten dnešný, proti Belleville Senators.

Heat sú vo forme a čo musí vedenie organizácie Calgary Flames tešiť ešte viac je fakt, že ich tiahnu mladíci. Ružička strelil gól a pridal dve asistencie. Voľba z draftu 2020, Connor Zary, tiež prežil trojbodový večer. Matthew Phillips získal dve asistencie.

Slovenský mladík patrí k najproduktívnejším hráčom celej AHL. Deväť bodov v piatich zápasoch nemá nikto ďalší. S priemerom 1,8 bodu na zápas je druhý najlepší v súťaži. Viac má len Morgan Geekie (2,5 P/GP, 5 bodov v 2 zápasoch). V tabuľke produktivity sú nad ním iba hráči, ktorí odohrali viac duelov. Najlepší majú dvanásť bodov.

Ružičku si Flames vybrali na drafte 2017 ako celkovo 109. voľbu. V AHL trávi druhú sezónu.

Jeho spoluhráčom je Martin Pospíšil. Rodák zo Zvolena začal sezónu v Košiciach, kde patril k najlepším hráčom. V Stocktone pokračuje v kvalitných výkonoch, hoci jeho produktivita nedosahuje závratných výšin. V piatich dueloch strelil gól a pridal tri asistencie.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: